Sol Reklam

Haber Steam, PUBG'nin Bir Süreliğine Ücretsiz Olacağını Duyurdu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

pubg-2020-oy-1920x1080.jpg

Steam, PUBG'nin Bir Süreliğine Ücretsiz Olacağını Duyurdu!
Bir zamanlar piyasaya damgasını vurmuş olan PUBG'den sürpriz haberler var.
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte başlıkta görmüş olduğunuz mühim konu hakkında detaylı bir şekilde konuşacağız. Öncelikle hepinizin bildiği gibi PUBG isimli bu oyun, 2016 yılında çıkıp 2017 yılında oyun dünyasına damga vurmuştu ve bu damga yapan ülkeler arasında açık ara Türkiye'de vardı. Şu son zamanlarda oyun nihai popülerliğini hazır kaybediyorken karantina şartlarının gelmesiyle oyun eski popülerliğini fazlasıyla kazandı ki PUBG'den hisselerini arttıracak bir adım daha geldi. Daha doğrusu bu adımı PUBG mi yoksa Steam mi attı desem bilemedim. Her neyse olayı özetlemek gerekirse Steam'in Epic Games'e karşı çok bariz bir kıskançlığı var, sanırsam. Bildiğiniz gibi Steam'in en çok satan kaliteli oyunlarından birisi Grand Theft Auto V isimli oyundu ancak Epic Games'in bu hoş oyunu ücretsiz yapmasıyla ortalık hali karıştı ki Steam'de anladığım kadarıyla bunlardan ders almaya karar vermiş. Eh, yaşanan bu dehşet verici olaylardan sonra çok sert ders alan Steam'de en çok satan bir diğer oyunlarından birisi olan PUBG ile net anlaşmaya varmayı karar vermiş. Tabii umarım, Epic Games'de PUBG'yi ücretsiz yapıp ortalığı karıştırmazsa... İşin şakasını buraya kadar iyi yürüttük. Ya peki Steam, PUBG ile nasıl anlaşmaya varmıştı?? Gelin, detayları bir diğer alt başlığımızda sizlerle birlikte sakince konuşalım :)

pubg-shoot-online-game-2019.jpg

Steam, Epic Games Olaylarından Sonra Oldukça Sert Bir Ders Almış Gibi Görünüyor!
Oyun satış platformu denilince aklımıza direkt Steam platformu ya da Epic Games gibi alternatif platformlar geliyor ama bu sefer Steam platformundan bahsedeceğiz. Yaşanan bunca olaydan sonra sert bir ders alan Steam, en çok satış yapmış olduğu oyunlardan birisi olan PUBG ile anlaşma yapmaya karar verdi. Peki bu anlaşma neydi? İşin aslına bakarsanız Epic Games ile kıyaslama yaparsak çok büyük bir fırsat değil ama muhakkak yararlanın desek de doğru olur. Steam'in PUBG oyunu ile almış olduğu karara göre, oyunun 4 Haziran 2020 tarihi ile 8 Haziran 2020 tarihleri arasında geçici bir süreliğine ücretsiz olması bekleniyor. Peki akıllara gelen şu soru, "Bu oyunu kütüphanemize ekleyince kalıcı kalacak mı?" Maalesef, hayır. Arkadaşlar, unutmayın ki Steam platformundasınız. Eğer ki bu Epic Games platformunda olsaydınız oyunun kalıcı süreliğine kütüphanenizde kalacağını söyleyebilirdim. Uzun lafın kısası o olayı özetlemek gerekirse de oyunu 4 gün süre zarfında oyuncuların deneyimle fırsatı olacak ve işte buna göre de satın alıp alamayacağını ve hatta bilgisayarının oyunu kaldırıp kaldırmayacağını test edebilecek, oyuncu arkadaşlar. ( Steam ile PUBG anlaşmasının en detayları da aşağıdadır. )

store_home_share.jpg

PUBG, Twitter Hesabından Steam Platformuyla Yapmış Olduğu Anlaşmayı Paylaştı!
Yaşanan bunca olaydan sonra oyun dünyasına bu müjdeli haberi duyuran Steam'in bununla sınırlı kaldığını düşünüyor musunuz? Bence de hayır. Yani hali hazırda Steam, Epic Games'den sert de bir demir yumruk yemişken bununla sınırlı kalması beklenemezdi. Peki oyun pazarının önde gelen isimlerinden birisi olan Steam platformunun oyunculara o diğer müjdeli haberi neydi?? Tamam, tamam. Sözlerimi daha fazla uzatmadan işe açıklık getiriyorum. Steam'in almış olduğu diğer bir karara göre; 4 Haziran 2020 ile 8 Haziran 2020 tarihleri arasında oyunun net ücretsiz olmasıyla birlikte %50 indirime de girmesi bekleniyor ve hatta bu indirimin tüm dünya genelinde olması ön görülüyor. Yani demek oluyor ki Türkiye'de normal fiyatı 87 lira olan oyunun 43,50 TL'ye düşmesi. ( Bence çok makul bir fiyat olmuş. Sizce de öyle mi? )

pubgD3AGjddWkAIoarv.jpg

Tüm bu bahsetmiş olduğum olayların yanı sıra PUBG, resmi Twitter hesabından Steam ile yapmış olduğu anlaşmayı oyun severlere paylaşmıştı. Yani işin kısacası oyunun bir süreliğine ücretsiz olacağı ve %50 indirime gireceği de oyunun resmi Twitter hesabından doğrulanmış oldu. Ha bu arada bahsetmiş olduğum nihai kampanyanın sadece Steam platformunda olacağını da vurgulamakta fayda var. Sonuçta Steam'in Epic Games'den yediği o sert yumruğu unutmak mümkün değil. Her neyse PUBG'nin Steam mağazasına gitmek isteyenlerdenseniz bu
bağlantıya bir kereliğine de basarak o mağaza sayfasına biletinizi alabilirsiniz. Oyunun tanıtım videosunu ve sistem gereksinimlerini de sizler için aşağıya bırakıyorum.

1590706250006.png

PlayerUnknown's Battlegrounds'un Resmi Tanıtım Videosu
Oyunun 2018 yılında yayınlanmış olan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

PlayerUnknown's Battlegrounds'un Doğrulanmış Sistem Gereksinimleri
Eminim sizde oyunun sistem gereksinimlerini merak etmişsinizdir. Evet, gereksinimler aşağıda.
  • PlayerUnknown's Battlegrounds'un İdeal Sistem Gereksinimleri
  • Önerilen İşlemci : Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 işlemci.
  • Bellek Gereksinimi : 6 GB bellek oyun için olabildiğince yeterlidir.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
  • İdeal Ekran Kartı : GTX 660, ATi Radeon 8500 veya AMD Radeon HD.
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 30 GB yer oyunumuz için idealdir.

• PlayerUnknown's Battlegrounds'un Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
  • En Uygun İşlemci : AMD FX-8300 veya Intel Core i5-4670 işlemci.
  • Bellek Gereksinimi : 8 GB RAM oyun için olabildiğince yeterlidir.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, Windows 10
  • İdeal Ekran Kartı : Intel Core i5-6600K veya AMD Ryzen 5 1600
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 30 GB yer oyunumuz için ideal.
pubg-xbox-one-wallpaper

Son düzenleyen: Moderatör:

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
İyi, güzel güzel.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı