Sol Reklam

Steam Hesabımız Çalınırsa Ne Yapmalıyız?, Çalınmaya Karşı Önlem Nasıl Almalıyız?

YusufAliGüngör

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Yusuf_Ali_Güngör_20#8802

Elmaslar
32
Puanlar
0
Minecraft
YusufAliGungor
Selam MC-TR !

indir.jpg

Merhaba dostlarım, bu konumda sizlere olası bir durumda steam hesabımız çalınırsa ne yapmalıyız onun hakkında bilgimin yettiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım. Yakın bir zamanda yayıncı bir dostumun hesabını bir şekilde çalmayı başardılar. Steam Guard'ı kapalı olduğundan dolayı mail ve şifreyi hızlıca değiştirmişler. Çalındığı andan itibaren neler yaptığımızı maddeler halinde sıralayacağım. Maddelerden sonra tekrar bir istişare edelim.

1. Panik yapmayın. Eğer panik yaparsanız doğru düşünemezsiniz buda işinizi zorlaştırır sakin olmaya çalışın.
2. Şifrenizi hatırlamaya çalışın çünkü bir kaç madde sonra şifremiz bizim kurtarıcımız olacak.
3. Yakın zamanlarda satın aldığınız oyunları düşünün. Bu oyunları hangi ayda ve ayın kaçında aldığınızı hatırlamaya çalışın. Eğer indirimli aldıysanız indirimli fiyatını hatırlamaya çalışın. Oyun hediye geldi ise kimin hediye ettiğini biliyorsanız onuda bir yere not alın.
4. Hesabınızı mailini değiştirdiğinden kolay şekilde geri alamıyacaksınız ondan dolayı maili hatırlamaya çalışın. Eğer hatırladıysanız bir kenara not alın.
5. En son mesajlaştığınız kişiyi hatırlamaya çalışın sohbetin konusunu önemlidir gerekirse onu bile soracaktırlar. Hatırladıysanız onuda not alın.

Evet arkadaşlar aklıma geldiği kadarıyla maddeleri sıraladım. Bunları hatırladıktan sonra steam destek'e Mail, şifre, yakın geçmiş satın alımları ve son mesajlaştığımız kişiyi E-Posta yoluyla veya canlı destekten atıyoruz. Eğer hesabın gerçekten sizin olduğunuza inanırlar ise maks 3 ila 4 saat arasında geri dönüş sağlıyorlar. Aklınıza ne geliyorsa yazın arkadaşlar. Ne kadar çok detay olursa sizi hesabınıza o kadar çabuk kavuşturur. E-Posta veya Canlı Destek'ten attığımız mail ve yorumları hem ingilizce hemde türkçe olarak atıyoruz.

Peki tamam hesabımızı geri aldık. Kavuştuk hesabımıza ama bir daha böyle bir olay ile karşılaşmak istemiyoruz ne yapmalıyız? Çok basit arkadaşlar bunları da daha iyi kavraya bilmemiz açısından maddeler halinde sıralayacağım. O zaman hadi maddelere geçelim.

1. Tanımadığımız kişileri aslağa eklememeliyiz.
2. Steam'in onaylı siteleri ve bir kaç site hariç diğer sitelere steam hesabımız ile giriş yapmamalıyız.
3. Şifremizi çok güvendiğimiz arkadaşlar dışında kimselerle paylaşmamalıyız.
4. Hesabımızı satarken veya takaslerken gruplarda güvenilir kişiler bulup aracı ile takaslamalıyız.
5. Steam Guard'ı sürekli açık tutmalıyız. İstisnai durumlar dışında aslağa kapatmamalıyız.
6. Özel mesaj yoluyla gelen site reklamlarına itibar etmemeliyiz.

Evet arkadaşlar bunları yaparsak kendimizce bir güvenlik duvarı oluşturmuş olacağız. Biz dışarıya açık vermezsek dışarıdan içeriye kimse kolay kolay giremez. Şunu unutmayın kimse kendinin kârı olmadan size kâr yaptırmaz. Kimse ücretli olan bir oyun eşyasını veya oyunu ücretsiz bir şekilde vermez. Steam hesaplarınızın başına birşey gelmemesi dileğiyle hoşçakalın...

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Steam hesabı çalınan arkadaşlar için çok yararlı ve işlevli bir konu olmuş ki bir kere benimde başıma gelmişti. Gerçekten zor durumdu :'(

YusufAliGüngör

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Yusuf_Ali_Güngör_20#8802

Elmaslar
32
Puanlar
0
Minecraft
YusufAliGungor

Fqpe

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
64
Puanlar
2.110
Minecraft
Fqpe
Hesabı çalınıpta alamayanlar için güzel bir konu olmuş,
Konu açılmışken benimde zamanında hesabım çalınmıştı saniyeler içerisinde hesabım elimden gitmişti steam destek sağolsun aldığım önlemler sayesinde geri almayı başarmıştım fakat kolay olmamıştı.

YusufAliGüngör

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Yusuf_Ali_Güngör_20#8802

Elmaslar
32
Puanlar
0
Minecraft
YusufAliGungor
Hesabı çalınıpta alamayanlar için güzel bir konu olmuş,
Konu açılmışken benimde zamanında hesabım çalınmıştı saniyeler içerisinde hesabım elimden gitmişti steam destek sağolsun aldığım önlemler sayesinde geri almayı başarmıştım fakat kolay olmamıştı.
Steam'deki çalınan hesabımızı almamızın en iyi yolu hesap hakkında steam destek'e elimizden geldiğince detay vermektir. Bu arada sizede geçmiş olsun atlatmışsınız bir badire :D

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
Öncelikle geçenlerde hesapım çalındı ve geri alamadım steama mail atarak bana yeni bir şifre gönderdirler ve alabilirdim nasıl çalındığı aklımda bir fikir bile yok e posta doğrulamam telefon doğrulama steam guard ve bir çok daha şey aktifken çalındı ve telefonuma mesaj geliyor hesapıma birisi girince veya girmeye çalışınca ama o gün gelmedi yani hesapınız çalınmaya çalışıyorsa bunu önliyemezsiniz ama neseki hesapa hiç bir zarar vermeden steama mail attım ve şifreyi sıfırlayıp bana tekrar gönderdiler ve hesapım çalınınca steam guard vs herşey kapatılmıştı.

YusufAliGüngör

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Yusuf_Ali_Güngör_20#8802

Elmaslar
32
Puanlar
0
Minecraft
YusufAliGungor
Öncelikle geçenlerde hesapım çalındı ve geri alamadım steama mail atarak bana yeni bir şifre gönderdirler ve alabilirdim nasıl çalındığı aklımda bir fikir bile yok e posta doğrulamam telefon doğrulama steam guard ve bir çok daha şey aktifken çalındı ve telefonuma mesaj geliyor hesapıma birisi girince veya girmeye çalışınca ama o gün gelmedi yani hesapınız çalınmaya çalışıyorsa bunu önliyemezsiniz ama neseki hesapa hiç bir zarar vermeden steama mail attım ve şifreyi sıfırlayıp bana tekrar gönderdiler ve hesapım çalınınca steam guard vs herşey kapatılmıştı.
Ciddi anlamda steam'in bir açığını kullanan biri hesabı çalmaya çalışıyorsa önleyemeyiz doğru ancak daha sosyal mühendislik ile link ile çalan kişilere karşı bir önlem almış oluruz kendi çapımızda. Hiçbir sistem güvenli değildir.

ryna

forever

Discord:

ryna#0104

Elmaslar
167
Puanlar
9.070
Minecraft
NRack
Bu çalma konusunda profesyonelleşmiş kişiler var. Guard'ı falan aşıyorlar mail guard değil telefon ile olan guard. Gerçekten faydalı bir konu olmuş harcadığın zaman için teşekkürler!

Farid

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

FaridJaffa#4919

Elmaslar
6
Puanlar
0
Minecraft
FaridJaffa
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı