Sol Reklam

Rehber Skyblock Rütbe Ekleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
SkyBlock.jpg

Skyblock Rütbe Ekleme

Herkese merhabalar; sevgili sunucu sahipleri, Skyblock meraklıları ve öylesine konumu okumak isteyenler! Bugün sizlere Minecraft'ın en popüler oyunlarından biri olan Skyblock'ta nasıl rütbe ekleyeceğinizi göstereceğim. En verimli şekilde anlamanız ve konumu sevmeniz dileğiyle, iyi okumalar dilerim.

Skyblock
Skyblock, Skyblock, Skyblock... Nedir bu Skyblock? Herkes bir sevdalısı! İşte herkesin sunucularda oynadığı ve benim de bir o kadar sevdiğim bu muhteşem oyun! Skyblock, minnacık bir adada geçer desem hiç de yalan olmaz. Bu adanın bir diğer özelliği ise uçuyor olmasıdır. Bir sırrı vardır ki o da bitmemesidir. Akıl alan kızıltaş sistemlerinden, verimli tarlalara... Eğer sizde sonu olmayan bir maceradan bilet almak istiyorsanız, Skyblock oynayabilirsiniz. Hem duyduğuma göre, biletler bedavaymış!

Skyblock Rütbelerinin Temel Amacı
Skyblock rütbelerinin temel amacı aslında oyunculara "hırs" vermektir. Oyuncular adasına emek harcadıktan sonra bir karşılık ister ve o karşılığı bir rütbe olarak ister. Ne demişler? Emek olmadan yemek olmazmış! Oyuncular arasında tatlı bir rekabet çok eğlenceli olsa gerek!

Skyblock Rütbeleri İçin Kullanılabilecek Eklentiler
Evet, yine karşınızda her yerde gördüğünüz bu 2 rütbe eklentisi:
  1. Group Manager​
  2. PermissionsEx​
Group Manager Eklentisinin Temel Özellikleri
Listemizin ilk sırasında olan Group Manager eklentisinin kullanımı oldukça basittir. Evet, yakından bakmak istemez misiniz?
  • /mangadd <Rütbe İsmi> Bu komut sayesinde, rütbe oluşturulur. Ek olarak, sunucunun dosyasına bu rütbenin ismi gruplar bölümüne kaydedilir.
  • /mangaddv <Rütbe İsmi> <prefix | suffix> <Tag> Bu komut sayesinde, rütbenin sohbetteki tagı belli olur. Ek olarak, prefix: ön tag, suffix ise: son tag dır. Bunu da belirtmek isterim.
  • /mangaddp <Rütbe İsmi> <İzin> Bu komut sayesinde, rütbenin yani oluşturulan grubun kullanabileceği komutlar ve izinleri verilir. Ek olarak, birden çok izin boşluk bırakılarak, gruba kolayca eklenebilir.
PermissionsEx Eklentisinin Temel Özellikleri
Evet, listemizin ikinci sırasında olan PermissionsEx eklentisi çoğu yazılımcı ve sunucu yöneticisi tarafından daha profesyonel bulunmaktadır. Buyurun beraber temel özelliklerine bakalım.
  • /pex group <Rütbe İsmi> create Bu komut Group Manager'in bölümünde göstermiş olduğum ilk komut ile eş değerdir. Bu da demek oluyor ki bu komut, rütbe oluşturmamızı ve sunucunun dosyasına rütbenin yani grubun işlenmesini sağlar.
  • /pex group <Rütbe İsmi> add <İzin> Bu komut ise, Group Manager'in bölümünde göstermiş olduğum üçüncü komut ile eş değerdir. Yani, önceden oluşturulmuş rütbeye, izin ekler.
  • /pex user <Oyuncu Adı> group set <Rütbe İsmi> Bu komut ise, o yazılan oyuncuyu belirlenen rütbeye taşır. Kullanıcısal bir komuttur. Gruptaki diğer üyeleri etkilemez.
SON
Evet sevgili okurlar, bu konumuzun da sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir, umarım işinizi görmüştür. Görüşmek Üzere! İyi Forumlar Dilerim!

Furkan Oruc

Ayıpsınn knksszz

Discord:

Furkan Oruc#8686

Elmaslar
474
Puanlar
16.525
Yer
İstanbul
Minecraft
Lijye
Merhaba bu rütbe değilki

rütbe dediğin /rankup yazarsın 1k ada leveli olursun rütbe atlarsın veya para, bunun için mesela cranks var

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
Merhaba bu rütbe değilki

rütbe dediğin /rankup yazarsın 1k ada leveli olursun rütbe atlarsın veya para, bunun için mesela cranks var

Evet ancak benim anlattığım da senin bahsettiğin de rütbe. Yani ben Skyblock'un spesifik rütbe eklentileri yerine bunları anlatmayı tercih ettim. Değerli yorumun için teşekkür ederim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Sunucu sahipleri için çok yerinde bir yardım konusu olmuş. Bu tür konular forumda o kadar az ki keşke aktif olarak açan birileri olsa :(

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX

Sunucu sahipleri için çok yerinde bir yardım konusu olmuş. Bu tür konular forumda o kadar az ki keşke aktif olarak açan birileri olsa :(

Böyle güzel bir yorumu senden almak çok mutlu etti beni. Teşekkür ederim. <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı