Sol Reklam

Haber Sky Factory 4

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Sky Factory 4

Geniş ve boş bir alan ile çevrili tek bir toprak bloğu üzerinde duran bir ağacın üzerinde duruyoruz Hiç birşey yok sadece boşluk. Doğuda güneş doğuyor. Batıda Ay, Ses yok ağacı kesmekten başka bir şey yok. Kestiğimiz ağaçtan düşen ağaç yaprakları fidanla dönüşüyor ve bu süreci tekrar başlatmak için tekrar bir ağaç dikiyoruz. Günler haftalar geçiyor. Artık üzerinde durduğumuz platformu bir ucundan diğer ucunu zar zor görebiliyoruz. Bir alan hayvanlarla kaplı, Cam ve redstone makineleri de var.

Diğer bölümde bizim için daha fazla kaynak veren küçük bonzai ağaçları ile dolu. Büyük bir arboretum evine sahiplik yapmaktayız. Üçüncü bölgemizde çok fazla uğultu yapan bir Nükleer Reaktör var! Hava aracımız park halinde dördüncü bölgemizde duruyor. Gökyüzünde bir platform inşaa ediyoruz. Herşeyden yoksun. Burası Sky Factory 4!

skyfactory-overview.jpg

Temeli ile başlayalım. Sky Factory 4 bir mod paketi. Minecraft java versiyon modunda bir paket. Dikkatle tasarlanmış ve üzerinde yapılandırılmış. Twitch launcher aracılığıyla kullanılabilir. 2014 yılında orjinal Sky Factory'i bir araya getiren bacon_donut ile çalışkan mod paketi yapımcısı Darkosto tarafından yapıldı. Orjinal halleri ile birlikte milyonlarca kez indirildi.

Darkosto, "Bir ağacın üstünde boş ve sonsuz bir dünyada başlıyorsunuz ve doğrudan altınızdaki toprak bloğu üzerindeki ağaca gözünüz ilişiyor. Bu serideki tüm mod paketlerinin temel bir konsepti olmuştur. Fikir, hiçbir şeyden her şeyi yaratmaktı. Vanilya Minecraft çevrenizdeki araziyi şekillendirmek ister, ama Sky Factory tersini.

Modlu Minecraft'ta henüz yeniyseniz, Sky Factory 4'e düşmek başlangıçta sizin için kötü olabilir. Öğrenecek birçok yeni şey var. Envanter ekranında neden öğelerin sayfalarıyla kaplı? Ekranın köşesinde neden bir minimap var? Envanterimdeki bu kitap ne hakkında? Ama yerleşmek gibi, belki de seçilen Youtube serisi gibi samimi bir öğretici yardımıyla her şeyin nasıl çalıştığını anlamaya başlayacaksınız.

Sky Factory'nin önceki sürümlerinde, Erken oyun kaynakları çıkarmak için toprak, çakıl ve kumu dikkatlice elemeden döndü. Ama Sky Factory 4'te, Altın gerçekten ağaçlarda büyür! Altın ağaçlar hakkında kesin olmak gerekirse, Başladığınız toprak üzerindeki ağaçla zümrüt, elmas ve altın yetiştiren ağaçlara sahip olana kadar kil, kemik ve çakıl ağaçları yapabileceğiniz gibi birde parke taşı ağacı yapabilirsiniz.

skyfactory-advancements.jpg

Ancak gelişmeleri tamamlamak prestij puanı almanın tek yolu değildir. Bunun için zaman yolculuğu şansınızı da deneyebilirsiniz. Darkosto,” bu, özellikle ''Bacon_Donut tarafından talep edilen bir özellikti " diye açıklanmaktadır. Kelimenin tam anlamıyla, ek prestij noktaları üreten bir “Parabox” adı verilen bir zaman makinesi inşa edebilirsiniz. Artan güç taleplerini karşılayabileceğiniz sürece çalıştırabilirsiniz, ancak kapattığınız anda dünyanızı hiçbir şey olmamış gibi açtığınız anda tam olarak nasıl sıfırlayacaksınız biliyormusunuz ?

Darkosto, bu özelliği inşa etmenin büyük bir teknik zorluk olduğunu söyledi. “Oyunun açık kalmasını istedim ve tüm mod paketini yeniden başlatmak ve beklemek benim için bir seçenek değildi.” Bu yüzden ''Darkhax'' adlı bir mod geliştiricisini dünyayı kısaca duraklatabilecek ve zaman yolculuğu olduğunda yeniden açabilecek bir mod inşa etmeye ikna etti. Ben oldukça çılgın şeyler yapmak mod geliştiricilerine soru sormak ve bunların üzerinde çalışmak bu projelerin sadece birkaçı. Başından sonuna kadar Sky Factory 4'ü geliştirmenin tam on ay sürdüğünü de sözlerine ekledi.

skyfactory-megatorch.jpg

Darkosto'nun yapılacaklar listesinde Sırada ne var? "Üzerinde çalıştığım son birkaç proje diğer insanlar için yapılmıştır" diyor. “Sonra kendi tasarımının küçük, hafif bir projesi üzerinde çalışmak istiyorum.İnsanların Modlu Minecraft ile ilk karşılaşmalarından sonra bazıları için oldukça düzgün kavramlar ile ilgili bazı fikirlerim var. Crash Landing, Bloodn Bones ve Ultra Hard Survival 3 gibi hardcore mod paketine aşık oldum. Hepsinin onlara basit ama etkili bir cazibesi vardı. Böyle bir şey yapmak ve daha önce herhangi bir paketi cilaladığımdan daha fazla cilalamak istiyorum.

Hala düzenli olarak modlu Minecraft oynuyorum. Yıllar geçtikçe, Diğer oyunları yayınlamak için çok zaman harcadım, ancak hiçbiri Minecraft'ın yaptığı gibi hissetmemi sağlamadı” diye ekliyor. “Sonuçta, yapılacak en sevdiğim şey yeni şeyler yaratmak ve Minecraft mod paketleri yapmak benim için bu boşluğu doldurdu. Diğer insanların mod paketlerinin tadını çıkarmasını izlemek, daha önce hiç yaşamadığım büyük bir memnuniyet hissi veriyor.

Tanıtım videosu

Son düzenleme:

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Gerçekten güzelmiş eline sağlık çok iyi anlatmışsın

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
722
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Güzel anlatmışsın Cem sevdim :D SkyFactory oynadım ondan sonra biraz sıkıldım ve bıraktım :D

Claures

Amirim?

Discord:

AliEmirBoztas#8203

Elmaslar
417
Puanlar
9.575
Minecraft
allyemir_0
Bu kadar başarılı konulardan sonra terfini bekliyorum.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Bir fabrika işleri ile uğraşmak istiyorsanız bu paket çok güzel :D

Abdullah T.

Nötr
Yasaklandı

Discord:

Abdullah T.#0001

Elmaslar
1.083
Puanlar
5.650
Yer
Kocaeli/Gebze
Minecraft
JordJarv

HypelX

Uzun yoldan geldim, uzun yola devam..

Discord:

ZiyaBRN#8832

Elmaslar
718
Puanlar
15.420
Yer
Manisa
Minecraft
ZiyaBRN
Harika bir mod paketi, modlar olayla uyumlu olmuş.
Konu da çok sağlam.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Çeviri işinde iyi olmadığını söylemiştin fakat ciddi anlamda güzel çeviri yapmışsın. Bunun yanı sıra bence bu şekilde konulara devam etmen gerektiğini söyleyebilirim. Bu arada yeni dizayn tarzın gerçekten hoşuma gitti. Başarılarının devamı dileğiyle kalemine sağlık derdim kalemim bitti :D

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Güzel anlatmışsın Cem sevdim :D SkyFactory oynadım ondan sonra biraz sıkıldım ve bıraktım :D
Bu kadar başarılı konulardan sonra terfini bekliyorum.
Harika bir mod paketi, modlar olayla uyumlu olmuş.
Konu da çok sağlam.​
Teşekkür ederim arkadaşlar. Konunun anlatım tarzına dikkat ederek yazdım.

cemvrs

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007

Çeviri işinde iyi olmadığını söylemiştin fakat ciddi anlamda güzel çeviri yapmışsın. Bunun yanı sıra bence bu şekilde konulara devam etmen gerektiğini söyleyebilirim. Bu arada yeni dizayn tarzın gerçekten hoşuma gitti. Başarılarının devamı dileğiyle kalemine sağlık derdim kalemim bitti :D
Açıkçası çeviri konularında zorlanıyorum. Fakat düzgünce çevirip düzenlediğinde muhteşem şeyler çıkıyor ortaya. Hemen yeni kalem alalım sana! :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı