Sol Reklam

Rehber Skriptte Yaygın Yapılan Yanlışlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

erenkara

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

erenkarakal

Elmaslar
13
Puanlar
895
Yer
Ankara
Minecraft
autist_
Herkese merhabalar, bugün 11 aylık Skript deneyimimde benim ve başkalarının yaptığı yaygın hatalar hakkında konuşacağım.
Sorular ve öneriler için discordtan eren.#7772'ye ulaşabilirsiniz.

1. Hata - Gereksiz stop kullanımı
Kod:
command komut1:
  trigger:
    broadcast 1
    stop
event bittiğinde kod zaten duracaktır, stop burada gereksiz yere kullanılmıştır.

2. Hata - UUID kullanmamak
Değişkenlerde oyuncunun ismi yerine UUIDsini kullanmanız önerilir. Bu sayede oyuncularınız ismini değiştirdiğinde değişkenleri sıfırlanmaz. Cracked server sahipleri bunu atlayabilir.
{para::%player%} -> {para::%player's uuid%}

3. Hata - Liste Kullanmamak
Yanlış kullanım örneği:
Kod:
command paraver <number>:
  trigger:
    add arg-1 to {para.%player's uuid%}
Liste kullanmak yerine böyle yapıyorsanız ileride para sıfırlarken, top 5 para listesi falan yaparken sorunlar yaşayacaksınız. O kodu düzeltmenin kolay yolu variableı {para::%player's uuid%} diye değiştirmektir. Fakat bunu yaptığınızda tüm paralar sıfırlanır.

4. Hata - Çok / Gereksiz addon kullanımı
Küçük scriptlere YML desteği eklemek, vanilla GUI varken skript-gui / tuske kullanmak vs. gereksiz addon kullanımıdır. Bundan kaçının.

5. Hata - skript-reflect kullanmamak / kullanmasını bilmemek
Skriptte yeniyseniz skript-reflect için hazır değilsiniz fakat skriptte iyiyseniz ve öğrencek yeni birşeyler arıyorsanız skript-reflect tam size göre. Uzun lafın kısası skript-reflect bilmeyenler çok şey kaçırıyor.

Okuduğunuz için teşekkürler, ileride yeni birşeyler ekleyebilirim.

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
208
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS
Eline Sağlık Hoş bir konu olmuş, bu arada skript-reflect öğrenmek için bir kaynak paylaşırsanız
öğrenilmesi daha kolay olur veya bir rehber yapabilirsiniz.

erenkara

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

erenkarakal

Elmaslar
13
Puanlar
895
Yer
Ankara
Minecraft
autist_
Eline Sağlık Hoş bir konu olmuş, bu arada skript-reflect öğrenmek için bir kaynak paylaşırsanız
öğrenilmesi daha kolay olur veya bir rehber yapabilirsiniz.
Yakında paylaşıcağım özellikle görmek istediğiniz birşey varmı

Admin OUa:

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

MrMistry#5436

Elmaslar
208
Puanlar
5.505
Yer
Şanlı Urfa - Viranşehir
Minecraft
LifeLesS

xMadzzy

Quezly Teams
Ekip Yöneticisi
Premium
Quezly

Discord:

xmadzzy

Elmaslar
660
Puanlar
3.305
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
xMadzzy_yt
Eline sağlık bilgilendirici bilgi olmuş başarılar dilerim.

Pocan

¡Ándale! ¡Ándale!

Discord:

Pocan#4406

Elmaslar
178
Puanlar
7.075
Yer
Ev
Minecraft
Pocan
3 tane şey de hata yok ama hata gibi göstermen ayrı komik ne yani java bilmedi diye adam hata mı yapmış oluyor saçmalamayın uuid kullanmamak bir hata değil istediğini kullanabilirler türkiye den bahsediyorsan zaten sunucuların çoğu crack arkadaş istediği addonu kullanabilir istediği skriptede yml desteği ekler daha öğreneceğin çok şey var yiğen

erenkara

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

erenkarakal

Elmaslar
13
Puanlar
895
Yer
Ankara
Minecraft
autist_
3 tane şey de hata yok ama hata gibi göstermen ayrı komik ne yani java bilmedi diye adam hata mı yapmış oluyor saçmalamayın uuid kullanmamak bir hata değil istediğini kullanabilirler türkiye den bahsediyorsan zaten sunucuların çoğu crack arkadaş istediği addonu kullanabilir istediği skriptede yml desteği ekler daha öğreneceğin çok şey var yiğen
Ben bu gönderide sadece görüşlerimi yazdım. Ben kimseye illaha böyle yapın illaha şöyle yapın demiyorum.
Reflect bilmemek suç değil, öğrenmemek suç. İsteyen istediği eklentiyi kullanabilir fakat reflect önermemin sebebi 1 tane syntax kullanmak için koca eklenti yüklememek veya aradığın birşey için eklenti yoksa reflect kullanmak.
UUID yerini tekrar okursan zaten crack server sahiplerinin bunu atlayabilceğini söyledim.
YML desteği dümdüz gereksiz. Market gibi büyük bir script değilse skriptte kullanım alanı yoktur. Database için kullananlar SkBee file NBT'ye bi ara bakabilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı