Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Skript Obfuscation Edilebilir Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MasterOyuncuTV

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
68
Puanlar
355
Yer
Türkiye
Minecraft
MasterOyuncuTV
Arkadaşlar, bildiğim kadarıyla pluginler Obfuscation edilebiliyor peki skript edilebiliyor mu?
Örneğin proguard ile.

KirigqyaDev

Bukkit & FrontEnd Developer

Discord:

CloudyDev#4147

Elmaslar
52
Puanlar
420
Yer
Ev
Minecraft
Kirigqya
Twitter
akacherry6
Ben edilebiliyor diye biliyorum.

_OnePage_

Işık + Taş = Işıktaşı

Discord:

OnePage#1881

Elmaslar
838
Puanlar
8.575
Minecraft
_OnePage_
skripte obf atabilirsin fakat çözmesi 1 saniye sürmez

ReMaKeR

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Otto Apocalypse.#4226

Elmaslar
15
Puanlar
13.475
Minecraft
xWestLC
Evet, bir ara WildSkript ile yapılıyordu. Ama bir üstteki arkadaşın da söylediği gibi de-obfuscate etmek oldukça kolay.

Mr_Obliviate

Discord:

Mr Obliviate#0001

Elmaslar
153
Puanlar
4.420
Minecraft
Mr_Obliviate
Özel obfuscation teknikleri mevcut. Bunlarla deobfuscate edilmesi zorlaştırılabilir(1 saniyeden çok daha uzun) ama bu yöntemleri çok uygularsan parse(derlenme) süresi artar da artar. Daha da özel yöntemlerle encrypt(şifreleme) edebilirsin. Skript hakkında yeteri kadar bilgisi olan(Skript kodlamaktan bahsetmiyorum) birisi decrypt etmenin yollarını bulabilir ve bu üç aşağı beş yukarı javadaki obfuscation'a denk gelir.

Decrypt eden eklentiye deobfuscate atmadan şifreyi kırman da olası fakat bunu denemek akıllıca değil. Çünkü milyarlarca olasılık mevcut. Brut force atman gerekir.

İşin aslı şu ki Minecraft da kodluyor olsan, dünyanın en iyi javacısı da olsan kodunu kırılamayacak şekilde obfuscate edemezsin. Özellikle Skripti hiç edemezsin. Eğer büyük ve çok kârlı bir projen varsa javayla kodlamaya başla. İş işten geçtiyse dediklerimi uygulayabilirsin. Büyük bir projen yoksa bırak da açık kaynaklı olsun insanlar bu yüzden skript satın alıyor.

Son düzenleme:

Nesna

çok haklısın

Discord:

Nesna#1002

Elmaslar
163
Puanlar
2.985
Yer
Ankara
Minecraft
iNesna
Açık kaynak kodlu olması bence her zaman daha iyi. (Büyük bir proje değilse) Ayrıca de-obfuscate etmek bu kadar kolayken bence gereksiz.

Deleted User 131734

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
422
Puanlar
4.075
Yer
Avusturya
Önerim obfuscatesiz falan sat Dağıtılıncada bi Sorunsala adamlar GG

MasterOyuncuTV

Elmaslar
68
Puanlar
355
Yer
Türkiye
Minecraft
MasterOyuncuTV
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben sadece meraktan açmıştım fakat bu kadar bilgili kişilerin yazacağını bilmiyordum. :)

maturker5050

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
5
Puanlar
900
Arkadaşlar, bildiğim kadarıyla pluginler Obfuscation edilebiliyor peki skript edilebiliyor mu?
Örneğin proguard ile.
wild skript ile obfuscate edebilirsin ama çözmesi 2 saniye bile sürmez. eğer cidden skriptinizi korumak istiyorsanız skriptinizi lisanslayın. yinede bilmek istersiniz diye kod:

Kod:
on load:
    obfuscate file "\plugins\Skript\scripts\test.sk" to file "\plugins\Skript\scripts\test.txt" with power 50

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı