Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Skript hakkında bir kaç soru.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DjuitieTR | oSoloTurk

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
380
Puanlar
11.525
@DjuitieTR bro bu ok için bi fikrin var mı ?
Oyuncunun Etrafını Looplarız ve shoot kullanırız from olarakta o random blocku kullanırız güzel olur bence :)

Djutie Gelene kadar bir şey sorabilir miyim istersen yanıtlarsın yeni konu açıp post kasıyor demesinler.

on chat:
if {konusma.%player%} is true:

set {konusma.%player%} to true
wait 15 seconds
set {konusma.%player%} to false

Cancel event yokken chat açılmıyor burada false cancel event anlamına mı geliyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Sizin dediğiniz gibi yabancı yerlerden araştırıp bir kaç temel şeyi öğrendim argument variable falan sadece entities kaldı Aklınızda basit bir fikir var mi ? onu yazmaya çalışayım. benim fikirlerim biraz zor oluyorda :D ilk başlangiç için boyumu aşacak skriptler düşünüyorum. sizin fikrinizi duymak isterim
wait 15 seconds esnasında mesajı göndermeyebilir emin değilim

Vezirx

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
6
Puanlar
0
Oyuncunun Etrafını Looplarız ve shoot kullanırız from olarakta o random blocku kullanırız güzel olur bence :)

o ilk dediginiz olayı nasil yapacağım

Kod:
on chat:
        cancel event
        send "&4&lLanetliyken bunu yapamazsın!"
command okyagmuru [<player>]:
    permission: ok_rain
    permission message: Bunu yapamazsın
    trigger:
        loop all players:
        send "&6&lVezirxPowers Activated."
        loop players in radius 6 of player:
        apply speed -100 to the player for 15 second
        apply jump -100 to the player for 15 second
        wait 15 seconds

Kod bu

Citrus

Arcenia Network & Team Zephyr

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
o ilk dediginiz olayı nasil yapacağım

Kod:
on chat:
        cancel event
        send "&4&lLanetliyken bunu yapamazsın!"
command okyagmuru [<player>]:
    permission: ok_rain
    permission message: Bunu yapamazsın
    trigger:
        loop all players:
        send "&6&lVezirxPowers Activated."
        loop players in radius 6 of player:
        apply speed -100 to the player for 15 second
        apply jump -100 to the player for 15 second
        wait 15 seconds

Kod bu
True/false bir nevi aç kapat gibi birşey cancel event anlamına gelmiyor. Ama o şekilde de kullanabilirsin.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
True/false bir nevi aç kapat gibi birşey cancel event anlamına gelmiyor. Ama o şekilde de kullanabilirsin.
Hala ugraşıyorum fakat yapamadım :D Komutlar kendi üzerimde çalışıyordu ok baktıgım yone doğru gıdıyor efektleri benim üzerime uyguluyor player yerine arg ekledim lakin adamin baktıgı yöne doğru ok fırlatıyor adamın üzerine yağmasi gerekirken :/

Argumentli şekilde adamin kafasında spawn etmek daha zor sanırsam.

Son düzenleme:

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
Hala ugraşıyorum fakat yapamadım :D Komutlar kendi üzerimde çalışıyordu ok baktıgım yone doğru gıdıyor efektleri benim üzerime uyguluyor player yerine arg ekledim lakin adamin baktıgı yöne doğru ok fırlatıyor adamın üzerine yağmasi gerekirken :/

Argumentli şekilde adamin kafasında spawn etmek daha zor sanırsam.
Lokasyon sistemi giriyor orda işin içine, oyuncunun lokasyonunu belirleyip okların o lokasyona yağması gerek.

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Lokasyon sistemi giriyor orda işin içine, oyuncunun lokasyonunu belirleyip okların o lokasyona yağması gerek.

Script bitti. Farklı bir Scripte geçtim yürüdügüm yolları nasil looplayabilirim. acaba

Son düzenleme:

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Yürüdüğün yolları derken ? Biraz geniş anlatda yardımcı olayım.

/deadflash komutu yazdıgım zaman. 15 blok çevresindeki herkesi uzaga fırlatıyor ve ben yürümeye başladıgım zaman daha dogrusu zeminde koşmaya başladıgım zaman Karakterin Hitboxu(Karakter Çapı) Kadar Blok çıkıyor yani Karakter 2 blok genişliginde ben koşmaya başladıgım zaman 2blok çıkıyor arkamdan bu koşana kadar devam ediyor. ben bunu koşarken ayarlamak istiyorum yani açılıp kapanilabilen bir şey olmasini istiyorum. komutu yazdıgım zaman açılsın istedigim zaman kapansın.

Citrus

Discord:

Citrus#4361

Elmaslar
940
Puanlar
16.030
Yer
Antalya
Minecraft
HyperCitrus
/deadflash komutu yazdıgım zaman. 15 blok çevresindeki herkesi uzaga fırlatıyor ve ben yürümeye başladıgım zaman daha dogrusu zeminde koşmaya başladıgım zaman Karakterin Hitboxu(Karakter Çapı) Kadar Blok çıkıyor yani Karakter 2 blok genişliginde ben koşmaya başladıgım zaman 2blok çıkıyor arkamdan bu koşana kadar devam ediyor. ben bunu koşarken ayarlamak istiyorum yani açılıp kapanilabilen bir şey olmasini istiyorum. komutu yazdıgım zaman açılsın istedigim zaman kapansın.
Kardo sen ne yapmaya çalışıyon ? LoL skilleri falan mı deniyon anlamadım. Fantazik fantazik hareketler yapıyon :D

Vezirx

Elmaslar
6
Puanlar
0
Kardo sen ne yapmaya çalışıyon ? LoL skilleri falan mı deniyon anlamadım. Fantazik fantazik hareketler yapıyon :D
Ahahaha :D Sesli güldüm :DD Harbi biraz öyle ya :D Farklı olmak iyidir öyle test sunucusu açıcam insanlari şaşırtmak iyi oluyor "oha bu naptı lan" "bu ne olm" "abi nasil yapıyon öret" demeleri hoşuma gidiyor :D benim öyle huylarım var boşver :D sen usta özele geçebilir misin bir şey rica edecektim

ynsgngrd

well, it's done
Emekli

Discord:

yunus can#0004

Elmaslar
561
Puanlar
15.775
Minecraft
YunusCanGungordu
İngilizce çok önem taşıyor. Genel olarak bilinen event'leri bilsen iyi olabilir. Dediklerin şeyler içinde,addnon'lara ait event'leri öğrenmen lazım. Onlarca Skript addnon'u var. Sadece Skript eklentisi yeterli olmuyor tabi. Bana kalırsa,Skript kullanımı sunucunun ihtiyaçları ve ufak tefek şeyler için kullan. Yinede sen bilirsin tabi. Bütün işlerini Skript ile yapmaya çalışmamalısın. Kolaylıklar dilerim. İyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı