Sol Reklam
Sağ Reklam

MC-TR Skript Bölümü Hk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MC-TR.com

MC-TR.COM
Site Sahibi
Elmaslar
94
Puanlar
13.320
Discord İzni
1664175746636-png.210895
yeni_logo.png

Merhaba MC-TR Üyeleri,
Skript Bölümüne yeni alt forumlar eklendiği için kurallarımıza ekleme ve ayrıntılı açıklama yapma kararı verdik. Bu konuda bölüm hakkında açıklama ve kurallar anlatılacaktır. Fazla uzatmadan konuya girelim.

• Skript eğitim serini veya küçük bir rehberini paylaşmak istiyorsan; "Skript Rehberleri" bölümüne ışık hızıyla seni göndermeden önce bilgi almakta fayda vardır.
    • Skript eğitimlerin/rehberlerin mutlaka ayrıntılı açıklanmış olmalıdır.
    • Skript kodlarının çalışması için gereken tüm materyaller(sk addon, mc sürüm vb.) belirtilmelidir.
    • Konu içerisinde herhangi bir alıntı olduğunda mutlaka belirtilmelidir.
    • Konu içerisinde sadece video bulunması uygun değildir. Az da olsa mutlaka ek olarak konu içi anlatım yapılmalıdır.
    • Rehber/eğitim içinde ki skript kodu mutalaka [ CODE ] Kod [ / CODE ] bb kodu ile paylaşılmalıdır.
      -
  • Skript addonu tanıtmak istiyorsan; "Skript Addonları" bölümüne seni 5G hızıyla gönderebiliriz. Ancak gitmeden önce seni biraz bilgilendirelim.
    • Tanıtmak istediğiniz addon size ait değil ise; Mutlaka ayrıntılı olarak yapımcısının bilgilerini konuda barındırmalısınız.
    • Skript addonunun hangi minecraft sürümlerinde çalıştığını ayrıntılı olarak belirtmelisiniz.
    • Skript addonunun desteklediği tüm eklentiler konuya eklenmelidir.
    • Skript addonunu paylaşacaksanız "Paylaşım", sadece tanıtacaksanız "Tanıtım" konu ön ekini kullanmalısınız.
      -
  • Bir skript paylaşarak gönüllerin kahramanı olmak istiyorsan "Skript Paylaşımları" bölümü tam sana göre bir yer. Kahramanların dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır. Hemen onlara bir göz atalım.
    • Skript paylaşım konusunun içerisinde en az 2 görsel bulunmalıdır.​
    • Skriptin çalışması için gereken addonları konu içinde belirtmelidir. (Skellet, Tuske, Vault vs.)​
    • Yabancı dilde olan bir skript Türkçe'ye çevirildikten sonra paylaşılabilir ancak konuda skript yapımcısını belirtmelidir.​
    • Skript kodu mutlaka [ CODE ] Kod [ / CODE ] bb kodu ile paylaşılmalıdır.​
    • Skriptin içinde sunucu ismi, YouTube ismi, Discord sunucusu gibi reklam ibarelerini bulundurmak yasaktır.​
    • Skriptin içinde sunucuyu kötü etkileyecek kod bulundurmak kesinlikle yasaktır.​
    • Skript paylaşımını detaylı ve düzgün bir üslup ile yapılmalıdır.
      -
  • Skript hakkında destek almak istiyorum, yardım ihtiyacım var diyor isen; "Skript Destek" bölümünde yardımseverler seni bekliyor. Açacağın konuda veya mesajında yardımseverleri üzmemek için yapman gereken bazı şeyler var. Hadi bunları beraber okuyalım.
    • Skript kodunuzun tamamını (veya sadece gereken alanı) [ CODE ] Kod [ / CODE ] bb kodu ile konu içerisine koyulmalıdır.
      İsterseniz hastebin veya paste.ubuntu sitelerine de koyabilirsiniz.
    • Eğer bir hata alıyorsanız hatanın tamamını konuya eklemelisiniz. Hatayı nasıl aldığınızı belirtmelisiniz.
    • Skript eklentisinin, addonlarının ve minecraft sürümünüzün ayrıntılı bilgisini konuya eklemelisiniz.
      -
  • Skript hakkında bilgin yok ve istediğin bir skript sana lazım; "Skript İstekleri" bölümünde istekte bulunabilirsin. İstek yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı yerler var.
    • Skript isteğinde bulunmadan önce böyle bir skriptin olup olmadığını araştırmalısınız.
    • İstediğiniz skriptin detaylarını konu içerisinde ayrıntılı olarak belirtmelisiniz.
    • İstediğiniz skriptin hangi sunucu türüne dayalı olacağını ve hangi minecraft sürümünde çalışacağını belirtmelisiniz.
    • Skript isteğinizi abartmamak şartıyla belirtebilirsiniz.
    • Skript isteği için konu açarken başlığınızı konu başlığını açıklayıcı ve düzgün bir şekilde yazın. Ayrıca konu başlığında "Acil, lütfen yardım" gibi ifadeler kullanmayın.
    • Skript istediğinizi belirtirken düzgün bir üslup kullanın.
      -
ÖNERİ: Skriptinizi tanıtmak için konu açacaksınız ancak konunuzu düzenlemekte o kadar iyi değilseniz buraya tıklayarak sizlere örnek konu gösterebiliriz.
DİKKAT: Ücretli skriptinizin konusunu açmadan önce onaylı satıcı tagına sahip olmalısınız. Bu tagı almak için ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz.
DİKKAT: Bu kurallara uymayan konularının çöpe taşınacağı (gerekirse silineceği); çöpe taşındığı (silindiği) halde özel mesaj veya farklı yollardan konunun geri getirilmesi için yönetim ekibini rahatsız ettiği taktirde uyarı alması söz konusudur. Ayrıca forum kurallarına da uymaya özen gösteriniz. Bu konu hakkında soru(n) var ise Forum Destek bölümüne konu açarak bize iletebilirsiniz.

İyi forumlar dileriz.
MC-TR Yönetim Ekibi

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı