Sol Reklam
Sağ Reklam

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
yeni_logo.png

Sizler İçin Seçtiğim 5 Dizi!

Yeri gelsin film ve dizileri aktif olarak izleyen biriyim. Çoğu diziyi bitirmenin verdiği bir tecrübe ile sizler için seçtiğim 5 diziyi liste haline getirdim. Sizlerde listelediğim bu diziler hakkında ki görüş ve fikirlerinizi paylaşmayı unutmayınız. Şimdi konuyu uzatmadan sizler için seçtiğim 5 diziye geçelim;

1- How I Met Your Mother

Bu dizi maalesef ki 9 Eylül 2005'ten 31 Mart 2014'e kadar yayınlanmıştır. Bu liste içerisinde ki en beğendiğim ve hala izlemekte olduğum dizilerden bir tanesidir. Genel konu ve amaç olarak babanın çocuklarına annesiyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla gelişen bir çizelgede ilerliyor. Gün geçtikçe yeni arkadaşlarla tanışıp, grup halinde takılmaya başlıyorlar. Evlerinin hemen altında bulunan "MCLaren Bar" isimli bu barda toplanıp, gün içinde yaşadıkları komik ve üzücü anılarını paylaşıyorlar. Bu dizide sır ve gizemi yaratan asıl şey ise bir türlü izleyicilerin çocukların annesinin kim olduğunu bilememesi çünkü Ted isimli karakterimiz sürekli başka kızlarla aile kurmak için hayal kursa, en fazla 2 ay sonra hayallerin suya düştüğünü görebiliriz.

Onun dışında dizide toplam 4 tane ana karakterimiz bulunuyor. Hepsi birbirlerini tamamlayan kişiliklere sahip olduğundan çok güzel bir uyuma sahipler. Karakterlerimiz ise sırasıyla şöyledir;

Ted Mosby: Çocuklara hikayeleri anlatan babadır. Genel olarak dizinin anlatımı onun ağzından geçiyor. Çok fazla duygusal bir kişiliğe sahip ve kendisinin en büyük hayali bir gökdelen inşa etmek, fakat bu hayalini yapamayacağını anlayınca mimar öğretmeni oluyor.

Barney Stinson: Dizimizin en komik karakteri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim çünkü kendisi çok farklı bir kişiliğe sahip. Gündelik olarak farklı kızlarla beraber olup onlardan ertesi gün bir bahaneyle ayrılıyor. Yolda her gördüğü kızın onu tanımasıyla bu işi ne kadar çok yaptığını anlayabiliyoruz.

Robin Scherbatsky: Dizimizin tek tabancası diyebilirim. Kendisi bir Kanadalı ve babası tarafından bir erkek gibi büyütülmüştür. Av ve buz hokeyinde çok iyi olduğu gibi de silahlarıyla arası iyidir. Kendisi silah taşımasıyla diğer karakterlere korku salmışlığıyla bilinebilir.

Lily Aldrin: Kendisi bir anaokulu öğretmenidir. Çok yufka yürekli bir kadın olmasıyla beraber aynı zamanda sinirli olmasıyla bilinir. Marshall Eriksen'in de karısı olarak biliniyor.

Marshall Eriksen: Çok farklı bir ailede büyüdü. 2 metre boya ve iri vücuda sahip olmasına rağmen en yufka yürekli karakterdir. Sinirlendiği zaman aynı bir dev gibi etrafı yıkıp döker.

Lily Aldrin, Marshall Eriksen ve Ted Mosby'in lise dönemlerinden tanışmış olmalarını da söylemeden geçemeyeceğim. Bu arkadaş grubuna Robin ve Barney sonradan dahil oluyorlar.

how i met yor mother.jpg

2- The Mentalist

Patrick Jane, sıradan bir hayat yürüten zihin okuyan bir sihirbazdı. Kendisi insanların kılık ve kıyafetinden tutun en küçük detayına kadar süzebilen bu zeki adamın hayatının sıradanlığı evinde "Red John" lakabıyla bilinen bu seri katil tarafından öldürülmüş karısının cesedini bulana kadardı. Kaliforniya Araştırma Büro'sunda Lisbon isimli müdürünün yanında artık ekibe dahil olmuştu. Kendisi sivri zekası ve aklıyla tüm gizemli ve çözümü zor cinayetleri gün yüzüne çıkarıyordu, fakat o tek amacını karısını öldüren "Red John" isimli seri katili bulmaya adamıştı.

Kendisinin en büyük özelliği ise fotoğrafik hafızasıydı, her görsel şeyi aklında tutması ona para kazandırmakta da yardımcı oluyordu. Onun yanı sıra kişilik özellikleriyle komik ve mizahı oldukça yüksek birisidir. Her bulunan ortama ayak uydurarak izleyicilerini kahkahalara boğmadığı yoktur.

the mentalist (2).jpg

3- NARCOS

Tam adı "Pablo Emilio Escobar Gaviria"dır. Bu dizi Pablo Escobar'ın hayatını anlatıyor. Daha çocukluğunda çaldığı araç ve mezar taşlarını turistlere satarak, ileride ise uyuşturucu ve kokain gibi şeylerin ticaretini yaparak para kazanıyordu. Uçak ve diğer yasa dışı yöntemlerle ticaret işini daha çok büyüttü ve gelirini ciddi oranda arttırdı. Bu sayede başka ülkelere de uyuşturucuyu soktuğundan dolayı hakkında bir istihbarat kuruldu ve yakalanması için emirler verildi, fakat Pablo çok güçlüydü. Tüm ülke genelinde aranmasına rağmen Beyaz Saray'da çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Daha fazla kaçamadı ve keskin nişancı tüfeği tarafından çatıda kaçmaya çalışırken vuruldu. Herkesin bu yaşam hikayesini izlemesini öneriyorum.

Kendi fikrimi katmak gerekirse, cinselliğinde bulunduğu bir dizilerden. Kadro ve hikaye ise çok güzel olmuş fakat Pablo'nun büyük abisi şu an hayatta ve ondan alınan röportaj ve bilgilere göre yaşananlar dizideki gibi gitmiyor. Pablo hakkında verilen yanlış ve kötüleyici şeylere de telif atıp, uğraşıyor. Bu yüzden Netflix'den para aldığı biliniyor.

narcos_press_1000-920x603.jpg

4- Harry Potter

Ana konu olarak büyücüler ile kötü güçlerin savaşını anlatıyor. Harry daha çok küçükken Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na alınır. Bilmediği şey ise anne ve babasının eskiden bu okulda göz bebeği olmasıydı. Çok zeki bir anne babaya sahip olan Harry'nin hayatındaki trajedik olaylardan biri ise annesiyle babasının Voldemort tarafından öldürülmesiydi. Harry, bunun intikamını almak için ne kadar çok çalışsa da o sadece intikam almayacaktı, büyücülerin de hayatını kurtaracaktı. Gün geçtikçe Voldemort'un ajanları ortaya çıkar ve savaş gittikçe hararetlenir. Harry Potter'ın alnında bulunan bir yıldırım simgesi vardı. Bunun ne olduğunu bilmiyordu fakat ağrıyordu. Bunun oluşma sebebini maalesef söyleyemeyeceğim çünkü izleyecek arkadaşlarımızın heveslerini kaçırmayalım. Şöyle bir ipucu vermem gerekirse o simge Voldemort yakınlarda olunca feci şekilde ağrıyordu. Son olarak ise, serinin bölümleşmiş hali şu an ülkemizde gösterim almıyor. Yakında geldiğinde ise izlemenizi öneriyorum. Netflix'in yada Türkiye'nin böyle önemli dizilerin ülkemizde yayınlanmaması, yasaklanmasının sebepleri paylaşılmıyor. Eğer aktif olarak Netflix üyeliğiniz varsa VPN aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ba6vjM.jpg

5- Stranger Things

Küçük bir kasabada geçen bu hikayede tüm olaylar 12 yaşındaki Will'in kaybolmasıyla başlıyor. Normal olarak aile polise gidiyor ve araştırma başlatılıyor. Ne kadar çok tecrübeli bir ekip kurulsa, olayla ilgili hiçbir ize rastlanılmıyor. Ekipler artık araştırmadan vazgeçip, dosyayı kapatmak üzereyken Will gibi kaybolup, uzun zaman sonra geri gelen bir kız geliyor ve işler değişiyor. Devlet bunlar üzerinde gizlice deneyler yapmaya başlamaktan, özel güçlere kadar uzanan sıra dışı bir hikayesi var. Dikkat çeken ise IMDb'den 8,9'luk gibi yüksek bir puan alarak türünün en başarılı eserlerinden olduğunu kanıtlıyor. Ne kadar çok kötü olarak eleştiren de olsa bana göre film güzel olmuş fakat bir süre sonra sıkıyor. Bu yüzden devamlı olarak izlenebilirlik ise kişiden kişiye değişiyor.

1464696-strangerthings-1500797978-936-640x480.jpg

DÜŞÜNCELERİM

Sizleri sıkmamak için en çok popüler ve izlenen dizileri seçmeye çalıştım. IMBd'den destek alarak genel anlamda beğenilmiş ve izlenmiş dizileri kullandım. Bu dizileri izlemekte olan veya izleyecek kişiler olduğundan, dizi ile ilgili aşırı fazla bilgi veremiyorum. Diziyi hiç bilmeyen birinin anlaması, izleyen kişinin ise havasını kaçırmamak için uğraşıyorum. Narcos gibi dizilerde cinsellik, şiddet vb. unsurlar ön plana çıkıyor. Genel olarak yukarıda verilen dizilere Netflix'den ulaşabilirsiniz.

atam.png

Ekler

• 1516354971-f5851b.jpg
    1516354971-f5851b.jpg
    137,8 KB · Görünt.: 138
Son düzenleme:

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_
"Elif" dizisi nerede yahu veya "Beni affet" :D​

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir

Emirhan GÜR

KACAK OYUNCU | play.kacakoyuncu.com

Discord:

emirhangur#9572

Elmaslar
75
Puanlar
6.470
Yer
İstanbul/Rize
Minecraft
iEmirhanGur
Çukur u göremedim .

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
O dizi tamamen saçmalık.3-5 adam elinde silahla mahallede falan geziyor...
Onu izliyor bizim okul tenefüsde boyun kilidine alıyor çocuğu burası benim mahallem diyor :D Bu arada Oswald State dizisi vardı. Hapishane de geçiyordu bağımlı kaldım bidaha başlamıyorum diziye.

Emirhan GÜR

Discord:

emirhangur#9572

Elmaslar
75
Puanlar
6.470
Yer
İstanbul/Rize
Minecraft
iEmirhanGur

ultraPvP_Offical

Ne mutlu Türküm diyene !

Discord:

Riqude#1881

Elmaslar
223
Puanlar
0
Minecraft
ultraPvP_
Zevkler tartışılmaz.
Zevkleri de hayata yansıtmamak gerek.
Sen çok seversin izlersin ancak bunu diğer insanları rahatsız edicek şekilde kullanmamalısın. ( senin için demiyorum genel konuşuyorum )
Okulumun duvarında "Çukur" işareti var ise dışarıda millet "Çukur evimiz" (devamını bilmiyorum) diye dolaşıyor onlara özenip uyuşturucu araştırıyor ise Adalet Rapcilere değil Türk televizyonlarına el atmalı.​

Emirhan GÜR

Discord:

emirhangur#9572

Elmaslar
75
Puanlar
6.470
Yer
İstanbul/Rize
Minecraft
iEmirhanGur

Sen çok seversin izlersin ancak bunu diğer insanları rahatsız edicek şekilde kullanmamalısın. ( senin için demiyorum genel konuşuyorum )
Okulumun duvarında "Çukur" işareti var ise dışarıda millet "Çukur evimiz" (devamını bilmiyorum) diye dolaşıyor onlara özenip uyuşturucu araştırıyor ise Adalet Rapcilere değil Türk televizyonlarına el atmalı.​
Ben izleyiciyim öyle olanlarıda kınıyorum.

Sceaw

Comeback #</>

Discord:

Pâtr#0010

Elmaslar
279
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Konu anlatımın gerçekten hoş.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Narcos ve Stranger Things favorilerimden izleyin :<3:​

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Çukur u göremedim .

Çukur'u sevmiyorum ve önermiyorum. Bu yüzden listeye daha komik ve sürükleyici diziler koydum. Dizi deyince aklınıza direkt klasik Türk dizileri gelmemeli.

Konu anlatımın gerçekten hoş.​

Teşekkür ederim.

Saçma bir yan etkisi var biliyorum.

Narcos ve Stranger Things favorilerimden izleyin :<3:​

Stranger Things'i çok duydum fakat izleme zamanım olmadı. Narcos'u kesinlikle öneriyorum.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı