Sol Reklam
Sağ Reklam

Sizce Ryzen Sunucu Fiyatları Nasıl Olmalıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emir Can KAYA

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

EmirAgey#0844

Elmaslar
12
Puanlar
410
Yer
Hatay
Minecraft
EmirAgey
Facebook
kayaemircan11
Twitter
emirbutwhy
Öncelikle Selamünaleyküm sayın mc-tr ailesi;

Bugün sizlere hepimizin genel sorunu ya da benim öyle düşündüğüm bir olayı çözmek için konu açıyorum.

Şuanda herkesin bildiği gibi tüm piyasadaki minecraft alan dalıyla aktif oluşan hostingler birer rekabet içinde en iyi olmak için hepsi Ryzen işlemcili sunucuları piyasaya sürdüler.Bu rekabetten etkilenen çogunlukla biz olduk diye düşünüyorum şuanda nereye baksam 20₺ ortalama ram başı fiyat çekmişler.Bence bu fiyat ram başına çok uçuk bir fiyat.Sizlerden tek isteğim misal şuan kendi düşüncenizle bu fiyattda ryzen sunucu olsa alırım dediginiz fiyatları yoruma bekliyorum.Konuya atılan yorumlar umarım gerekli çözümleri bizlere getirir. :)

İyi forumlar dilerim.

yusufemirxd

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

Yusuf Emir#3303

Elmaslar
121
Puanlar
1.145
Minecraft
yusufemird
Öncelikle Selamünaleyküm sayın mc-tr ailesi;

Bugün sizlere hepimizin genel sorunu ya da benim öyle düşündüğüm bir olayı çözmek için konu açıyorum.

Şuanda herkesin bildiği gibi tüm piyasadaki minecraft alan dalıyla aktif oluşan hostingler birer rekabet içinde en iyi olmak için hepsi Ryzen işlemcili sunucuları piyasaya sürdüler.Bu rekabetten etkilenen çogunlukla biz olduk diye düşünüyorum şuanda nereye baksam 20₺ ortalama ram başı fiyat çekmişler.Bence bu fiyat ram başına çok uçuk bir fiyat.Sizlerden tek isteğim misal şuan kendi düşüncenizle bu fiyattda ryzen sunucu olsa alırım dediginiz fiyatları yoruma bekliyorum.Konuya atılan yorumlar umarım gerekli çözümleri bizlere getirir. :)

İyi forumlar dilerim.
@NacssHost 'ta Ryzen GB / 10₺

Ulan iyi NacssHost reklamı yaptık ama neyse. Sonuçta para verdik övelim.. :P

RasyonelistBey

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

RasyonelistBey#3144

Elmaslar
229
Puanlar
1.355
Ryzen makineler sanki fazla abartılıyor gibime geliyor yakında işlemciler ile ilgili bir konu açacam .Ryzen olarak nacsshost ve keyubuyu öneririm. Nacsshost 10 Keyubu 20

NacssHost

NACSSHOST - Her daim bir tık yanınızda

Discord:

NACSSHOST.COM#4110

Elmaslar
87
Puanlar
4.170
Yer
Türkiye
Twitter
nacsshost
Merhabalar,

Konuya etiketlediğiniz öncelikle teşekkür ederiz. Şuan için 29 Temmuz'a kadar sürecek olan GB/10₺ şeklinde Ryzen 7 3800X sunucu kiralama yapabilirsiniz.

Bunun dışında neden bu intel i9'lar ryzen işlemciler bu kadar pahallı sorusuna gelecek olursak, işlemciler belirli bir elektrik tüketimine sahipler bunlarda bildiğimiz kadarıyla Ryzen 7 işlemciler 1.5A Ryzen 9 serisi ve i9 serisi işlemciler 2A civarında tüketimleri bulunuyor. Şuan sağlam bir koruma ile Ryzen barındırma sağlamanız 400₺ belki daha yüksek fiyatlara bile ulaşabilmekte. Kötü yanı ise normal dedicated olarak hitap ettiğimiz sunucuların aksine bu sunucularda tek işlemci olması ve maksimum 64GB ram sağlanabilmesi. (128GB yapılabiliyor fakat aşırı pahallı ve ölü bir yatırım.) Aslında ufak bir hesaplama yaparsanız 400₺ (1.5A için ortalama bir fiyat) verilen barındırma ücreti için 20₺'den satılsa 1280₺ para ediyor 400₺ barındırma çıksak 880₺ para kalıyor. Bunun yanında IP ücretleri, ek saldırı koruma cihazlarının ücretleri, sunucu lisansları, web site yazılımları, reklam giderleri, sunucu bakım giderlerini'de sayarsanız aslına bakarsanız fiyatlar oldukça makul. Günümüz şartlarında bir Ryzen 7 3800X Dedicated sunucu toplama maliyeti ortlama 7000 - 10000₺ arası tutmakta ki firmalar'da hayrına değil bir yatırım ve kazanç elde etmek bu işi yapıyorlar.

Ryzen işlemci tercihlerinde ise en büyük avantaj core ve thread özelliklerinin Intel'e göre daha fazla olması bunun yanında overclock ile daha yüksek Ghz elde edilebilmesi ve işlemci maliyetleri.

Her hangi bir soru veya sorunu olanlar bizlere her türlü yerden ulaşarak kafalarını kurcalayan soruları yöneltebilirler.

Saygılarımızla,
NacssHost.com | Yönetim Ekibi

Spankly

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Orçun#0802

Elmaslar
12
Puanlar
2.020
Minecraft
Spankly
Şuan keyubudaki kampanyadan yararlanıyorum ve 250TL gibi makul bir fiyat ödüyorum ve memnunumda hostingimden üstelik çokta ilgililer.

Emir Can KAYA

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

EmirAgey#0844

Elmaslar
12
Puanlar
410
Yer
Hatay
Minecraft
EmirAgey
Facebook
kayaemircan11
Twitter
emirbutwhy
@NacssHost 'ta Ryzen GB / 10₺

Ulan iyi NacssHost reklamı yaptık ama neyse. Sonuçta para verdik övelim.. :;p
Anlatmak istedigim sadece siz değil işte hocam burdan tüm firmalar için açtım bunu yani oyuncular ben bu fiyatddan kullanırım diyecek ve fiyatlar müşterilere göre şekillenicek %100 kar yerine %50 kar'da yapılabilir.

yusufemirxd

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

Yusuf Emir#3303

Elmaslar
121
Puanlar
1.145
Minecraft
yusufemird
Anlatmak istedigim sadece siz değil işte hocam burdan tüm firmalar için açtım bunu yani oyuncular ben bu fiyatddan kullanırım diyecek ve fiyatlar müşterilere göre şekillenicek %100 kar yerine %50 kar'da yapılabilir.
Emin ol bu fiyatlarla kârları %10 bile değildir :). Tabii GB / 20₺ olan firmaları hiç söylemiyorum bile onlar viski yudumlasın.

iOnurReis

Herkes yalan söyler.

Discord:

OnurTncblk#8973

Elmaslar
246
Puanlar
14.635
Yer
Cehennet
Minecraft
iOnurReis
Bana kalırsa sunucunda çok fazla eklenti yoksa ve makineyi yormayacağını düşünüyorsan. E5-2697v2 gibi bir işlemci işini öok iyi şekilde görecektir.

A

Adena

Ziyaretçi

Mikaelson

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Mikaelson#1905

Elmaslar
9
Puanlar
2.045
Yer
OYNA.SUFMEN.NET
Minecraft
iMikaelson
Facebook
Murat Emre Kızılelma
Twitter
muratemrekzlm
Ryzen parasının hakkını veriyor abicim > all

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı