Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Sıfırdan discord bot nasıl kodlanır?

Seri olarak bunu devam ettirelimmi?

• Evet ettirelim çok iyi olur.

• Gerek yok bence yorma kendini.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aronshire

Das Leben ist zu kurz, du solltest es genießen

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Merhaba!
Bugün sizlerle bu konuda discord bot nasıl oluşturulur, nasıl davet linki oluşturul ve nasıl aktif edilir onları öğrenicez!
Bir sonraki konularda botumuzu geliştiricez!

2 adet program indirmeniz gerekmektedir. Biri node.js diğeride herhangi bir kodlama programı (Visual Studio Code öneririm). Node.js botumuzun bilgisayarda çalışması için gerekli bir programdır.
download.png

Bu ikisini indirdikden sonra bir klasör oluşturyoruz. Klasörün adı istediğiniz birşey olabilir.
Oluşturduğumuz klasörün içine giriyoruz ve herhangi bir yerine shift + sağtık yaparak "Komut dizesini burda aç" diyoruz.

Screenshot_691.png

Cmd mizi açtıkdan sonra konsola npm init yazıyoruz. Gelen soruları cevaplıyoruz.

Package Name: İstediğiniz birşey olabilir
Verison: 0.0.1 (Öneririm)
description: Boş kalsın.
Entry Poin: bot.js (Öneririm)
test command: node bot.js
git repository: Boş kalsın.
keywords: Boş Kalsın.
author: Kendi isminizi yazabilirsiniz.
Lisance: ISC
en sonda yes diyip onaylayın.

Screenshot_692.png

Klasörümüze bir bot adında txt dosyası oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz txt dosyasını açıp sol üsten dosya diyoruz ve farklı kaydete basıyoruz. En altdan bot.txt olan yeri bot.js olarak değiştiriyoruz.

Screenshot_693.png

Şimdi discord.js modülünü indirme sırasında. Modülü indirmek için az önce yaptığımız shift + sağ tık yaparak komut istemcisini aç diyoruz ve
cmd mizi açıyoruz. Konsola npm install discord.js yazıyoruz modülümüzü indirmesini bekliyoruz.

Screenshot_694.png

Modülümüzü indirdikden sonra Discord.js sitesine giriyoruz ve ordan örnek olarak verilmiş kodu alıyoruz.

Screenshot_695.png

Daha sonra bot.js dosyamızın üstüne 2 kere tıklıyarak kodlama programımızın açılmasını bekliyoruz. Açıldıkdan sonra aldığımız kodları oraya yapıştırıp ctrl + s yapıyoruz ve kaydediyoruz.
Screenshot_696.png

Token kısmına Bot tokenimizi yapıştırıyoruz ve klasörümüzden konsolu açıp node bot.js yazıyoruz. Botumuz artık aktif!

Screenshot_697.png

Token almayı bilmeyen arkadaşlarımız endişelenmesin onuda anlatıcaz!

Token almak için Discord Developer Portal — API Docs for Bots and Developers sitesine giriyoruz ve discord hesabımız ile giriş yapıyoruz. Siz ilkkez yapıyorsanız hiçbirşey gözükmicektir ama new applications kısmından yeni bir bot oluşturuyoruz.

Screenshot_698.png

Oluşturdukdan sonra soldaki bölmelerden bot yerine giriyoruz.

Screenshot_699.png

Add bot yazısına tıklıyarak botumuzu oluşturuyoruz.

Screenshot_700.png

Token kısmından copy diyerek tokenimizi alıyoruz ve üste gösterdiğim gibi gerekli yere yazıyoruz.

Screenshot_701.png

Bot u sunucuya eklemek içinde bir link oluşturmamız gerekmektedir.
Bu linkide oluşturmamız için General İnformation kısmından client id sini almamız gerekiyor!
Screenshot_702.png

Kopyaladıkdan sonra Discord Permissions Calculator sitesine girip Administator kutucuğunu etkin hale getirip en altan client id yaza kısma
id yi yapıştırın ve en altdaki linke girin.

Screenshot_703.png

Linke girdikden sonra sunucumuzu seçiyoruz ve doğrulaya basıyoruz. İnsan doğrulaması yaptıkdan sonra botumuz sunucuya eklenmiştir!

Screenshot_704.png

Konumuz bukadardı beğendiyseniz elmas vermeyi beğenmediyseniz veya eksik gördüğünüz yerleri
yorumlar kısmından bana iletmeyi unutmayın :)

Bunu bir seri yapmayı düşünüyorum bu botu birlikte geliştiricez :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Galiba gören olmadı ??

Abdullah T.

Nötr
Yasaklandı

Discord:

Abdullah T.#0001

Elmaslar
1.083
Puanlar
5.650
Yer
Kocaeli/Gebze
Minecraft
JordJarv
Ellerine sağlık bro

Kâi

"Founder of GUZZPLE"

Discord:

Kâi#5426

Elmaslar
274
Puanlar
0
Minecraft
Kaivies
Bana göre gereksiz bir konu. İnternette zaten gösterilmiş aynı şeyleri tekrar tekrar yapmaya ne gerek var ki? Daha farklı konulara değine bilirsin.

Muhammed Efe

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

MackleanTR#9999

Elmaslar
281
Puanlar
0
Minecraft
MackleanTR
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Hazır kod kullamak yerine kodlamayı öğretmeniz çok daha iyi olmuş. Sonunda Discord botunu biraz olsa bile kendim yapabileceğim :)

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Ellerine sağlık bro
Teşekkür ederim :)
Bana göre gereksiz bir konu. İnternette zaten gösterilmiş aynı şeyleri tekrar tekrar yapmaya ne gerek var ki? Daha farklı konulara değine bilirsin.
İnternettekiler fazla uzatıyor ben kısa bir anlatım yapmaya çalıştım.
ellerine sağlık.
Teşekkür ederim.

Hazır kod kullamak yerine kodlamayı öğretmeniz çok daha iyi olmuş. Sonunda Discord botunu biraz olsa bile kendim yapabileceğim :)
Bu botu birlikte geliştiricez sizlere daha çoook şey öğreticem ? takıldığın bir şey olursa discorddan yazmayı ihmal etme :)

Aeseria

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

Aeseria#9704

Elmaslar
171
Puanlar
7.130
Başarılar, discord sunucumda kullandığım tüm botların yapımcısı "Aronshire" piyasda bulunan herkes'ten başarılı ve uzman bir bilgiye sahiptir.​

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Başarılar, discord sunucumda kullandığım tüm botların yapımcısı "Aronshire" piyasda bulunan herkes'ten başarılı ve uzman bir bilgiye sahiptir.​
Teşekkür ederim. Her yeni bir sistem yapmaya başlayınca yeni şeyler öğreniyorum ve daha farklı sistemler ortaya çıkartıyorum. İyi forumlar dilerim :)

Ada06

system administrator
Emekli

Discord:

adagursoy

Elmaslar
485
Puanlar
11.370
Yer
Muğla
Minecraft
AdaGursoy
quick.db gibi modüller Windows işletim sistemine inmediği için

Önerilerimdir, bu sitelerde kolayca quick.db vb. modülleri tek tıkla yükleyebilirsiniz.

Konu çok başarılı, senin gibi :)

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
quick.db gibi modüller Windows işletim sistemine inmediği için

Önerilerimdir, bu sitelerde kolayca quick.db vb. modülleri tek tıkla yükleyebilirsiniz.

Konu çok başarılı, senin gibi :)
Öncelikle teşekkür ederim. Artık şu düşünceden çıkın quick.db windows a Y-Ü-K-L-E-N-İ-Y-O-R. npmjs den birazcık araştırma yaparsan nasıl yüklendiğini bulursun. Al hatta modülün linkini veriyim. BANA TIKLA!

Ada06

system administrator
Emekli

Discord:

adagursoy

Elmaslar
485
Puanlar
11.370
Yer
Muğla
Minecraft
AdaGursoy
Öncelikle teşekkür ederim. Artık şu düşünceden çıkın quick.db windows a Y-Ü-K-L-E-N-İ-Y-O-R. npmjs den birazcık araştırma yaparsan nasıl yüklendiğini bulursun. Al hatta modülün linkini veriyim. BANA TIKLA!
Yüklendiğini bende biliyorum fakat çok fazla hata veriyor, normalde CMD'ye ya da başka bir komut yürütme dosyasına npm i quick.db yazarsak yüklemeye b-a-ş-l-a-r. Ama yükledikten sonra bir takım hatalar verir, yok bot açılmaz yok bu olmaz yok unexpented token falan filan

Aronshire

Discord:

Aronshire#8111

Elmaslar
629
Puanlar
3.290
Yer
Kocaeli
Minecraft
Aronshire
Yüklendiğini bende biliyorum fakat çok fazla hata veriyor, normalde CMD'ye ya da başka bir komut yürütme dosyasına npm i quick.db yazarsak yüklemeye b-a-ş-l-a-r. Ama yükledikten sonra bir takım hatalar verir, yok bot açılmaz yok bu olmaz yok unexpented token falan filan
Ya adacım ne dedim sana link bile verdim araştır dedim.

Screenshot_714.png

Ada06

system administrator
Emekli

Discord:

adagursoy

Elmaslar
485
Puanlar
11.370
Yer
Muğla
Minecraft
AdaGursoy
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı