Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Sıcak Diyarların Domuzu: Striderlar - Minecraft Yaratık Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
150px-Strider.gif

2020-03-27_16.31.30.png

Lav Göletlerinin Bekçileri: Striderlar!
Oyunun Yeni Yaratıklarına Bir Göz Atalım!
Oyunumuza yeni eklenen Strider adlı canavar hakkında neler biliyorsunuz? Lav göletlerinin domuzu olarak adlandırılan Strider, lav üzerinde yürümemizi sağlayan bir çeşit yaratıktır. Ürkünç ama tatlı görünümü ile bizi bekleyen küçük canavar, 20w13a deneme sürümü ile oyunumuza eklenmiştir. Domuz mantığında sürülebilen tatlı canavarlar, lav göletlerinin ve okyanuslarının bekçisidir. 1.16 güncellemesini yakından takip eden ve MINECON canlı yayınını izleyen oyuncuların birçoğu yeni canavarın gelmeyeceğini düşünürken, lav göletleri için pasif bir canlı eklendi. Bu canlının adı ise Strider olarak belirtildi. Yakın zaman içinde adı çevrilebilir, tabii ki böyle de kalabilir. Bu işlevli canlının detaylarına bakmaya ne dersiniz? Hadi başlayalım!

2020-03-27_18.32.11.png

Lav Domuzlarını Nerede Bulabilirim?
Bu tatlı ama ürkünç canlılar lavı çok sever ve 31. katman veya altında bulunan tüm lav okyanusu veya lav göletlerinde ortaya çıkabilir. Striderlar sıcağı ve lavı çok severler, bu nedenle lav üzerinde hızlı harekete ederler. Herhangi bir zemine çıktıkları zaman üşümeye, titremeye ve yavaş yürümeye başlarlar. Bu nedenle Striderları lavdan çıkarmamaya çalışın. Lavın bekçileri olarak adlandırabileceğimiz masum canlılar, oyunculara saldırmaz. Nether'ın pasif olan nadir canlıları arasında yer almaktadır, değerini bilelim! Bunların dışında lavı çok seven bu canlıları bulduğunuzda üstünde Yavru Strider veya Zombileşmiş Piglin olabilir. Onu öldürmeniz gerekebilir!

2020-03-27_18.55.17.png

Ölünce Düşürdükleri Eşyalar ve Bazı Özellikleri
Bu masum canlılara karşı bir kininiz var ve Striderları öldürmek istiyorsunuz. Belki de onları bir materyal kaynağı olarak kullanmak istiyorsunuz ve ne düşüreceklerini merak ediyorsunuz. Nether'ın en masum canlılarından biri olan Striderlardan birini öldürdünüz. Size 0 veya 5 adet ip verecektir. Öldürmeye değmez, değil mi? Bu masum canlının suçu neydi ki? Her neyse, şimdi bu masum canlıların özelliklerine bir göz atalım! Bu canlılar lavın üstünde hızlıca yürüyebilir. Bazı canlıların aksine zemine basmadan, lavın üstünden hızlıca geçerler. Bu özellikleri sadece lav için geçerlidir. Bu masum canlı, herhangi bir zemine bastığı zaman titremeye başlar ve yavaşlar. Striderlar yağmurda veya su da zarar görürler. Her 0,5 saniyede 1 kalp canları azalır. Bir Zombileşmiş Piglin, Strider sürerken ona herhangi bir canlı saldırırsa, Strider o canlıya doğru koşmaya başlar.

150px-Strider_Shiver.gif

2020-03-27_19.57.13.png

Striderların Sürüş Mekanikleri!
Bu arkadaşlarımıza binilebiliyor! Evet, bunu yeni duymuş olabilirsiniz. Lavın üstünde, hızlıca hareket etmeyi hepimiz isterdik ve sonunda gerçek oldu. Zaten birçok oyuncunun tahmin ettiği gibi lavın üzerinde yürüyebilen bir canavarın eklenmesi an meselesiydi ve sonunda eklendi. Bu canavarın sürüş mekaniği aslında çok basit, olta. Domuzların sürüş mekaniği ile aynıdır. Bu arkadaşlar çarpık mantarları çok seviyor, çarpık mantar için veremeyecekleri bir şey yok. Bu nedenle Striderları çarpık mantar ile kandırıp sürebiliriz. Oyuna 20w13a deneme sürümü ile eklenen çarpık mantarlı olta sayesinde Striderları rahatça sürebiliriz!

1585328704300.png
1585328676111.png

Reynixan

Le cose belle arrivano quando non le cerchi.

Discord:

Reynixan#8044

Elmaslar
725
Puanlar
8.175
Yer
Istanbul
Yararlı bir konu olmuş, ellerine sağlık.​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Hepinizin hatırladığı gibi Minecraft'ın 1.15 sürümüne Arılar gelmişti ancak ben bu arılara hiç samimiyet yakalayamamıştım. Neyse ki oyunun 1.16 sürümünden çok umudum var. Gerek bu yeni Nether dünyasıyla gerekse de yeni canlı ve eşyalarıyla üstün bir sürüm gibi görünse de bana 1.13 sürümünde olan muazzam değişim sürümünü hatırlatıyor. Uzun lafın kısası Minecraft'ın 1.16 sürümü gerek Türkiye'de gerkese dünyada gündem konusu olup baya sevilebilir ki hayatta kalma sunucuları için ideal görünüyor. Ha bu arada konu aldığınız yaratığa baya sempati duydum. Hem zararsızlar hemde onlara binip o dünyada büyük bir gezintiye çıkabiliyoruz ki çok sevimli görünüyorlar. Bu arada unutmadan kalemine sağlık :))

Lynch

Göz Düşürme Sanatı Nedir?

Discord:

Lynch#7622

Elmaslar
1.678
Puanlar
17.435
Güzel konu için teşekkürler :).

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.489
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Her zamanki gibi harika bir konu olmuş tebrikler :))​

S

sooply

Ziyaretçi
Ben bunları öldüremem kıyamam bunlarda öyle öldürecek tip yok. En yararlı yaratık bunlar Nether'da.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Bunlar ne böyle yaa :)

Çok değişik duruyorlar. Konu için teşekkürler.

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.633
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Vallaha çok güzel bu üst sürümlerde gelen güncellemeler.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
Nedense ilk gördüğümden beri bu yaratığı sevmiyorum yine de diğer yaratıklardan daha yararlı olduğunu duyunca sevindim konu için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı