Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber | Server.pro | Ücretsiz 1 Saatlik Minecraft Sunucu Açma Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Merhabalar!
Bugün ücretsiz 1 saat arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz minecraft sunucu açma sitesi olan GratisServer'den biraz bahsedeceğiz ve ondan sonra nasıl sunucu açılır bu sorunun cevabına geçeceğiz.

GratisServer, ücretsiz bir sunucu veren bir sitedir. Tabii ki özel üyelik almadığımız zaman ücretsiz oluyor. Eğer özel üye olsaydınız, istediğiniz zaman ve istediğiniz kapasiteyi alıp seçebileceksiniz. Ama onun yerine ücretsiz olanı var :)

GratisServer'den Nasıl Minecraft Sunucusu Açılır?
İlk olarak https://gratisserver.nu/ adlı adrese giriyoruz. Hesap oluşturup yeni sunucu oluştura tıklıyoruz. Ardından çıkan ekranda "Minecraft" seçeneğini tıklıyoruz. Bu arada "Minecraft Pocket Edition" ile de sunucu açabilirsiniz.

G0Glr3.png

Tıkladıktan sonra karşımıza sunucuyu kurabilmemiz için gerekenleri yapacağımız sayfa geliyor. İlk olarak sunucumuzun "Hostname" ayarlamalıyız. 4 adet çeşit vardır. Ama ben "epps.myserver.gs" seçiyorum.
(Güncellendi)

88Gp4W.png

Seçtikten sonra aşağıya doğru iniyoruz ve Lokasyon seçiyoruz. 2 seçenek vardır. Bence Kuzey Amerika'yı seçmeniz daha iyi olabilir ancak size kalmıştır. İnternetten araştırarak bulabilirsiniz.

qEg75B.png

Seçince tekrar aşağıya inince 2 yer bulunmaktadır. Sol ücretsiz, sağ ücretlidir. Sol tarafa bakıyoruz ve seçenekler yine size kalmış. Ben "CraftBukkit" seçtim. (NOT: Sol taraf bende şuan hata veriyor. Çünkü sunucum vardı önceden bu yüzden ücretliden göstereceğim)

lEoMYp.png

Ardından kullanılacak kadar alan seçeceğiz ancak ücretsiz olanlarda tek seçenek var bu da 0,5 GB (500MB) alandır. Seçiyoruz ve aşağıya iniyoruz. Aşağıya indiğimiz de "hourly" yani saatlik seçeneğini seçip sunucumuzu açabiliyoruz.

Özellikler:
- En fazla 12 oyuncu. (1/12)
- En fazla 10 adet eklenti (plugin).
- 2 Çekirdekli İşlemci

Kurduktan Sonra Açılacak Yer:

Kurduk ve artık sunucumuz hazırdır. Size kontrol paneli gelir.

Harita Eklemek İçin:
Sunucuya harita eklemek için "File Manager" kısmına tıklıyoruz.

Y41Yvz.png

Tıklayınca üst kısımda bulunan "Upload File" bölümüne tıklayıp haritanın dosyasını atıyoruz ve işlem tamamlanıyor. Tamamen tamamlanması içinde sunucuya "Restart" attırmanız gerekiyor.

Yönetici Eklemek (OP):
Oyun içerisine girdiniz ve yetki falan yok. "Operator" bölümüne girip oyuncu isminizi yazıp kendinizi OP yapabilirsiniz. Bir de "Console" bölümünden "/op <oyuncu>" yazarak da kendinizi OP yapabilirsiniz.

Eklenti Eklemek:
Eklenti eklemek için sol taraftan "+ Plugin" kısımına giriyoruz. Oradan arama yaparak eklenti ekleyebilirsiniz.

Dünya Oluşturmak:
"Create World" bölümüne giriyoruz. İstediklerini yapıp "Create World" tuşuna basıp Dünya oluşturabilirsiniz.

Bir çok özelliği daha var ancak bunları da sizlerin karıştırıp alışıp görmesi için yazmadım.
Hepinize kolay gelsin, İyi Forumlar!

NOT: Konu Güncellenmiştir!

Celil

Ahanda Zümrüt!

Discord:

Celil#3997

Elmaslar
1.499
Puanlar
17.095
Yer
Rize
Minecraft
Celilzzers
Orda 2saatlik yazıyo başlığı düzelt bence.

Ercan Erdem

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
194
Puanlar
13.860
Yer
Ankara
Merhabalar!
Bugün ücretsiz 1 saat arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz minecraft sunucu açma sitesi olan GratisServer'den biraz bahsedeceğiz ve ondan sonra nasıl sunucu açılır bu sorunun cevabına geçeceğiz.

GratisServer, ücretsiz bir sunucu veren bir sitedir. Yakında yeni oyunlarda da olacak. Tabii ki özel üyelik almadığımız zaman ücretsiz oluyor. Eğer özel üye olsaydınız, istediğiniz zaman ve istediğiniz kapasiteyi ... seçebileceksiniz. Ama onun yerine ücretsizi var :)

GratisServer'den Nasıl Minecraft Sunucusu Açılır?
İlk olarak https://gratisserver.nu/ adlı adrese giriyoruz. Burada bir Minecraft resmi var ve onun altında "Rent Minecraft Server" yazıyor. Oraya tıklıyoruz.

N5Z5AO.png

Sonra oradan lokasyonu seçiyoruz. Lokasyon çok farkeden bir şey değil fakat iki seçenekten birini seçiniz.
Ben kendi kararımla "Europe" yani Avrupa'yı seçtim. Sonra altında "Select Type" yazıyor. Orada Spigot,Minecraft ve CraftBukkit seçenekleri var. Ben bu seçeneklerden 1.8.3 Minecraft seçeceğim.

39E9vM.png

Şimdi artık gelelim sunucuyu açmaya. Fakat aşağıdaki seçeneği onayladığımız da bizden kayıt olmamızı veya hesabımız varsa giriş yapmamız gerektiğini söylüyor.

RJnJP7.png

Sonra kayıt oluyoruz.

58D8ad.png

Orada "Register" tuşuna basıyoruz ve devam ediyoruz. Biraz uzun sürecek gibi ama olsun :) Sonra böyle bir mesaj çıkıyor karşımıza:

VlrlQj.png

Burada "E-mail adresinize girerek yolladığımız mailden hesabınızı doğruluyabilirsiniz." yazıyor. Ben Yandex Mail kullanıyorum ve oraya giriyorum.
nAOA9R.png

Orada şekil içerisine aldığım linke tıklıyoruz ve hesabımızı doğruluyoruz. Sonra orada yine yazı çıkıyor ve diyor ki "Hesabınız doğrulandı. Artık giriş yaparak kullanabilirsiniz." yazıyor. Sonra "Rent Server" tıklıyoruz ve oradan da "Minecraft" yazan yere tıklıyoruz. Başta yaptığımız lokasyon ve sürümü seçiyoruz ve "Sunucuyu Oluştur" diyoruz. 3 dakika bekliyoruz sonra "Sunucuyu Başlat" diyoruz ve bizi panele yönlendiriyor. Sol orta kısımda bölümler bulunmaktadır. Bu bölümleri inceleyebilirsiniz.

P5l5dv.png

Normal orta sayfa da da sunucu bilgileri bulunmaktadır. Fotoğraftaki "Time Left" kısmı sunucunuzun kapanmasına kalan süredir.

vgjgWR.png

Sunucuyu yenileyip ya da durdurabiliyoruz. Durdurursak süre hala geriye doğru sayım yapmaya devam eder.

N5Z5RP.png

Konumuzun sonuna geldik. O kadar çok yazdım bir teşekkürü bile fazla görmeyin arkadaşlar.

İyi forumlar!

Keske alıntı olarak yazsaydın :) Benim yorumumdan görüp mü yazdın ?

EmrahCB

Nether Yerlisi
Elmaslar
103
Puanlar
13.470
İyi bir konu tebrik ederim.

Xperia Z2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik

Abdullah2323

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
157
Puanlar
0
Yer
Benzin İstasyonu
sabitlenmesi gereken bir konu değil

CanCalzones

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0

Ercan Erdem

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
194
Puanlar
13.860
Yer
Ankara

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik

Almodria

Yay Yok, İskelet Yok
Sunucu Sahibi

Discord:

ALMODRİA#0001

Elmaslar
154
Puanlar
13.825
Yer
Ev
Minecraft
Almodria
Konu İyi Tebrikler.

_Spiderus_

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
140
Puanlar
0
Yer
Basketbol Sahası
Belki bir gün kullanırım :C
Saol.

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
KONU GÜNCELLENMİŞTİR.
herkese iyi forumlar

Celil

Ahanda Zümrüt!

Discord:

Celil#3997

Elmaslar
1.499
Puanlar
17.095
Yer
Rize
Minecraft
Celilzzers
GratisServer - server.pro olmuştur haberiniz olsun.

Mustafa Özcan

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Mustafa ム #4365

Elmaslar
65
Puanlar
0
Yer
Konya
Bedava Sunucu Açıp Arkadaşlarına Hava Atmak İsteyenlere Çok Yararlı Bir Konu Olmuş.Ellerine Sağlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı