Sol Reklam
  • MC-TR 4.0 Güncellemesi: Yeni Tema
    4 yılın ardından artık yeni temaya merhaba diyelim mi? Forumumuzun yeni teması nihayet yayında! Uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve sizin geri bildirimlerinizle şekillendirdiğimiz bu yeni tema, forum deneyiminizi tamamen yenileyecek. Modern ve şık tasarımıyla göz alıcı bir deneyim sunmayı hedefleyen bu tema, forumda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ve verimli hale getirecek. 4.0'a geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tanıtım Server Kurma [PROGRAMSIZ] [PORTLU] [HAMACHİSİZ]

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eren85

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
13.200
Yer
Muğla
RBE7ZZ.png

Evet Arkadaşlar Konuda Bahsettigim Gibi "PORTLU SERVER" Açmayı Öğreticeğim.
Bazı Kişiler Bilmiyor Olabilir. Başlayalım. Videolu Anlatıma Gerek Duymadım.

► Yerel Ağ Bağlantısını Başlatmak. Dünyamıza Girip Esc >> Yerel Ağda Paylaş
Demek olucaktır.Resim Altta verilmiştir.

EpQv8v.jpg

► Tıkladıktan Sonra Burdaki Alanları Kendinize Göre Doldurup
Yerel Ağ Dünyasını Başlat diyoruz.

G5bLkb.jpg

► Yerel Ağ Dünyası Başladı! Sıra Geldi Port Açmakta Port Açmadan Hamaçhisiz Arkadaşlarınız Giremez.Yapamassanız Ben Yardım Edicem Zaten :cool:

Evet Portumuzu Bir Yere Yazıyoruz. Herkezde Farklıdır.

V6243R.jpg

Evet Portumuzu Öğrendik. Simdi Portumuzu Aktifleştirmeye Geldi Sıra.
Herkezin Modeminde Bu İşlem Farklıdır! Hamachi kullanıryorsanız porta gerek yoktur. Direk Hamachi ip verin :) Yani İşlem Bitti :) Neyse Konumuza Devam Ondan Önce
Dokuz :D Haha Neyse İlk Olarak "CMD" Ye Giriyoruz Bunuda Çalıştıra Veya Windowsunuz Arama Yerine CMD Yazıyorsunuz! Cmd Küçük Harfte Olabilir :)

J6dPNY.jpg

► Evet Sıra Geldi Ipconfigden Ögrenecegimiz Iplere!
Burası Önemli Simdi CMD Ye Ipconfig Yazıyoruz.Sizde Cmd
Böyle Değildir :D Ben Düzenledim!

zYQdzR.jpg

► Evet Simdi Önemli Yerler Kırmızı İle Yazılmış Ve Çizilmiştir :D
Sağ Tık İşaretle Yaptım. Neyse Ben Kablosuz (Wifi) Kullandığımdan Dolayı
Bu Kısımda Kablolu Kullananların Yukarısında Yazar Bu Bilgiler.

Neyse Burayı Kapatmayın Burası Önemlidir.(Modem Reslenince IPv4 Adresi
Değişmektedir.Umursamamazlık Yapmayınız!

PBvXL6.jpg

► Evet Sıra Geldi Port Açmakta! Simdi Burdan Varsayılan Ağ Geçidi Yerindeki Adresi Tarayıcımıza Giriyoruz. Bize Bir Yer Açılıyor. Burası Modeme Göre
Değişmektedir. Benimki Airties Model :p Ve Sifre Yok :cool:

D9oz46.jpg

► Simdi Geldik Önemli Kısma Tamama Basıyoruz. Burdan NAT >> Port Yönlendirmeye Giriyoruz :)

o9nGO9.jpg

► Evet Çok Evet Dedim Ya :/ Neyse Tıklayınca Önümüze Bir Sayfa Açılıyor.
Bu Sayfa Aynen Böyle Olmalıdır.Farklı Modemlerde Farklı Olabilir.

OBJY40.jpg

► Evettt Simdi Geldi Port Açmaya Kısımları Doldurcaz! İlk Olarak Uygulama Kısmına Herhangi Birşey Yazıyoruz.Hedef Ip Adresine Cmddeki IPv4 Adresinizi Yazıyorsunuz! Protokol Tipini Tcp/udp Yapıyorsunuz! Ve Wan Hedef lan portlarını Minecraftta Göstermiş Olan Portumuzu Giriyoruz! En Son Olarak Etkin Diyip Tamama Basıyoruz. Ve Portları Açmış Oluyoruz. Dünyamızı Kapatıp Açıncada Aynı İşlemleri Tekrar Yapıyoruz. :D

8QmGn1.jpg

► Evet Son Olarak Geldi Ip Adresimizi Öğrenmeye! Googleden Ipbak
Yazıyoruz İlk Çıkan siteleye giriyoruz Ve Orda Çıkan Ip Adresimizi Arkadaşımıza Veriyoruz.Artık Oda Senle Oynayabilcek!! Reklam Vermedim :) Bilerek Neyse :) Insallah Yapabilmissinizdir! O Ip Adresinin Sonuna Portumuzu Ekliyoruz! Örnek : 88.244.103.89:51966

OBJWM0.jpg

SONRAKİ KONULARIMDA GÖRÜŞMEK ÜZERE HOŞÇAKALINDA :D

ÇOK FAZLA MC-TR VE EREN85'i ABARTIGIMI BİLİYORUM FAKAT
ARTIK NE YAZSAM BİR KONUYU 10 SİTEDE GÖRÜYORUM! BUYÜZDEN
BÖYLE ŞEY YAPTIM! ALINTI YAPILMASIN NİYE :) EMEĞE SAYGI :)

EDİT : ARKADAŞINIZIN GİREBİLMESİ İÇİN GÜVENLİK DUVARININ KAPALI OLMASI LAZIM PARDON UNUTTUGUM ICIN :D YANLIS YAPAN OLURSA YORUM ATSIN YARDIM EDERIM :D PARDON ARKADAŞLAR :)

Son düzenleme:
bende öyle düsünmüstüm :) ama yinede yapiyim dedim bunu kullanan cok az kisi var hemdaha iyi oluyor :) minecraft sitesinden server indirince bilgisayar kasabiliyor ramden yiyor bunda öyle bir sey olmuyor :) ve server dosyası ile aynı mantık :) hamachilide porta gerek bile olmuyor :)

Konuda eksik varmış düzenleme yaptım :D

Bir eklemede ben yapmak istiyorum bunuda resime eklerseniz sevinirim. Firewall > DMZ > DMZYI etkinleştir ip kısmınada IPV4 adresinizi yazmanız gerekmekte.

bana yardım edermisn yapamadımda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı