Sol Reklam

Selam

Ugur_Burak

Uçakçı
Elmaslar
60
Puanlar
13.370
Yer
İstanbul
Minecraft
Ugur_Burak
Merhabalar,
Yaklaşık 2.5 yıldır forumdayım ama burayı yeni keşfettim :D Neyse şimdi kendimi tanıtmaya çalışacağım. Artık ne kadar tanıyabilirseniz :D
Adım Uğur Burak Arıtaş. Ortaokul son sınıf öğrencisiyim. 2011 yılından beri (Bilgisayarım ve internetim olduğundan beri) internet üzerine araştırmalar yapan biriyim. Minecraft'a 2012 yılında başladım. Crackdir öyle faction sunucularında oynuyordum :D 2013 gibi bir sunucuda oynarken bir hevesdir bende sunucu kurayım dedim ve araştırmalarımı o yöne doğrulttum. Hamachili sunucu açıp Egen7 plugin paketi yüklüyordum. Böyle böyle ufaktan admin kodlarına hakim oldum. Böyle böyle 6 ay geçti. En sonunda portlu sunucular için araştırmalar yaptım ve ilk portlu sunucumu açtım. Yanlış hatırlamıyorsam 12 kişilik rekorum vardı :D 2 sene sayısız portlu sunucu açtıktan sonra MTA sunucuları açmaya başladım. (Tabi yine portlu :D) Bir arkadaş çevresi kurup MTA üzerine odaklandım. 2016 Şubat gibi arkadaş çevremden biri Nitrado'dan sunucu alıp bana panel yetkisi verdi. Artık portlu sunucudan kurtulmuştum! Çok mutluydum. Böyle böyle yine 6 ay geçti. En sonunda bende Aruba Cloud'dan sunucu aldım. Artık Linux için araştırmalar yapıyordum. (Her yöne araştırma yapmak gerçekten çok eğlenceli tavsiye ederim) 1 hafta kadar MTA olarak sunucuyu devam ettirip Minecraft'a dönüştürmüştüm. Tabi ki yeni bir ekip kurmam gerekliydi. Ekibimi kurdum. (Hala devam ettiğim arkadaşlar bulunmakta) Sunucuyu ilk ay hiçbir yenilik eklemeden hazır paket ile sürdürdüm. Ardından ekibimin skripteri bir sürü yenilik eklemeye başlayınca sunucu buna dayanamadı. Bende kapatmak zorunda kaldım. Bir gün yine bir Türk firmasından sunucu almıştım. Ekip kurucam tabi yine :) Skype'den bir moderatör buldum ve Skype'den ekle dedim. O arada aynı isimde başka biri ekledi. O arkadaş bana reklam yapmaya çalışan @_Enes idi :) Ben çok detaylı soru sorunca şaşırmıştı. Gel zaman git zaman 1 hafta geçti ve @_Enes 'in ekibine giriş yaparak hosting sektörüne giriş yaptım. Çeşitli maceralar ile 8 ay geçirdim bu ekipte :) Sonrada hosting işinden çekilip sunucu işine geri döndük. Tabi o arada çok yakın dostluklar, çok iyi bir ekip edindim :) Paskalyanw, TimezoneTR, CloudMores, VictoriaNW gibi sunuculara aşırı emek harcadık fakat tutmadı. En sonunda sunucu işlerinden ayrıldık. Boş boş geziyordum. Ta ki Ocak'ın yarısına kadar. GençHosting ekibine giriş yaparak hosting işine geri döndüm. Şuanda düzgün bir şekilde hayatım devam ediyor (Bazı sorunlar olsada :) ) Bakalım beni internet hayatımda ne gibi maceralar bekliyor.

Not : Arkadaşlar 7 yıldır internette bulunuyorum. Bir kez dahi bir sorunu araştırmadan kimseye sormadım. Sizede tavsiyemdir. Tecrübeyle sabit bilgili arkadaşlarınızı dakika başı rahatsız etmeyin. Araştırın, en son çare arkadaşlarınıza sorun.

En sonuna kadar sıkılmadan okuyan varsa helal olsun onlara :<3:

Son düzenleme:

Irfan

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Irfan#2591

Elmaslar
91
Puanlar
8.970
Yer
Offenburg
Minecraft
irfii01
Kanka ben irfan hatırlarsın ;)

Irfan

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Irfan#2591

Elmaslar
91
Puanlar
8.970
Yer
Offenburg
Minecraft
irfii01
Kanka bende plugin yazmaya başladım Cidden eğlenceli bişey öneririm örneğin klasik şeyleri skript ile değilde pluginle yazmak hem kastırmıyor hemde daha kolay bence.

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Bunca yaşıma kadar sanal alemde takıldıysam öğrendiğim şey şu; Sanal alemden tecrübe edinilmez sadece yaşarsın ve olur biter. O yüzden insanlara bir şeyleri bilmediğiniz taktirde araştırında öğrenin demen bir nevi onları bu dünyevi boyuttaki çöplüğe itmek olacaktır. İnsanların artık hayatlarını bu tür platformlar üzerinden idame etmeleri ve bu tür sanal arkadaşlıklara gereğinden fazla önem ve zaman vermeleri gerçekten beni üzüyor. Yaşının verdiği tecrübesizlik ile bunları yapman normal olabilir ama o kadar araştırma ve soruşturma ve yaşanmışlığa rağmen halen birilerinin ardına veyahut bir gurubun içerisine girerek ne gibi bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorsun? Sana olan katkıları somut el ile bile tutulamazken ne denli bunca yılını harcayabiliyorsun bu sanal alemde. İnsanlar sanal aleme kendilerini o kadar fazla kaptırmış ki artık insanlar gerçek hayatlarından ailelerinin yanlarından uzaklaşarak daha da kötüsü onlara kötü sözler sarf ederek bu tür sanal platformlarda medet ummaları gerçekten beni üzüyor. Yanlış anlamayın amacım yaşa dair bir laf atmak değil amacım bunca zamanını sanal alemde gezerek eline hiç bir şey geçirememekte. ''Sanal alemi ben bir şey ele geçirmek için kullanmıyorum vs.'' gibi düşüncelere sahip isen kusura bakma o zamanda zamanı israf etmekten başka bir şey yapmıyorsundur. Bu bir eleştiri değil bu bir açıklamadır buna bu doğrultuda baktığın taktirde kendi hayatına ve olacaklara sanal alemde edindiğin sözde ''tecrübe ve bilgiye'' dayanarak değil de gerçek hayattan elde ettiğin el ile tutulur gerçek bilgi ve tecrübeler ile idame edebileceksindir. Daha orta okulda olduğunu söylüyorsun yaşın bu kadar gençken böyle bir ortamda değilde farklı alanlarda ''el ile tutulur'' alanlarda kendini geliştirmen daha doğru olmaz mı sence? Sanal alemde kurulan ilişkiler %98 oranında menfaat veya umursamazlık üzerinedir. Kısacası bu denli kendinizi bağladığınız alandan kopmazsanız emin olun bir gün nefret ederek kopacaksınız ve o zaman etrafınıza baktığınızda ne samimi bir aile ne de bir arkadaş ortamı bulabileceksiniz.​

Ugur_Burak

Uçakçı
Elmaslar
60
Puanlar
13.370
Yer
İstanbul
Minecraft
Ugur_Burak
Bunca yaşıma kadar sanal alemde takıldıysam öğrendiğim şey şu; Sanal alemden tecrübe edinilmez sadece yaşarsın ve olur biter. O yüzden insanlara bir şeyleri bilmediğiniz taktirde araştırında öğrenin demen bir nevi onları bu dünyevi boyuttaki çöplüğe itmek olacaktır. İnsanların artık hayatlarını bu tür platformlar üzerinden idame etmeleri ve bu tür sanal arkadaşlıklara gereğinden fazla önem ve zaman vermeleri gerçekten beni üzüyor. Yaşının verdiği tecrübesizlik ile bunları yapman normal olabilir ama o kadar araştırma ve soruşturma ve yaşanmışlığa rağmen halen birilerinin ardına veyahut bir gurubun içerisine girerek ne gibi bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorsun? Sana olan katkıları somut el ile bile tutulamazken ne denli bunca yılını harcayabiliyorsun bu sanal alemde. İnsanlar sanal aleme kendilerini o kadar fazla kaptırmış ki artık insanlar gerçek hayatlarından ailelerinin yanlarından uzaklaşarak daha da kötüsü onlara kötü sözler sarf ederek bu tür sanal platformlarda medet ummaları gerçekten beni üzüyor. Yanlış anlamayın amacım yaşa dair bir laf atmak değil amacım bunca zamanını sanal alemde gezerek eline hiç bir şey geçirememekte. ''Sanal alemi ben bir şey ele geçirmek için kullanmıyorum vs.'' gibi düşüncelere sahip isen kusura bakma o zamanda zamanı israf etmekten başka bir şey yapmıyorsundur. Bu bir eleştiri değil bu bir açıklamadır buna bu doğrultuda baktığın taktirde kendi hayatına ve olacaklara sanal alemde edindiğin sözde ''tecrübe ve bilgiye'' dayanarak değil de gerçek hayattan elde ettiğin el ile tutulur gerçek bilgi ve tecrübeler ile idame edebileceksindir. Daha orta okulda olduğunu söylüyorsun yaşın bu kadar gençken böyle bir ortamda değilde farklı alanlarda ''el ile tutulur'' alanlarda kendini geliştirmen daha doğru olmaz mı sence? Sanal alemde kurulan ilişkiler %98 oranında menfaat veya umursamazlık üzerinedir. Kısacası bu denli kendinizi bağladığınız alandan kopmazsanız emin olun bir gün nefret ederek kopacaksınız ve o zaman etrafınıza baktığınızda ne samimi bir aile ne de bir arkadaş ortamı bulabileceksiniz.​
Dediklerinde haklı olduğun konular var fakat ben şunu demek istedim. Bir sorun ile karşılaşıldığında hazıra konup araştırma yapmamak tembelliğe yol açacaktır. Bu gerçek hayatını ister istemez etkiler , kaçış yok. Sanal alemde tabiki çok kalmak iyi değil ama vaktini kendine bilgi katmakla geçirirsen vaktini iyi değerlendirmiş olursun. Sanal alem ne zaman zarara girerse (Günde 12 saat sanalda takılıp asosyal olup diğer işlerini yapmamak gibi) ozaman hemen bırakılmalıdır. Zaman ilerledikçe çoğu iş sanal ortamla entegre şekilde gideceği için ister istemez sanal ortam hayatının büyük bir parçası olacak.

Oritorius

Professional
Elmaslar
37
Puanlar
13.420
Yer
Antalya
Senelerdir tanıdığım ve güvendiğim bir insan. :)

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Dediklerinde haklı olduğun konular var fakat ben şunu demek istedim. Bir sorun ile karşılaşıldığında hazıra konup araştırma yapmamak tembelliğe yol açacaktır. Bu gerçek hayatını ister istemez etkiler , kaçış yok. Sanal alemde tabiki çok kalmak iyi değil ama vaktini kendine bilgi katmakla geçirirsen vaktini iyi değerlendirmiş olursun. Sanal alem ne zaman zarara girerse (Günde 12 saat sanalda takılıp asosyal olup diğer işlerini yapmamak gibi) ozaman hemen bırakılmalıdır. Zaman ilerledikçe çoğu iş sanal ortamla entegre şekilde gideceği için ister istemez sanal ortam hayatının büyük bir parçası olacak.
Zaten paragraf içerisinde şunu söylüyorum belki gözünden kaçmış olabilir; Sanal alemden kendine bir çıkarım amacı gütmüyorsan zamanını israf ediyorsun. Zamanı nerede nasıl ve ne için kullanacağın sana kalmış bunu faydalı kullanıp hayatını idame de ettirebilirsin zararlı kullanıp hayatını adeta bir bataklığa da çevirebilirsin.​

Ugur_Burak

Uçakçı
Elmaslar
60
Puanlar
13.370
Yer
İstanbul
Minecraft
Ugur_Burak
Zaten paragraf içerisinde şunu söylüyorum belki gözünden kaçmış olabilir; Sanal alemden kendine bir çıkarım amacı gütmüyorsan zamanını israf ediyorsun. Zamanı nerede nasıl ve ne için kullanacağın sana kalmış bunu faydalı kullanıp hayatını idame de ettirebilirsin zararlı kullanıp hayatını adeta bir bataklığa da çevirebilirsin.​
Aynı şeyden bahsediyoruz aslında :)[DOUBLEPOST=1519131374,1519131192][/DOUBLEPOST]
Senelerdir tanıdığım ve güvendiğim bir insan. :)
Sağolasın Coder Enes :'D

MelihElkoca

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
303
Puanlar
14.070
İsmin neden bana bu kadar tanıdık geliyor ?

Ugur_Burak

Uçakçı
Elmaslar
60
Puanlar
13.370
Yer
İstanbul
Minecraft
Ugur_Burak
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı