Sol Reklam

Şarkıların Hikayesi / The Cranberries - Zombie

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.660
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
Vokalinin henüz geçen sene hayatını kaybettiği ( Dolores O'Riordan ) The Cranberries grubunun en popüler şarkılarından biri olan Zombie'yi eminim bir çoğunuz en azından o jenerasyona yetişmiş çoğu kişi duymuştur, sevmiştir ve dinlemiştir. Peki ya sevdiğiniz ve hastası olduğunuz bu şarkının hikayesini hiç düşündünüz mü? Sözleri biraz anlamayı denerseniz az çok fikir üretebilirsiniz ancak ben size bugün burada biraz özet geçeceğim:
cranberries.jpg

İngiltere'nin Warrington kentinde IRA tarafından bir saldırı düzenlenir ve bu saldırı sonucunda iki çocuk hayatını kaybeder. Ve o dönem bu olayın yankıları Kuzey İrlanda'da duyulur ve bu toplum olaylarının adı 'Troubles' olarak listelenir. Bir İrlanda kökenli grup olan The Cranberries, Zombie'yi bu olayın üzerine kaleme almış, çalmış ve söylemiştir. Şarkının sözlerine ve klibin havasına bakarsanız sarsıcı ve psikolojik derinlik içeren bir şarkı olduğunu anlarsınız. Genel anlatımı savaşın küçük yaştaki çocuklar ve anneler üzerindeki etkisidir. Kısaca en büyük alabileceğiniz olgu; kanın ve birbirimizi öldürmek, savaşmanın insan doğasına asla uygun olmadığı ve olmaması gerektiğidir.

Son olarak bu güzel şarkıyı dinlemeyenler için buraya bırakıyorum:

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu şarkı ekstra olarak 1994 yılında yazılmış. Cidden şarkıyı güzel kaleme almışlar..

Hai

<3
Site Sahibi
Emektar

Discord:

yusufkemal#5290

Elmaslar
1.137
Puanlar
15.660
Yer
Adana
Minecraft
ImHai
Yıllar geçse bile eskimeyen şarkılardan biridir Zombie
Bu şarkılardan yeni neslin haberi var mı?

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Başlıgı bian niye cernobil diye okudum anlamadım :D

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı