Sol Reklam

Paylaşım Sansar hakkında bazı bilgiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LinLord_

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

linlord

Elmaslar
163
Puanlar
4.380
Yer
İstanbul
Minecraft
LinL0rd
Selamlar MC-TR sakinleri!
Bu konuda sizlere sansar hakkında bilgi vereceğim.
Görüşleriniz, değerlendirmeniz, mesajlarınız benim için önemli eğer konuyu beğenirseniz naçizane bir elması ve mesajı çok görmeyin, iyi forumlar <3

1599744_414x414.jpg

•Sansar'ın Özellikleri:
Kediyi andıran uzun ve ince bir vücudu, uzun ve bol tüylü kuyruğu vardır. Boyları 40–50 cm, ağırlıkları 2 kg civarındadır. Boyunlarında beyaz renkte çatal şeklini andıran tüyler olan sansarlar, parlak koyu kahve rengindedir. Geceleri ava çıkar. Kemirme huylarından ötürü, çevreye zarar verebilir, Sıkıştırıldıklarında, çok tehlikeli olabilirler.

• Sansarlar nasıl beslenir?
Gündüzleri uyuyup geceleri avlanan sansarlar, çift olarak avlanan hayvanlardır. Kemirgenler, sürüngenler, tavuklar, yumurta, meyve ve kuşlar temel besinleridir.
Yetim sansar yavrularının beslenmesinde; ne yiyeceğine karar vermek için hayvanın ağırlığı ölçülür ve kaç haftalık olduğuna bakılır. Hâlen süt içen bir yavru dönemindeyse; özel bir mama hazırlanır. Sütten kesilmiş ise Hills a/d mama ve kefir birlikte verilir. Burun yapılarından dolayı sıvı mamayı kaptan yiyemezler, mamanın biraz katı veya krema yapısında olması gereklidir. Sıvı bir yiyecek verilecekse enjektörle içirilmelidir. Vitamin ve kalsiyum takviyesi yapılmalıdır.

•Sansarlar nasıl ürerler?
Çiftleşme dönemleri Haziran-Ağustos ayları arasında olup, Mart-Nisan arasında 2 ile 4 yavru yaparlar.

• Sansarın türleri:
- Amerika sansarı
- Sarı boyunlu sansar
- Kır sansarı
- Ağaç sansarı
- Japon sansarı
- Balıkçı sansar
- Samur

• Ufak bir anı:
Babanemler köyde tavuk/horoz besliyorlar. Gece bir sansar geliyor ve 2 tane tavuğu sıkıştırıp boğuyor ve cani bir görüntüyle öldürüyor, yani bu hayvan gerçekten çok tehlikeli.
Okuduğunuz için teşekkür ederim, başka konularımda görüşmek üzere, iyi forumlar.

Trxor

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Trxor#3843

Elmaslar
8
Puanlar
2.210
Minecraft
Trxor
ve böyle bir sunucu var :)

ByAkilli

Altın Benim Yeni Sevgilim

Discord:

Tolga#3989

Elmaslar
127
Puanlar
4.830
Yer
Giresun
Çok fazla korkardım eve girecek diye :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı