Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Sadece Boşluk Tuşuyla Minecraft'da Oyun Kazanmak! - Yürümek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eratonos

No Mercy

Discord:

blackeratonos

Elmaslar
344
Puanlar
4.935
Yer
Azerbaijan, Baku
Seçilme Tarihi
25.01.2021
Konu Puanı
8,9
Editör Notu
Yürümeden Minecraft'ı bitirmek zor olmalı, eğer bu deneyimi yaşamak isterseniz sizin için harika bir rehber geliyor!
Seçen Kişi
choban
Minecraft Sadece Boşluk Tuşu ile Oyun Nasıl Kazanılır?

1611071594538.png

Minecraft'da oluşturduğumuz bir dünyada sadece klavyemizde ki, BOŞLUK tuşuna tıklayarak oyunu bitirmek aklınıza geldi mi? Veya geldiyse başardınız mı? Eğer cevabın hayırsa o zaman senin için hazırladığım rehberi okuyarak neyi, nasıl yapacağın hakkında daha fazla bilgiye sahip ol ve sende bunu başar! Evet biraz işsizlik ama insanın aklında güzel bir anı olarak kalacaktır ki, benim aklımda sonsuza kadar kalır ve bu oyunu oynayan arkadaşlarımla aynı ortamda oturduğumuzda böyle bir şeyi yaptığımı söyler, eğer isterlerse onlarla birliktede böyle bir seriye başlaya bilirdik. Hemde ne kadar fazla arkadaşınız olursa oyunu bitirmeniz eskisine rağmen biraz daha kolaylaşır. Eğer benim gibi zoru seviyorsanız, rastgele bir tohum yazın ( isim olursa daha güzel olur ) ve oluşan dünya nasıl olursa olsun oradan başlayarak oyunu bitirmeye çalışın. Tabii ki, denizde başlamazsanız.

Hareket Etmek için Aşamalar
Aşama konusunda sırayla yavaştan hızlıya yükseleceğiz. Konuda üç aşamadan bahsediliyor.

Aşama Bir - Bu Çok Sıkıcı.
İlk aşamamızda birazcık şanslı olmamız gerekiyor, ne kadar mı? Bir ağacın yanında dünyaya başlamak gibi. Evet biliyorum çok zor ama zaten bizim amacımızda zorlu olması değil mi?
Şimdi ağacı kırmaya başlıyoruz ve ilk olarak kendimize çalışması masası ondan sonra ise kayık yapacağız, çünkü bu kayıkları kullanarak istediğimiz yöne doğru ilerleyeceğiz, bunu yaparak diğer ağaçlara doğru veya başka bir yapıya doğru daha hızlı gideceğiz. Bunun ardından kendimize bir adet tahta kazma yapıyoruz ve Minecraft dünyasına aykırı olan bir şeyi yaparak kendi altımızı kazmaya başlıyoruz böylece taş kasarak taş kazma ve taş balta yapıyoruz, nede olsa bize kayık yaparken odun toplamamız gerek ve bunu ne kadar hızlı yaparsak bizim içinde iyi olur. Oh, olamaz oda ne? Görüyor musun akşam olmaya başlamış. Süre ne kadarda hızlı geçti değil mi? Yaptığımız şey ise bir kayık ve taş toplamak. Acilen kayıklara ortalık da gezmemiz ve koyun bulmamız gerek çünkü akşam bizi karşılayan ve dost canlısı olmayanlar gelecek. Eğer bula bildiysen çok şanslısın demektir hemen bir yatak yap ve uyu, uyu ki, ölümün erken olmasın, nede olsa hiç kimse emeğinin boşa gitmesini istemez. Eğer bulamadıysan yapacak iki şey var;

Korkusuz Olmak!
Bunu gerçekten yapmak istiyor musun? Oh dostum sen gerçekten cesaretlisin ama sence ölmek ne kadar mantıklı? Bence hiç mantıklı değil, bazen korkaklık büyük iş görüyor biliyor musun?

Korkak Olmak!?
Sen ciddi misin? Bu çok kötü bir şey gerçekten çok kötü biraz cesaretli ol dostum böyle olmaz ama, yada dur bu durumda korkan olmak daha iyi hemen altını kaz ve kendini oraya hapset hem biraz maden yaparsın, aman diyeyim çok gitme madene düşersen sonun pek iyi olmaz benden söylemesi.

Aşama İki - Sanki Daha Hızlı?
Evet işte bu! Yeni bir güne giriş yapmış bulunmaktayız. Şimdi ki, amacımız eğer hala yatak bulamadıysak yatak bulmaktan vazgeçmemek ve bulana kadar hep korkak olacağız. Bulduktan sonraysa kendimizi daha iyi korumak için ev yapacağız çünkü neden olmasın. Evimizi yaptıktan sonra kendimize bol-bol kayık yapacağız çünkü buna ihtiyacımız var neden mi? Çünkü, şimdi maden zamanı artık madene inmeli hem kendimizi güçlendirmek hemde daha hızlı gidebilmek içi buna ihtiyacımız var. Madene inerken kafanızda tutmanız gereken bazı şeyler var, bunlar;

Demir çünkü;

Demiri kullanarak kendimize kova, kazma ve balta yapacağız. Kova yapmamızın amacı suyu yanımızda gezdirmek.
Su çünkü;
Kovaya suyu doldurtan sonra gitmeyi istediğimin yerin tam aksine yani arkanıza dönerek suyu yerleştirin sonra ise o suyu geri alın çünkü size lazımlar.
Kömür çünkü;
Evet artık açıktı değil mi? neden pişirdiğimiz yemeği, sıcak-sıcak yemek varken pişirmeden çiğ-çiğ yiyelim ki?
Evet, işte bu dostum artık eskisinden daha hızlıyız, en azından şimdilik.

Aşama Üç - İşte Buna Hız Derim!

Şimdi hareket etmek eskisinden daha hızlı ama dahada hızlandırmamız gerekiyor. Şimdiki amacımız bir köyü bulmak bunun için kendimizle bolca yemek, ve kayık almamız gerekiyor birde evimizin koordinatlarını klavyemizde bulunan F3 tuşuna tıklayarak evinizin adresini kopyalayın ki, geri döndüğünüzde evinizi kaybetmeyin. Çünkü kayıkla ev aramak normalden size iki kat daha fazlasına zorluk olacak. Ha birde yatak almayı unutmayın çünkü gece olduğunda uyumamanız gerekiyor. Köyü bulduktan sonra orada etrafı gezinin ve domuz bulmaya çalışın, bulduktan sonra hemen onu kapatın ki, kaçmasın ardından köyde gezinerek tarlalardan havuç bulun. Şimdi bize olta yapmak gerekiyor. Bunun içinde önce maden yapacağız fakat biraz oyununun olumlu yanlarından faydalanarak gece olmasını bekleyecek ve gece olunca madene ineceğiz. Çünkü biz madende demir kazdığımız zaman gece boyuncada yer üstünde zararlı yaratıklar meydana gelecektir. Bizde bu sırada tam 20 dakika madende vakit geçireceğiz. Süre dolduktan sonra yeryüzüne çıkıyoruz ve biraz yanan yaratıklara bakıyoruz nede olsa bize onlar lazım değil, bu sırada sizinde gözünüz örümcek arasın boşluk olduğu zaman onların yanına gidin ve öldürerek onlardan çıkan ipleri topluyoruz yeterli sayıda ipimiz olduktan sonra ( yedek almayı unutmayın ) kendimize balık farmı yapıyoruz ve burada kasılmaya başlıyoruz ta ki, eyer bulana kadar. Bundan sonra yeni olta yapıp havuçla birleştirerek havuçlu olta elde ediyoruz. Sonra eyeri domuza yerleştirdikten sonra üzerine biniyoruz ve havuçlu oltamızla yön gösteriyoruz. Sanırım böylesi daha hızlı ve rahat oldu değil mi? Her şeyimizi hazır ettikten sonra, kendimizi iyice geliştirdikten sonra su kovamızı yanımıza alıyor ve tekrardan madene inerek elmas kazma için bize lazım olan elması aramaya başlıyoruz. Unutmayın ki, elmaslar 12. katmanda bulunması daha fazla olasılıklı. Elmas kazmayı yaptığımızı umarak devam ediyorum. Şimdi aynı katman seviyesinde lav aramaya başlıyoruz bulduktan sonra suyu oraya döküyoruz ve obsidiyenleri kazmaya başlıyoruz geçit kapısını yapabilecek miktara ulaştıktan sonra yukarı çıkıp kendimize cehennem geçit kapısını yapıyoruz ve içeri girerek kuleyi aramaya başlıyoruz ve blaze'lerin olduğu konumu bularak oradan blaze tozu topluyoruz sonra geri dünyamıza dönerek enderman öldürmeye çalışıyoruz bunu yaparken yüksek bir yere iki blok yükseliğinde küçük sığınacağımızda onları avlamaya başlayacağız. Sonra bunların birleşiminden ender gözü elde ediyoruz. Bunların sayesinde son geçiş kapısını buluyor ve içeri giriş yapıyoruz ve okları kullanarak ejderhanı öldürmeye başlıyoruz ayrıca kendinize biraz etraftan ender incisi toplayın ki, ejderha sizi havaya uçurduğunda bunları kullanarak içeri hızlıca ve çok hasar yemeden iniş yapabilelim. Evet işte bu ejderhayı öldürdün ve bunu başardın. Seni gerçekten tebrik ediyorum bin bir zorluklarla oyuna kendi tarzımızla farklı zorluklar katarak oyunu bitirdik, evet bunu birlikte.. yok yok birlikte değil bunu sen yalnız ve tek başına başardın.

D

Duygulandım

Ziyaretçi
Macera arayanlar için çok güzel bir fikir. Beğendim ve konu da çok sarıyor. Hepsini okuduğum konulardan birisi budur. Çok sevdim <3

MasterX

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

MasterX#0877

Elmaslar
2
Puanlar
135
Minecraft
MasterX
Biraz garip geldi ama eğer oynamaya çalışırsak çok eğlenceli olucağını düşünüyorum. Yakında bunun videolarını çekenler vs. olur rahat olun :D

O

Oguzhan_27

Ziyaretçi
Biraz işsiz olmak gerekiyor gibi müsait bi zamanımda farklılık için deyeceğim

Athena MC

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Athena DC

Elmaslar
0
Puanlar
120
Minecraft
Ege989
eski WW2'de Amerikan komutanlarının askerlere moral mesajları gibi konuşuyorsun :)

W

Wafe

Ziyaretçi
güzel bir konu olmuş başarılar dilerim iyi forumlar.​

MCHayaletOyuncu

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
3
Puanlar
135
Okudukça okuyası gelen bir konu olmuş.

bor4_

play.destrada.pw!

Discord:

bor4#0204

Elmaslar
109
Puanlar
520
Minecraft
bor4
Böyle bir şey mi varmış ya? diyebileceğimiz türden bir konu. Hakikaten hiç düşünmemiştim böyle bir şey olduğunu, bu şekilde öğrenmişte oldum. Sadece boşluk tuşuna basarak nasıl oyunu bitireceğimizi de tarif etmeniz oldukça harika. Deneyeceğim, macera olur bana da :) Paylaşım için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı