Rufus - USB ile Format Atmak (WİNDOWS)

SharksCOVE

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
10
Puanlar
2.850
Discord
sharks#2578
Minecraft
OyunGezgin: @yagiz
Rufus-logo.png

RUFUS İLE WİNDOWS KURMAK!
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

ALINTIDIR

Ekran-Alıntısı.jpg

1. Bilgisayara takmış olduğunuz Flash Belleğinizi Seçin
  2. Dosya Sistemi’ni NTFS olarak değiştirin
  3. Biçimlendirme Seçenekleri yazısının sonundaki Ok işaretine Tıklayın
  4. CD Şeklindeki butona tıklayarak indirmiş olduğunuz Windows İSO dosyasını seçin.
  5. Rufus MBR kullan. BIOS Kimliği Seçin yazısının başına TİK işareti koyun
  6. En son olarak Başlat butonuna tıklayın ve biraz bekleyin.
BU ŞEKİLDE USB'miz hazır oldu bundan sonraki işlemler için bilgisayarımızı kapatıyoruz. BIOS ekranına geliyoruz
VE BOOT'u USB üzerinden yapıyoruz Windows kurulum işlemlerimizi yaptıktan sonra her şey hazır!

İşine yaradıysa elmas atabilirsin iyi günler!

Shimura

Zombi Geldi, Beni Yedi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
263
Puanlar
1.490
Discord
Shimura#0074
Aslında bilmeyenler için yararlı olabilir. Ben direkt CD ile format atıyorum. Yoksa çok uğraştırıyor :D

SharksCOVE

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
10
Puanlar
2.850
Discord
sharks#2578
Minecraft
OyunGezgin: @yagiz
Yeni nesil bilgisayar kasalarında CD girişi bulunmuyor bu yüzden çoğu kişi zorluk çekiyor.
Yararlı bulduğun için teşekkürler :)

YigitReisOffical

❤ Atatürk Sevdalısı ❤
Editör Şefi
Sosyal Medya Sorumlusu
Premium
En iyi cevaplar
1
Elmaslar
3.927
Puanlar
9.390
Steam
YigitReisFG
Discord
Yiğit Efe Okur
Minecraft
Yigit20

Böyle kolay bir şekilde format atıldığını bilmiyordum. Bugüne kadar bilgisayarcılar bizi güzel yemiş <3

kettchapp

Nerelerdesin Be Zümrüt?
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
267
Puanlar
1.440
Steam
uhd_tr
Discord
metehngzr#2248
Minecraft
metehngzr
Bilgisayarına format atma işini çok büyütenlere gerekli bir rehber olmuş gerçekten, birçok kişinin işini görecektir.

DarkLord

Yalan söylemem, ancak doğruyu söylemeyebilirim.
Usta Moderatör
MC-TR Donator
Premium
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
514
Puanlar
2.140
Steam
Gokdeniz1881
Discord
DarkLord#3710
Minecraft
RangerKid
Aslında çok kolaymış, para vermeye değmezmiş yararlı bir konu teşekkürler !

kettchapp

Nerelerdesin Be Zümrüt?
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
267
Puanlar
1.440
Steam
uhd_tr
Discord
metehngzr#2248
Minecraft
metehngzr
Aslında çok kolaymış, para vermeye değmezmiş yararlı bir konu teşekkürler !
Bilgisayarcılara güvenmemek lazım beni küçükken pek bilgim yokken biligsayara format attırmıştı annem bilgisayarcı da ekran kartımın sürücülerini yüklememiş. Tabi Oyunlar da açılmıyordu. Oyun açılmıyor diye gittiğimde ekran kartını daha kötüsüyle değiştirip 300tl almıştı birde. O..... ..... neyse şimdi küfür etmiyim.
Bilgisayarcılara güvenmeyin her an bir parçanıız çalabilirler :D

Kaan Çoban

Zombi Geldi, Beni Yedi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
82
Puanlar
1.090
Discord
AtomicKill7#4350
Bilgisayarcılara güvenmemek lazım beni küçükken pek bilgim yokken biligsayara format attırmıştı annem bilgisayarcı da ekran kartımın sürücülerini yüklememiş. Tabi Oyunlar da açılmıyordu. Oyun açılmıyor diye gittiğimde ekran kartını daha kötüsüyle değiştirip 300tl almıştı birde. O..... ..... neyse şimdi küfür etmiyim.
Evet zaten onların kazançları o. Kimseye güven olmuyor kanka xd :;p

Nikto

.
Premium
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
1.138
Puanlar
7.040
Bizimki format attıktan sonra habersiz olarak deepfreeze yüklemişti 2 günde kurduğum tüm oyunlar pcyi kapatıp açınca toz olmuştu.

Yeni öğrendim diyenlere pek inanmıyorum çünkü usb ile format atmayı herhalde bilmeyen yoktur.Konu güzel ancak bu boot ve format işlemi windows sürümlerine göre değişiklik gösterebiliyor.Format atıncada bitmiyor, kurulum vs. yapmakta gerekiyor.

kettchapp

Nerelerdesin Be Zümrüt?
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
267
Puanlar
1.440
Steam
uhd_tr
Discord
metehngzr#2248
Minecraft
metehngzr
Bizimki format attıktan sonra habersiz olarak deepfreeze yüklemişti 2 günde kurduğum tüm oyunlar pcyi kapatıp açınca toz olmuştu.

Yeni öğrendim diyenlere pek inanmıyorum çünkü usb ile format atmayı herhalde bilmeyen yoktur.Konu güzel ancak bu boot ve format işlemi windows sürümlerine göre değişiklik gösterebiliyor.Format atıncada bitmiyor, kurulum vs. yapmakta gerekiyor.
Kurulumda pek birşey yok aslında birtek disk kısımında hata yapmamak gerekiyor. Temiz format atıyorsan ordaki tüm diskleri siliyorsun. Eğer belirli bir disk kalsın istiyorsan o disk hariç hepsini siliyorun. En önemli kısım da burası zaten. Ardından ileri ileri diyorsun windows'ta da sürücüleri falan yükledin mi iş bitiyor. İnsanlar gözlerinde çok büyütüyor bence :D

Alicancreeper

SkyBlock-Faction
Discord Yetkilisi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
120
Puanlar
2.840
Discord
Alican#9880
Bu tarz konuları yararlı buluyorum fakat bu konularla ilgili Windows, Linux gibi işletim sistemleriyle ve ya işletim sistemleri üzerinde bir şeyler yapacağımız konuların sayısı az biraz daha fazla açılsa güzel olabilir. 😀

Yukarı