Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Röportaj #7 | Sunucu Kuracaklara Tavsiyeler | EnderFire

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
Röportaj #7
Sunucu Kuracaklara Tavsiyeler
Respica ile yapılmıştır.

Merhabalar herkese, bugün upuzun bir aradan sonra tekrardan sunucu yöneticileri ile röportaj serimize devam ediyoruz. Her röportaj konumda belirttiğim gibi, bu serinin tek amacı yeni kurucu olacak arkadaşlara yardımcı olmaktır. Röportajımıza geçelim!

Yeni sunucu açacak olan arkadaşlara önerileriniz nelerdir?

Öncelikle ilk düşüncem, sunucunuzu ilk açtığınızda, sunucunuzda tek oyun bulunmasıdır. O oyunun kitlesini arttırdıkça yeni oyunlar eklemeniz faydalı olacaktır.”

Sunucunun ilk oyunu olarak yeni kurucu olacaklara hangi oyunu önerirsiniz?
“Kesinlikle Factions öneriyorum. Türkiye’de Factions kültürü ve kitlesi çok geniş, eğer yeni kurucu olacak arkadaşlar oyuna yeni ve güncel şeyler eklemeyi başarırsa o kitleleri de kendilerine rahatlıkla çekebilirler.”

Sunucu ilk kez açıldığında makine en az kaç GB olmalıdır?
“Güzel bir optimizasyon ve işlemci ile daha küçük GB’larda bile sunucu açılabilir. Ortalama önerim 8 GB’tır.”

Hangi hosting firmasını önerirsiniz?
“Aldığınız makinenin özelliklerine dikkat ettikten sonra pek bir sorun yok. Burada dikkat edeceğiniz tek şey size ne kadar hızlı cevap verebiliyorlar, olacaktır.”

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
“Sunucunuz için alacağınız bir ürünü iyice araştırmadan almanızı tavsiye etmem. İşlemci, bellek ve bunun gibi şeylerin özellikleri alınmadan önce iyice araştırılmalı. Herkese başarılar dilerim!”

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer siz de bir sunucu sahibiyseniz ve benimle röportaj yapmak istiyorsanız özel mesaj yolu ile belirtebilirsiniz.

Herkese İyi Forumlar!

Teşekkürler @EnderFire

Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi
Röportaj #7
Sunucu Kuracaklara Tavsiyeler
Respica ile yapılmıştır.

Merhabalar herkese, bugün upuzun bir aradan sonra tekrardan sunucu yöneticileri ile röportaj serimize devam ediyoruz. Her röportaj konumda belirttiğim gibi, bu serinin tek amacı yeni kurucu olacak arkadaşlara yardımcı olmaktır. Röportajımıza geçelim!

Yeni sunucu açacak olan arkadaşlara önerileriniz nelerdir?

Öncelikle ilk düşüncem, sunucunuzu ilk açtığınızda, sunucunuzda tek oyun bulunmasıdır. O oyunun kitlesini arttırdıkça yeni oyunlar eklemeniz faydalı olacaktır.”

Sunucunun ilk oyunu olarak yeni kurucu olacaklara hangi oyunu önerirsiniz?
“Kesinlikle Factions öneriyorum. Türkiye’de Factions kültürü ve kitlesi çok geniş, eğer yeni kurucu olacak arkadaşlar oyuna yeni ve güncel şeyler eklemeyi başarırsa o kitleleri de kendilerine rahatlıkla çekebilirler.”

Sunucu ilk kez açıldığında makine en az kaç GB olmalıdır?
“Güzel bir optimizasyon ve işlemci ile daha küçük GB’larda bile sunucu açılabilir. Ortalama önerim 8 GB’tır.”

Hangi hosting firmasını önerirsiniz?
“Aldığınız makinenin özelliklerine dikkat ettikten sonra pek bir sorun yok. Burada dikkat edeceğiniz tek şey size ne kadar hızlı cevap verebiliyorlar, olacaktır.”

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
“Sunucunuz için alacağınız bir ürünü iyice araştırmadan almanızı tavsiye etmem. İşlemci, bellek ve bunun gibi şeylerin özellikleri alınmadan önce iyice araştırılmalı. Herkese başarılar dilerim!”

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer siz de bir sunucu sahibiyseniz ve benimle röportaj yapmak istiyorsanız özel mesaj yolu ile belirtebilirsiniz.

Herkese İyi Forumlar!

Teşekkürler @EnderFire

Bunu diyen EnderFire in sunucuyu açtığında 3 oyun 64 GB Ryzen 9 la açması kalbim kırılıyor ama adamda para var şimdi hakkını yemiyim 8 GB de bence ideal

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
Bunu diyen EnderFire in sunucuyu açtığında 3 oyun 64 GB Ryzen 9 la açması kalbim kırılıyor ama adamda para var şimdi hakkını yemiyim 8 GB de bence ideal

Kendisiyle de konuştuğumda bu cevapların ortalama ve averaj olduğunu belirtmişti zaten. Herkes kendi gücüne göre oynuyor. :-) Değerli yorumun için teşekkürler!

Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi
Kendisiyle de konuştuğumda bu cevapların ortalama ve averaj olduğunu belirtmişti zaten. Herkes kendi gücüne göre oynuyor. :-) Değerli yorumun için teşekkürler!
Şuan da baktım 6 oyun var ve çoğu forumda reklamları var Almanya'da filan mı yaşıyor çok garip hissettim

EnderFire

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Emirinnr#7028

Elmaslar
4
Puanlar
1.210
Yer
EnderFire Network
Minecraft
Respica
Twitter
enderfirenet
Şuan da baktım 6 oyun var ve çoğu forumda reklamları var Almanya'da filan mı yaşıyor çok garip hissettim
Has ve has Türk'üm ve Türkiye'de yaşıyorum :) Reklam vs. bunları yatırım olarak görüyor ve bana geri döneceğine inanıyorum. Yani anlayacağın bunu bir iş gibi ciddiye alıyorum ve yatırım yapıyorum...

Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi
Has ve has Türk'üm ve Türkiye'de yaşıyorum :) Reklam vs. bunları yatırım olarak görüyor ve bana geri döneceğine inanıyorum. Yani anlayacağın bunu bir iş gibi ciddiye alıyorum ve yatırım yapıyorum...
Keşke çoğu insan da sizin gibi olsa piyasa boş sunucular ile dolu

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
628
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
Tavsiyeleriniz için teşekkürler gerçekten doğru söylemişsiniz.

Felox

PandaDevs > Tasarım & Eklenti Paketi <
Elmaslar
279
Puanlar
3.825
Yer
Tr
Minecraft
Felox
Bu güzel serinin devamı için takipteyim , güzel tavsiyeler çıkıyor :)

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX

EnderFire

Discord:

Emirinnr#7028

Elmaslar
4
Puanlar
1.210
Yer
EnderFire Network
Minecraft
Respica
Twitter
enderfirenet

abdullahtunalli

Elmaslar
6
Puanlar
6.235
Minecraft
AbdullahTunali
Yararlı bir konu teşekkürler.

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı