Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Röportaj #12 | Java Bukkit API'ye Başlayacaklara Tavsiyeler | hyperion

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
Röportaj #12
Java Bukkit API'ye Başlayacaklara Tavsiyeler
@HyperionDev ile yapılmıştır.

Java, Bukkit API’ye başlayacak arkadaşlara önerileriniz nelerdir?
“Ne yaptığınızı bilmeden bir şey yapmayın: Bir videodan görüp “Aa bak bu ada böyle yapmış, hiç sorgulamadan böyle yapayım.” demeyin. Kendinizi geliştirmeye çalışın. Size bağlı olsa da; ben java temellerini öğrenmeden bukkit api’ye başlamanızı önermiyorum. Bol bol kod yapısı inceleyin, anlamaya çalışın. Bol bol çalışma yapın.”

Bukkit API’de kodlama yapmak için hangi programlar kullanılabilir?
“Ben IntelliJ kullanıyorum ve herkese öneriyorum; bırakın IntelliJ’in kendisi kodu yazsın. Eclipse kullanan çok kişi var, kullanılabilir tabii ki fakat IntelliJ özellik ve kolaylık olarak benim daha çok işime geliyor. IntelliJ için ram’i, cpu’su yetmeyenler Eclipse kullanabilir.”

Bukkit API’de kodlama yapmayı öğrenirken hangi tür kaynaklar daha fazla işe yarar?
“İlk soruda da bahsettiğim gibi, kod incelemenin ve yorumlamanın çok büyük katkısı olacaktır. Onun haricinde, YouTube’da birçok yabancı kanal var, gayet güzel. Onlardan faydalanılabilir.”

Bukkit API’de kodlama yapma bilgisi nasıl daha kolay geliştirilir?
“Bol bol çalışma yaparak, öncesinde yaptığınız çalışmalardan ders çıkartarak ve birbirleriyle her zaman bilgi alışverişinde olarak. Olduğunuz yerde saymadığınız her gün bilginiz daha da artacaktır.”

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
“Hiçbir zaman ezberden gitmeyin ve her zaman kendinize bir şeyler katmaya çalışın Ne yaptığınızı anlayın. Takıldığınız veya sorun yaşadığınız yerde insanlara sormaktan asla çekinmeyin. Arkadaşlar edinin ve onlarla bilgi alışverişinde bulunun. Birlikte çalışmalar yapın. Moralinizi ve motivasyonunuzu her zaman en üst seviyede tutun. Kimsenin moralinizi bozmasına asla izin vermeyin.”

Röportaj bu kadardı. Benimle herhangi bir konuda röportaj yapmak isteyenler bana özel mesaj yoluyla ulaşabilir.

Herkese iyi forumlar!

Teşekkürler: @HyperionDev

Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi
Şahsen ben bu konu da bazı sıkıntılar yaşıyordum Udemy den Genel Javayi çalıştım lakin Spigot Bukkit için incelediklerim izlediklerim yeterli gelmemişti Hyperion un bazı kaynak kodlarını da incelemiş biriyimdir (örnek: TopBalance ) konudaki tavsiyelerine bakacam

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Şahsen ben bu konu da bazı sıkıntılar yaşıyordum Udemy den Genel Javayi çalıştım lakin Spigot Bukkit için incelediklerim izlediklerim yeterli gelmemişti Hyperion un bazı kaynak kodlarını da incelemiş biriyimdir (örnek: TopBalance ) konudaki tavsiyelerine bakacam
TopBalance iyi bir eklenti değil bu arada, daha iyi yazılabilirdi baya daha iyi yazılabilirdi hatta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı