Paylaşım Ravager İçin Toplanma Vakti!

Forgean

Deneme Editör
Deneme Editör
Premium
Elmaslar
240
Puanlar
740
Discord
Forgean#0536
Minecraft
Forgean
Sunucu Sürümünüz
1.7.X, 1.8.X, 1.9.X, 1.10.X, 1.11.X, 1.12.X, 1.13.X, 1.14.X
Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye

Merhaba değerli forum kullanıcıları bugün harika bir konu ile karşınıza çıkıyorum. Umarım hoşunuza gider.
Haydi konuya geçelim!

72702

Bir çete düşünün ve onun eşsiz yaratığının nasıl ortaya çıktığına tanıklık edin!

Bir inek alın, sinirlendirin ve arbalet yayı yanında olduğu için mutlu olan Pillager'ın sırtına koyun, ne elde edebilirsiniz? Çok değişik bir ineğe sahip olduğunuzu anlarsınız. Fakat Minecraft oyunu için tehdit oluşturmak için çalışan bir geliştirme ekibinin üyesi olsaydınız kesinlikle Ravager'ı tercih ederdiniz.

Bir Ravager kızgın bir inekten daha fazlasıdır. Village ve Pillage güncellemesinde ortaya çıkan en zor, belki de en korkunç seviyeden bir yaratıktır.

72703

Birkaç saat yeni gelen güncellemede gezindikten sonra şunu itiraf edebiliriz: Övgüler gerçekten korkutucu. Gecenin derinliklerinde tatsız zindanların cazibesi yetmezmiş gibi bir de bu korkunç yaratık var artık!

Geceleri dolaşırken sessizce örümcek, zombiler ve cadılar ile beraber sinsice yanınıza yaklaşır. Korkusuz bir maceracısın, tehlikeler artık seni korkutmuyor. Ama bu sessizlik hiç de iyi gözükmüyor. Resmen bütün dünya uykuda gibi!

Sonra ise bu sessiz iniltiyi duyarsın:

“MOOOOOOOPHF!”

Ve deli gibi korkarsın. Sanırım altına kaçırmışsın!

72705

Minecraft geliştiricisi ve bu kızgın ineğin tasarımcısı Jens Bergensten bize Ravager'ın nasıl ortaya çıktığını anlatıyor. ''2017 yılının baharında tamamen Ravager'lar üzerinde çalışmaya başladım. İllagerlar kavramını genişletmek ve onlara oynamak için bir oyuncak vermek istedim.'' Zırhlı ve boynuzlu bu oyuncaklar karşısında durabilecek misiniz?

Ravager'ları tasarlarken, Jens popüler canavarlardan ve mitolojik yaratıklardan notlar alarak yola çıktı. ''Ben esas olarak Mantikor'dan ilham aldım. Bir aslan başı, ejderha kanatları ve bir akrep kuyruğu görünümü olan aslan gövdesine sahip yaratıktan!''

İşte bu! Bu Ravager'ların neden insan kafasına sahip olmadığının bir kanıtı. Ravager'lar bu sayılanların hepsine sahip olmayabilir ama Mantikor'dan ilham alındığı kesin olarak ortaya çıktı!

72707

Ravager'lar için bazı erken tasarımlar

Hiçbir benzerlik göstermezken Mantikor fikri, Ravager için harika bir fikir kaynağı oldu.

Jens, ''Ben sadece büyük bir kafaya saldıran gösterişli bir canavar olsun istedim.'' diyor. ''Ama Minecraft çetelerinin çalışma biçimini göz önüne aldıktan sonra onlara daha fazla özellik eklemeye karar verdim ve artık kafasını vuran ve ısıran bir canavar haline getirdim.'' diyerek sövüne devam ediyor.

Şimdi bu canavar Mantikor etkisi göstermeye başladı!

72708

Son dokunuşlar yapılıyordu. En son haline o iğrenç ölü gözleri koymadığınız için teşekkürler!

Ravager için çalışan bir başka Java geliştiricisi olan Cory Scheviak, bu kızgın ineğin korkunç biçimi ile gurur duyuyor. ''Canavar güzel.'' diyor. Kızgın ineklerden hoşlanıyor iseniz bu tam size göre! Yine o sessiz inleme:

“MOOOOOOOPHF!”

Jens, ''Ravager'ı tasarladık çünkü biraz güçlü bir boss yaratmak istedik. Ravager eğlenceli ve harika bir başyapıt oldu.'' diyor.

Ravager biraz üzülmüş gibi gözüküyor değil mi? Ama kesinlikle öyle değil. Ravager içten içe huysuz!

Gece yarısı bir Ravager gördüğünüze şaşıracaksınız. Hem huysuz hem de kötü göründüğünü söyleyebiliriz.

72713

Bu yaratıklar ile karşı karşıya kaldığınızda yanınızda kalkan olmasına dikkat edin. Çünkü bunların zırhları ve size saldırmaktan korkmadıkları bir sivri boynuzları var. Bu canavarlar cidden acımasız bir tasarıma sahip.

Jens daha korkunç fikirler olsa mükemmel olurdu diyor. ''Buna devam etmemeye karar verdik çünkü artık bir Ravager için fazla olmaya başlamıştı.''

Ancak sırtına bir Pillager yerleştirirsek aynı etkiyi gerçekleştirebileceğimizi düşündük!

İyi eğlenceler..

ayrac.png

Bugünkü konum burada sonlanıyor. Bir sonraki konumda görüşmek üzere.
Sağlıcakla kalın..

MrsTracer

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
36
Puanlar
60
Steam
MrsTracer
Discord
Rainbow#4039
Minecraft
JSJikroStin
Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye

Oyun gelişiyor ama keşke animasyonlarda gelse şu oyuna :d

Sooply

Yazar
Editör Şefi
Elmaslar
976
Puanlar
2.290
Discord
Sooply#9062
Minecraft
Sooplys
Minecraft Türkiye
Minecraft Türkiye

Yeni güncellemeler artık pek sıkmıyor diyebilirim. Daha eğlenceli hale getirmişler. Ellerine sağlık.

Yukarı