Sol Reklam

İnceleme Ratchet & Clank: Rift Apart - İnceleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nautra

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

24517521#8086

Elmaslar
103
Puanlar
2.330
Yer
Samsun
Minecraft
afkua
Ratchet & Clank: Rift Apart, Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir PlayStation 5 oyunu, oyun daha PlayStation 4 gibi yerlere çıkmadı bu yüzden fazla tanınmıyor fakat bu aralar çokça kişi bu oyunu övüyor ben de bu oyun hakkında bir inceleme açma kararı aldım bu yüzden şu anda tarafsız bir şekilde oyunun artılarını ve eksilerini sizlere paylaşacağım daha sonrasında ise bu oyunu fiyat performans olarak değerlendirip 10 üzerinden bir puanla puanlayacağım, iyi okumalar!

thumb-1920-1135999.jpg

Ratchet & Clank: Rift Apart - İnceleme

Oyunumuzun ana karakterlerinden olan Ratchet adına verilen bir partide diğer ana karakter olan Clanck'in kendi ırkından birilerini bulsun diye Ratchet'e hediye edeceği boyutlar arası ışınlanma silahı Dr. Nefariuos'un eline düşüyor ve bu bir boyutlar arası kaos'a sebebiyet veriyor. Daha sonra ise bu iki ana karakterimizin bir araya gelmesini ve tüm bu kaosu durdurması için oyun başlıyor! Rift Apart oyunun daha yeni başladığı dakikalarda cidden yüksek bir tempo ile başlayarak oyuncuyu hemen oyuna odaklıyor ve bu odaklamayla beraber aksiyonu bol olan bu oyuna hemen alışıyoruz, oyun boyunca farklı gezegenlere gidebildiğimiz sırada gittiğimiz gezegenlerde oyuncuya ekstra görevler veriliyor bu sayede her dakikası oyunun dolu geçiyor!

thumb-1920-699517.jpg

Oyunun hikayesini ve amacını öğrendiğimize göre birazcık daha farklı konulardan konuşalım mesela silahlardan, silahlardan bahsetmek gerekirse silahların kullanım hakları oyunda az olduğundan dolayı oyunda bulunan her silahı deneyebiliyor ve farklı bir şekilde savaşarak o silahın mantığını çözmeye çalışıyorsunuz ve ayrıca oyunda eğer yakın dövüş silahlarını saymaz isek neredeyse 20'ye yakın silah var ve bu silahların hepsi neredeyse birbirinden farklı ve aynı zamanda bu kadar fazla olan silahların mantığını çözmeye çalışırken savaşmakta bir ayrı zevkli oluyor, oyun size silah satın almak istiyor musunuz diye sorduğunda para biriktirmek yerine silahınızı alırsanız daha iyi bir şekilde oyunu oynayabilir ve silahlar arasında geçiş yaparak daha hızlı bir şekilde orada bulunan düşmanları yenebilirsiniz.

thumb-1920-723676.jpg

Oyunun grafikleri hakkında konuşmak gerekirse bu grafikler Türkiye'de pek beğenilmeyen grafikler eğer size açıklamamı isterseniz birazcık çizgi film gibi olan efektleri ülkemiz genellikle sevmiyor bu yüzden genellikle böyle oyunları ilk gördükleri andan beri şans vermiyorlar ama bende bu oyunun grafikleri ve grafik tarzı gayet güzel ama siz böyle grafikleri sevmiyorsanız bu oyun size göre olmayabilir.

thumb-1920-723679.jpg

Oyun hakkında fazla konuşacak şey kalmadı ama son olarak fiyat performans değerlendirmesi yaparsak oyunun fiyatı 619 Türk Lirası, eğer bu fiyatı göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yaparsak 619 Türk Lirası böyle bir oyun için çok ama eğer buna verecek kadar paranız var ise almanızı tercih ediyorum fakat çok pahalı olduğundan dolayı bu oyuna 10 üzerinden 6 veriyorum, cidden grafikleri silahları aksiyonu vs. çok güzel ama bu oyun yerine alabileceğiniz bir sürü oyun var bu yüzden bu oyuna bu denli bir puan verdim, ben bir oyun eleştirmeni değilim ama benim görüşüm bu şekilde eğer daha iyi bir görüş almak istiyorsanız bunu oyun eleştirmenlerine sorabilirsiniz.

Evet MC-TR Okurları konumuz bu kadardı eğer bu oyuna para verecek olsaydınız sizce verir miydiniz yoka vermez miydiniz bunu aşağıda bulunan yorumlar kısmından belirtebilirsiniz kendinize iyi bakın; esen kalın!

Son düzenleme:
S

Silinen üye 140777

Ziyaretçi
Güzel bir inceleme olmuş oyunun grafiklerine bayıldım!

Wendigo61

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
2
Puanlar
885
Renkli ve Pubg, Fortnite karışımı bir görsel dünyaya sahip olmuş. Güzele benziyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı