Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

Minecraft Türkiye - Planet Minecraft'taki En Popüler 5 Mod
Bu modlar aklınıza takılacak!
Hey, merhaba çılgın Minecraft Türkiye üyesi, en iyi serili konumuza tekrardan hoş geldin. Bugün yapı konusu dışında bir en iyi serisi yapacağız, adı da modlar! Gerçekten bu modlar oyuna ayrı bir hava katıyor. Eğer eğlenceli mod falan arıyorsanız, bu konu işinize yarayacaktır. Konuyu indirin, ve okumaya başlayın. Hepinize iyi okumalar dilerim. Konu sonunda görüşmek dileğiyle!

mod-nedir-ve-nasıl-kurulur.jpg

Mod Nasıl Kurulur?

Mod, orjinal oyuna bu oyun dışında bazı özellikleri ekleyen araç, eklentidir. Genellikle bu özellikler, orjinal oyundan farklı olur. Mesela bu oyunda at yoksa, at ekleyebilir. Oyuna istediğinizi katan bir eklenti diyelim. Kurması da, oynaması kadar eğlencelidir. Heyecan verir. Neyse, daha fazla uzatmadan biz kurulumuna geçelim. Biliyorsunuz, daha önümüzde 5 tane mod var!

İlk önce modumuzu normal olarak indirelim. Sonra buraya tıklayın ve modun sürümüne uygun bir tane Forge yükleyin. Forge olmadan mod çalışmaz. Neyse, devam edelim. İndirdiğimiz Forge dosyasını açalım. Bunu kurduktan sonra Minecraft'ın dosya konumunu açalım. Bu konum her kişide farklılık gösterebilir. O konum altta açık kalsın. Sonra oyuna Forge ile girelim. Çalışıyor mu diye test edelim. Eğer sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa, devam edebiliriz. Tekrardan konumu açın. Eğer orada mods klasörü yoksa, siz kendiniz ekleyin. Oradaki modları çalıştıracağız. Yani, indirdiğiniz tüm modları oraya kuracaksınız, Forge ise oradaki modları çalıştıracaktır. Tüm modları oraya attığınız zaman, oyuna girin. Eğer modlar aktif gözüküyorsa, oynamaya başlayabilirsiniz demektir!

Not: Bazen indirdiğiniz Forge, bazı sebeplerden dolayı hata verebilir. En temel sebebi ise, asıl sürümün indirilmemesi. Mesela diyelim ki Forge 1.8 sürüm. Siz de hiç 1.8 ile girmediniz ve hemen indirdiniz. İşte, hemen indirmeyeceksiniz. Asıl sürümü ilk önce bir indirin ki herhangi bir sıkıntı çıkmasın. Ayrıca kendi işletim sisteminize göre indirin ki, oyun konumunda, şunda bunda sıkıntı yaşamayın.

mc-tr-mod-tanıtımları-1.jpg

Morph | Yaratıklar Alemi

Kim bu yaratıkların yerinde olmak istemez ki? İşte, Morph Modu bunu sağlıyor. Hatta başka modlardaki yaratıklara geçmenizi de sağlamakta. Ne kadar güzel bir şey değil mi? Şu anlarda en çok kullanılan 5 mod arasında. Ayrıca Planet Minecraft sitesinde de popüler bir mod. Eğer bir hayatta kalma falan oynayacaksanız, bu modu kullanmanızı öneririm. Şuraya not düşelim, mesela bir kedi oldun diyelim. Creeper'lar kediden korkarlar, ama sen kedi olup bir Creeper'ın üstüne gelirsen, o patlar. Seni insan olarak görür. Pek bir şey değişmez. Sadece görünüm olarak etkisini gösterir. Bununla arkadaşlarınızla şakalaşabilir, oyun oynayabilirsiniz.

Aslında bu modu hayatta kalma gibi bazı oyunlarda pek gerekli görmüyorum. Siz görebilirsiniz ama ben görmüyorum. Bunun sebebi de, bir işe yaramaması. Sadece arkadaşlarınızı korkutabilir, bununla oyun oynayabilirsiniz. Yani, ben sadece oyun oynamak için indirirdim o kadar. Tabii bir yaratığı öldürdüğünüzde, etrafta böyle siyah bir şey büyüyor ve yok oluyor. Sadece onu beğendim diyebilirim. Eğer sen beğendiysen, aşağıdan indirebilme şansın var.

İndirmek için buraya tıklayabilirsin.

mc-tr-mod-tanıtımları-2.jpg

New Stefinus 3D Guns | Savaşmaya Hazırlanın!

Kim bu oyunda arkadaşlarıyla savaşmak istemez ki? Ben isterim diyenler için New Stefinus 3D Guns modu işinizi görecektir. O savaş anını aşılıyor size resmen. O kadar hayranım ki bu moda, herhalde o sebeple haftada 3 defa indiriyordum. Neden haftada 3 defa indiriyorsun diyenler içinse, yerini kaybediyorum, klasörü siliyorum, modu siliyorum, herhangi bir şey oluyor işte. Eğer silmesem, bir klasör açıp orada sevdiğim modları düzenli olarak bekletsem, daha iyi olur. Düzeni severim. Hele hele bilgisayardaysa, daha çok özen gösteririm. Neyse, birazcıkta şu mod üzerine konuşsak daha iyi olur gibi. Hadi gelin, biraz mod üzerine konuşalım!

Mermileri, silahları, tutuşu, hepsi detayına kadar yapılmış. Silahın çıkardığı ses, kaplaması, şusu busu, oooo! Say say bitmez. Emek verildiği, bunlarla ortada zaten. Oyun gibi, bence hak ediyor bu sırada durmayı. Gerçekten, çok iyi bir bilgisayarınız yoksa ve bazı savaş oyunlarını bilgisayarınız kaldırmıyorsa, en azından bununla arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Beğenmek veya elemek sizin seçiminize bağlı. Aşağıda verdiğimiz linkten indirebilirsiniz.

mc-tr-mod-tanıtımları-3.png

Furniture Mod | Evimi Düzenlemenin Vakti Geldi!

Normalde oyunda bir ev yaparız. İçi çok boş ve çok sade kalır. Ama bu mod, bize yardım ediyor; Furniture Mod. Çekmeceye, masaya, sandalyeye, yatağa, bilgisayara, lambaya, koltuğa, saksıya, şuna buna, yani sürekli yeni şeyler ekleyen mod. Evinizi dekor etmenin vakti gelmedi mi sizce de? Bence geldi. Eğer eviniz boş ise, gelin bir de bu modu yükleyerek dekor edin ve kuş bakışı resmini yorumlara atın. Bakalım en güzel ev kimin! Yalnız bu aletler var ya, çok işime yarıyor mimari açıdan. Keşke bizim orjinal oyuna da böyle şeyler gelse. Ek bir şey yüklemeye gerek kalmaz. Minecraft çok boş söyleyeyim. Yani boş dediğim, bazı eşyalardan, yapılardan falan...

Eğer moda geçecek olursak, kusursuz! Dekor, dekor, dekor... Gerçekten emek var. Bu işin kodlaması var, dokusunu ayarlamak var, test etmesi var, ooo! Daha bir tanecik mod, 10 tane de eşya için nelerle uğraşılıyor. Kolay gibi gözüken şeyler, yaptığınızda zorlaşır. Ee yani, bir eşya eklemek istiyorsanız, indirebilirsiniz. Beğenmek veya elemek sizin seçiminize bağlı. Aşağıda verdiğimiz linkten indirebilirsiniz. İyi eğlenceler dilerim...

mc-tr-mod-tanıtımları-4.jpg

SuperHeroes | Kahramanlığa Adım!

Kahramanlığa bir adım atmak, kendinizi kahraman gibi hissetmek ister miydiniz? Tabii ki herkes ister. İşte araya da SuperHeroes Mod devreye giriyor. Tüm, hayal edebileceğiniz kadar kahramanların kostümleri bulunmakta. Onları takın ve arkadaşlarınızla savaşın! Elbet hoşunuza gidecektir. Bence bu mod, bu sırada olmayı hak ediyor. Eğlenceli modlar arasından en çok kullanılanı bu. En popüleri bu. Tavsiye ederim, indirin ve kurun. Sonrasında da eğlencenin tadını çıkarın!

Moda geçecek olursak, köstüm olması biraz saçma olmuş diyebilirim. Ee elbet kostüm olacak, ama bence böyle olmamalıydı. Hee ayrıca yumurtaları da olsaydı, daha güzel olabilirdi. Onlarla da savaşmak ayrı bir zevk olurdu. Yani demek istediğim, sadece kostümlerle değil de, bunların kendileri olsaydı, canlı olsaydı ve biz onlarla savaşsaydık, daha bir eğlencesi çıkardı gibi. Tercih sizin. Arkadaşlarınızla, kardeşinizle eğlenip oynamak size kalmış bir şey. Eğer beğendiyseniz aşağıda verilen linke tıklamanız yeterli. Hadi, ne duruyorsun? En sonda duran moda geç ve okumaya başla!

mc-tr-mod-tanıtımları-5.jpg

Galacticraft | Asıl Uzay Hissi...

Bir konumda bu modu tanıtmıştım. O konuda bu konu. Orada asıl mesele "Minecraft'ta uzaya gidilebilir mi?" meselesiydi. Sonra bilgi verip 2 tane mod tanıttım. Galacticraft modunu bir de tanıtmadığım kişiler için tekrar tanıtayım. Roketten uzay istasyonlara, uzay istasyonlarından uyduya, uydudan gezegenlere, gezegenlerden yıldız sistemlerine, gök adalardan evrene, her şey bu eklentide mevcut!

Uzaya gitmek aslında burada çok kolay. Eğer gerçek hayat gibi çıkılması zor olsaydı, çok zevkli olurdu. Ben zoru severim. Bu yüzden böyle bir şey dedim. Ama çıkması o kadar eğlenceli ki, anlatamam. O çıkan duman, düğmeler, falan filan, her şey ayarlanmışken bu modu niye kullanmayalım ki? Değil mi? Ben boş zamanlarımda bunu indiririm diye düşünüyorum. Neyse, bu son modda sizi fazla tutmayayım. Eğer beğendiyseniz aşağıda verilen linke tıklamanız yeterli.

son.jpg

Konunun sonuna gelmiş bulunmaktayız Minecraft Türkiye ailesi, sonraki konumuzla görüşmek dileğiyle, esen kalın...

Son düzenleyen: Moderatör:

ploutos

Satırsız bir günüm yok.
Elmaslar
362
Puanlar
14.420
Yer
Tekirdağ
Minecraft
ploutos
Woowwowowowowoowoowow !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı