Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Plague Inc. Geliştiricilerinden Corona Virüsü Hakkında Resmi Açıklama Geldi!

• Konuyu başlatan Silinen üye 79251
  • Başlangıç Tarihi
  • 604
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

YOUTUBE-KAPAKLAR.002-1920x1080.jpeg

Plague Inc. Geliştiricilerinden Corona Virüsü Hakkında Resmi Açıklama Geldi!
Çin'de ortaya çıkan Corona salgını, Plague Inc. oyunun oynanma oranını büyük bir oranda arttırdı.
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte o dünyayı kasıp kavurmuş olan Corona salgının Plague Inc. oyunu ile bağlantısını konuşacağız. Corona salgını, ilk olarak Çin'de ortaya çıktı. Bu salgının ilk rastlantılarına göre ölümcül bir etkisi var ki dünyanın birçok köşesinden ölüm haberi gelmeye başladı. Son alınan veriler de kötücü salgın nedeniyle 56 kişinin öldüğünü gösteriyor. Bununla birlikte bu bahsettiğimiz salgın da tam tamına 2.000 kişi görülüyor ki salgını taşıyanlar şu an karantina altında tutuluyorlar. Salgının yanı sıra Çin'in başkenti Pekin olmak üzere, birçok şehri karantina altına alındı. Aynı zamanda Çin'de olması beklenen yeni yıl kutlamaları iptal edilip var olan 1 haftalık tatilleri 2 haftaya uzatıldı. Corona salgını, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi gelişmiş üst ülkelerde ilk belirtilerini göstermeye başladı. Geçtiğimiz saatlerde de salgının Kanada'da görüldüğünü söylendi. Bu demek oluyor ki bu ölümcül salgın, maalesef o Kanada'ya da yayıldı. Peki sizlere de bahsettiğimiz bu ölümcül ve riskli salgının Plague Inc. oyunu ile olan o bağlantısı neydi? O zaman gelin, sizlerle birlikte bu oyun ile Corona salgının arasında var olan o direkt bağlantısını direkt olarak açık açık konuşalım.

1519639626-674440267.jpg

Plague Inc. isimli oyunumuz, 2012 yılının Mayıs ayında resmen Android, iOS gibi bilinen bu mobil platformlarda piyasaya sürüldü. Oyunun amacından bahsetmek gerekirse de oyunda tek bir ana amacımız var. Plague Inc, o baya eski oyununda yapmamız gereken tek şey bir virüs oluşturmak ve oluşturduğumuz virüs ile de o dünyayı yok etmemiz gerekiyor. Tabii ki de dünyayı yok ederken çeşitli yollardan da virüsü yayıyoruz. Dünyaya yaydığımız bu virüs de uçak, kuş, deniz ve su yolu gibi sebeplerden dünyaya direkt yayılıyor. Durum böyle olunca da dünyada olan bilim insanları o ölümcül olan korkutucu salgına karşı tedavi geliştiriyor. Bizimde oyunda tedavi geliştirilmeden bütün dünyaya virüsü yaymamız gerektiği için son pahasına kadar mücadele ediyoruz. Oyunun amacının yanı sıra Plague Inc, piyasaya sürülmesinin hemen ardından birçok kullanıcı tarafından sevilip oynanma rekorları kırmıştı. 2016-2017 yıllarında ise ününü kaybetmeye başlayan oyunumuzun kendisine has bir kitlesi oluşmuştu. Çin'de ortaya çıkmış olan Corona Virüsü'de akıllara direkt bu oyuna getirdi. Hal böyle olunca da oyunun küresel anlamda oynanma oranı artıp yepyeni rekorlar kırmaya başladı ve oyuncularda açıklama istedi.

ss_0d43c3d9ae3888bbc6391b7e3bbb5803ecc069c0.1920x1080.jpg

Bu oyunun oynanma rekorları kırmasıyla birlikte Plague Inc'in oyuncuları, oyunun geliştiricilerinden virüs hakkında detaylı bir bilgi ve açıklama istedi. Durum böyle zorlu olunca da Plague Inc oyunun Twitter hesabından resmi bir açıklama daha yapıldı. Yapılan açıklamada da ise virüs hakkında bilgi vardı. Plague Inc isimli bu eski olan oyunumuzun Twitter hesabında yaptığımız resmi açıklamada, "Plague Inc isimli oyunumuz tam tamına 8 yıl önce direkt mobil oyun piyasasına sürüldü ve dünyada ne zaman salgın yayılsa oyunumuzda artış olduğunu gözlemliyoruz. Tabii insanların bu oyunu yeni oynamasıyla birlikte dünya genelinde virüslerin nasıl yayıldığını da az çok oyun içeriğinden anlayabiliyorlar ki o gerçek hayatta da öyle oluyor. Oyunun gerçekçi ve insanlara öğretici olması için oldukça çabaladık fakat bunun dışında günümüzün dünyasının sorunlarını da gün yüzüne çıkarmamaya çalıştık. Çin'de ortaya çıkan bu yaygın ve zararlı virüs, Hastalık Kontrol Merkezi ve dünyanın birçok yerinde olan sağlık kuruluşları tarafından tanımlandı. Son olarak bunu unutmamakta fayda var ki Plague Inc, sadece bir bilimsel oyun veya başka bir şey değil. Corona Virüsü, ciddi ve ölümcül hastalık ve bu yüzden o hastalıkla ilgili olan bilgilere yerel sağlık merkezinden veya ulusal sağlık merkezlerinden bilgi almanızı öneriyoruz." o yazıları direkt yer alıyordu. Uzun lafın kısası oyunun üst geliştiricileri, oyuncularının o sağlık kuruluşlarından direkt bilgi almalarını istedi.

indiecalendar_1353624b.jpg

Görünüşe bakılırsa Plague Inc oyunun o üst geliştiricileri, oyuna gelen yoğun taleplerin üstüne böyle bir açıklama yapmak zorunluluğunda bulundu ki açıklamanın ardından birçok kullanıcı rahatladı. Plague Inc'in Aralık ayında olan bu oynanma oranı %42,26 iken Ocak ayında oynanma oranı %96,32'ye kadar tırmanmış. Peki siz bu oyunun oynanma oranında olan o artışı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu konu hakkında görüşlerinizi ve yorumlarınızı aşağıda olan direkt yorumlar kısmında bekliyor olacağım. Şimdi ise bu malum o oyunun hangi platformlarda indirilebileceğini konuşalım. Konu aldığımız Plague Inc isimli oyunumuzun Play Store ve Apple Store gibi başlıca üst işletim sistemli platformlarda rahatlıkla indirebileceğinizi söylemekte fayda var. Tabii bunun dışında oyunu oynayabiliyor muyuz? İşte akıllarda olan ilginç soruyu cevaplıyorum. Bu bahsettiğimiz oyunun bilgisayar ve konsollar için Steam ve Xbox One desteği bulunuyor. Bunun dışında ise herhangi bir Emülatör aracılığıyla rahatlıkla oyunu kurup bilgisayarda oynayabilirsiniz. Ha ben bu platformlarda oynamak istemiyorum diyor olabilirsiniz. Bu yüzden geriye Microsoft Windows ve Windows Phone platformları size kalıyor ki bu platformlarda maalesef günümüzde pek yaygın değil ancak o oyunu hangi platformda oynayıp oynamayacağınız tamamen size kalmış.

1580046469793.png

Plague Inc'in Resmi Tanıtım Videosu
Konumuzun başından beri gerek Corona virüsü ile ilgili gerekse de bu oyun hakkında konuştuk. Peki sizlere bahsettiğim bu yeni oyunumuzda bahsedildiği kadar var mı? Şahsen gayet güzel oyun ama ne gibi yararları direkt olacağı tartışılır. Bu yüzden sizler tanıtım videosunu izledikten sonra görüşlerde size ait oluyor ki oyun hakkında düşüncelerinizi aşağıda olan yorumlar kısmında mutlaka ama mutlaka sizleri bekliyor olacağım. Bunun yanı sıra Plague Inc ile Corona virüsü bağlantılı konumuzun burada nihai sonuna geldik. Konumuzu buraya kadar okuyup okumayan herkese çok çok teşekkür ederim. :)

1519639627-2362593710.jpg

ss_3e8ad5f285c79a136ca9ae0b5114d550456db9a5.1920x1080.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
630
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
Plague Inc. önceden oynadığım bir oyun ve gayet de keyifli.
bu yaşananlara üzülüp, oyunun oyuncu sayısının artmasına sevindim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Plague Inc. önceden oynadığım bir oyun ve gayet de keyifli.
bu yaşananlara üzülüp, oyunun oyuncu sayısının artmasına sevindim.

Öncelikle bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Bununla birlikte bende bu oyunu oynayanlardanım ki virüs için bende üzülüyorum :(

P

Pyme

Ziyaretçi
Adı Corona Virus degil.
Corona virüsün tipi, kuş gribi , domuz gribinin olduğu aileden, Wuhan virüsü veya Wuhan salgını olarak geçiyorşu anda Dünya Sağlık Örgütü kaynaklarında.Asıl kaynağı bulununca yine yarasa gribi,maymun gribi, eşek gribi gibi bir isim alacakmış.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Adı Corona Virus degil.
Corona virüsün tipi, kuş gribi , domuz gribinin olduğu aileden, Wuhan virüsü veya Wuhan salgını olarak geçiyorşu anda Dünya Sağlık Örgütü kaynaklarında.Asıl kaynağı bulununca yine yarasa gribi,maymun gribi, eşek gribi gibi bir isim alacakmış.

Dediğiniz gibi şu an virüs yeni ortalığa çıktığı için tam olarak net bir ismi yok. Umuyorum ki ilerleyen vakitlerde nihai tedavisi bulunur. :))

Lilith Magnolia

Minecraft Developer & Pluginer

Discord:

Lilith Magnolia#3705

Elmaslar
67
Puanlar
0
Kısacası hayvanlar ile bulaşan bir solunum hastalığı.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
ben kendi virüsümü olusturdum. Adı ise: Post kasma virusu

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
Kiminin hatası kiminin ekmek parası :'D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı