Sol Reklam

İnceleme Phasmophobia: Hayalet Temalı Korku Oyunu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
1605414467489.png

Phasmophobia Nedir?

Phasmophobia hayaletler ile ilgili bir korku oyunudur. Ancak oyunda gerçekten çok fazla detay var ve hepsine değineceğiz. İlk olarak oyunun VR destekli olduğunu söylemeliyim. VR destekli olması oyunun içine dalmak gibi olduğu için korkuyu epey arttıracaktır doğrusu. Daha önce doğru düzgün bir hayalet temalı korku oyunu olduğunu söylemek zor. Bizler oyunda hayalet avcıları olarak geçiyoruz, oyunu hem çevrim içi hem de çevrim dışı oynayabileceğinizi de hatırlatalım. Eğer çevrim içi oynuyorsak maksimum 4 kişi oynayabiliyoruz. Eğer kendi başınıza oynamak istemiyorsanız özel sunucular var. Bunlardan birkaçı Avrupa ve Çin sunucularıdır. Ayrıca oyunda sesli sohbet bulunmaktadır. Diğer oyuncular ile sesli iletişim kurabilirsiniz, hem telsiz aracılığı ile hem de normal konuşarak. Oyunun grafiğinin ve hayaletlerin görünümünün çok iyi olduğunu söyleyebilirim başta söylediğim gibi anlatılacak birçok şey var hızlıca diğer bölümümüze geçelim.

1605414976753.png

Haritalar

Oyunda bir sürü harita bulunmaktadır. Aslında ezberlemeniz için 4 adet harita şimdilik gayet iyi. Fazla uzatmadan haritalara geçiş yapalım.

• İlk haritamız apartman dairesi, burası küçük bir yer dolayısıyla hayaleti daha kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz.
  • İkinci haritamız çiftlik evi burası 3 katlı bir ev. Hayaleti bulmak çok daha zor
  • Üçüncü haritamız okul. Okul bu oyunun en büyük 2. haritası, toplamda kaba bir hesap ile 40 adet sınıf bulunmaktadır. Elbette bunun 2. katı da bulunmaktadır.
  • Dördüncü ve oyunun en büyük haritası deliler hastanesi. Deliler hastanesi gerçekten anlatamayacağım kadar büyük ve detaylı burada hayaleti bulmak neredeyse imkansız.
1605415338519.png

Phasmophobia Hakkında Detaylı Bilgi

Phasmophobia'da zorluk seviyeleri de vardır. Zorluk seviyeleri hayaletin bulunma oranını, nerede bulunacağını ve hayaletin ne zaman atağa geçeceğini değiştirmektedir. Bunların listesi kolay, orta, zor ve imkansız şeklindedir. Oyun başlamadan önce marketten eşyalar almanız gerekiyor, almak için ise paraya ihtiyacınız var. Parayı ise doğru hayaleti bularak, bir oyunu kazanarak, hayalet ile ilgili ipuçları bularak kazanabilirsiniz. Elinize maksimum 3 adet eşya alabilirsiniz. Bunlardan bazıları el feneri, EMF okuyucu, PKE ölçer, tuz, termometre, kamera, şeklindedir. Elbette birçok eşya daha vardır fakat bunları hayaleti bulmanız için en önemlileridir. Sizlere diziliminizi birincil el feneri, ikincil EMF okuyucu, üçüncü kamera şeklinde yapmanızı tavsiye ederim. Oyunda j tuşuna basınca bir kitapçık açılıyor ve orada hayalet türlerini, kendilerini nasıl belli ettiklerini kolay bir şekilde görüntüleyebiliyor ve okuyabiliyorsunuz. Phasmophobia Steam'de 23 TL gibi bir fiyata sahiptir. Oynanışı ve hayaletler hakkında kısa bir özet geçeceğim, telsiz eşyası hayalet ile konuşmanıza yarıyor hayaletin bazı türleri sizinle konuşabiliyor ve hangi tür olduğunu belli ediyor. Fakat bazen ölebiliyorsunuz, bir anda hayalet ortaya çıkıyor ve kulaklığınızda tak tak şeklinde şiddetli bir kalp atış sesi duyuyorsunuz açıkçası çok ürkütücü. Burada sizlere kaçmanızı tavsiye ediyorum saklanmanız doğru değil. Hayalet atağa geçerse hayaletten kalp atışı sesi durana kadar kaçın. Unutmayın her zaman ölebilirsiniz, hafife almayın. Son olarak akıl sağlığı diye bir özellik daha bulunmaktadır. Ne kadar karanlıkta kalırsanız o kadar akıl sağlığı eksilir. Oyuna başlarken akıl sağlığınız %100 olacaktır. Akıl sağlığınız düştükçe ölme oranınız artacaktır.

1605415952213.png

Hayalet Türleri Nelerdir?

Hayalet Adı
Hayalet Zayıflığı
Hayalet Gücü
Spirit
Güçsüz yönü yok.
Güçlü yönü yok.

Wraith

Hızlı uçabilen bir hayalet türüdür. Kapılara parmak izi yerlere de ayak izi bırakabilir.
Bir kanıt bulursanız sinirlenir ve daha sık ortaya çıkar.

Phantom

Ouji tahtası ile iletişime geçebilirsiniz.
Çok hızlı hareket ettiği için kanıt bulmak biraz zordur.

Poltergeist

Boş bir odada hiçbir şey yapamaz.
Çok sesli hareket eder eşyaları düşürür.

Banshee

Haç kullanmak Banshee'yi yavaşlatır. Haç bir eşyadır.
Saldırgan bir hayalet türüdür. Sadece bir kişiye odaklanır ve onu öldürene kadar bırakmaz.

Jinn

Şalteri kapatırsanız gücü iptal olur. Şalter evde bir yerde.
Çok hızlı hareket eder. Sürekli gözükür.
Mare
Işıklar açık olduğunda nadiren saldırır. Saldırsa bile hızı oldukça düşük olur.
Karanlıkta saldırmayı sever.

Revenant

Saklanmak onun yavaşlamasına sebep olur.
Ekibinizden biri ölürse sürekli gözükür ve sürekli atağa geçer.

Shade

Toplu dolaşırsanız atak moduna geçemez.
Utangaç ve kendini göstermeyi sevmez. Sizlere kolay kolay kanıt vermez.

Demon

Ouji tahtasında konuşur. Ouji tahtasını evde bulabilirsiniz.
Aşırı agresif bir hayalettir. Çok sık atağa geçer.

Yurie

Tütsü kullanırsanız yanınıza yaklaşamaz. Tütsü çakmak ile yakılan bir eşya.
Akıl sağlığınızı çok tüketir.

Oni

Aktif olması nedeniyle çok daha kolay bulunurlar.
Çok agresif olarak bilinir. Karanlıkta aktif olurlar.

1605416846509.png

Sistem Gereksinimleri

Minimum
:
64 bit işlemci ve işletim sistemi gerekir.
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
İşlemci: Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 290
Depolama: 13 GB kullanılabilir alan.

Önerilen:
64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
İşletim Sistemi: Windows 10 64Bit
İşlemci: Intel i5-4590/AMD Ryzen 5 1500X veya greater
Bellek: Depolama: 13 GB kullanılabilir alan.8GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 290 veya greater
Depolama: 15 GB kullanılabilir alan.

Ayrıca oyun henüz erken erişim oyunudur. Ayrıca oyunu satın alıp oynadım ve tecrübelerimi buna göre aktardım.
Konuyu okuyan herkese teşekkür ederim. Başka bir konumda görüşmek üzere.

Son düzenleme:
A

airelzz#1228

Ziyaretçi
Gerçekten korkunç bir oyun, korku sevmeyenler için 24TL vermeye değmez fakat seviyorsanız kesinlikle değer :)

R

RigiderGM

Ziyaretçi
Sistem gereksimi yüksek olmasa aslında alırım oyunu

_OnePage_

Işık + Taş = Işıktaşı

Discord:

OnePage#1881

Elmaslar
838
Puanlar
8.575
Minecraft
_OnePage_
bir phasmophobia oyuncusu olarak konunu beğendim bir kaç ekleme yapayim

"Oyunda h tuşuna basınca bir kitapçık açılıyor ve orada hayalet türlerini, kendilerini nasıl belli ettiklerini kolay bir şekilde görüntüleyebiliyor ve okuyabiliyorsunuz."
h değil j olacak

"Akıl sağlığınız düştükçe ölme oranınız artacaktır." + olarak halüsinasyon görürsünüz ve hayalet daha çok saldırır

"Burada sizlere kaçmanızı tavsiye ediyorum saklanmanız doğru değil. Hayalet atağa geçerse hayaletten kalp atışı sesi durana kadar kaçın." tam tersi saklanmalısınız hayalet saldırdığında kapıları kitler ve kaçmaya çalıştığınızda sizi kolaylıkla öldürür ve hayalet bizden daha hızlı hemen bir gardıroba girin veya bir odaya saklanıp kapıyı kapatın kalp atışı sesleri bu zamana kadar hiç duymadım hayaletin saldırdığını feneriniz kapanıp açıldığında anlayabilirsiniz (döngü gibi bir kapanıp bir açılır saldırı durunca feneriniz eski haline döner)

telsizle v ile değil b ile konuşulur bu hatayı çok yaptım(konuda geçmiyor) + olarak konuşmayı tanımlama çok sıkıntılı
ve hayalet 3 metre etrafınızdaysa konuşur

tuz hayaleti bulmak için önemsizdir hiç bir işi yok sadece gittiği yeri görürsünüz o kadar

"Sizlere diziliminizi birincil el feneri, ikincil EMF okuyucu, üçüncü kamera şeklinde yapmanızı tavsiye ederim." güçlü fener,termometre,haç en iyi üçlüdür haç sizi korur fakat hayalet dibinizdeyken işe yaramaz çünkü 3 metre içerisinde bir kalkan oluşturur yani hayalet 3 metre uzakda olmalıdır

zorluk seviyesi akıl sağlığınızın düşmesini arttırır ve eve girdiğinizde bir süre başlar acemide bu 5 dkdır ortada 2 dk profesyonelde 0dır bu süre bittiğinde hayalet size saldırabilir bu süre içerisinde güvende olursunuz

detaylı bir githubı var bu oyunun(sahibi tarafından değildir büyük ihtimal) her detayı anlatıyor profesyonel olabilirsiniz bu bilgiler sonuçunda siteyi alta bırakıyorum
bu siteden ögrendiğim bir bilgide şu; küçük evlerde 10 ışık orta büyüklükdeki evlerde 8 ışık malikanelerde 6 ışık açılabiliyormuş fazlasında jeneratör atıyormuş

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu korku oyununu daha önceden Youtuber arkadaşlarımızdan görmüştüm. Fiyatı da çok makulmuş. Anlatımı beğendim ;) :8

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
bir phasmophobia oyuncusu olarak konunu beğendim bir kaç ekleme yapayim

"Oyunda h tuşuna basınca bir kitapçık açılıyor ve orada hayalet türlerini, kendilerini nasıl belli ettiklerini kolay bir şekilde görüntüleyebiliyor ve okuyabiliyorsunuz."
h değil j olacak

"Akıl sağlığınız düştükçe ölme oranınız artacaktır." + olarak halüsinasyon görürsünüz ve hayalet daha çok saldırır

"Burada sizlere kaçmanızı tavsiye ediyorum saklanmanız doğru değil. Hayalet atağa geçerse hayaletten kalp atışı sesi durana kadar kaçın." tam tersi saklanmalısınız hayalet saldırdığında kapıları kitler ve kaçmaya çalıştığınızda sizi kolaylıkla öldürür ve hayalet bizden daha hızlı hemen bir gardıroba girin veya bir odaya saklanıp kapıyı kapatın kalp atışı sesleri bu zamana kadar hiç duymadım hayaletin saldırdığını feneriniz kapanıp açıldığında anlayabilirsiniz (döngü gibi bir kapanıp bir açılır saldırı durunca feneriniz eski haline döner)

telsizle v ile değil b ile konuşulur bu hatayı çok yaptım(konuda geçmiyor) + olarak konuşmayı tanımlama çok sıkıntılı
ve hayalet 3 metre etrafınızdaysa konuşur

tuz hayaleti bulmak için önemsizdir hiç bir işi yok sadece gittiği yeri görürsünüz o kadar

"Sizlere diziliminizi birincil el feneri, ikincil EMF okuyucu, üçüncü kamera şeklinde yapmanızı tavsiye ederim." güçlü fener,termometre,haç en iyi üçlüdür haç sizi korur fakat hayalet dibinizdeyken işe yaramaz çünkü 3 metre içerisinde bir kalkan oluşturur yani hayalet 3 metre uzakda olmalıdır

zorluk seviyesi akıl sağlığınızın düşmesini arttırır ve eve girdiğinizde bir süre başlar acemide bu 5 dkdır ortada 2 dk profesyonelde 0dır bu süre bittiğinde hayalet size saldırabilir bu süre içerisinde güvende olursunuz

detaylı bir githubı var bu oyunun(sahibi tarafından değildir büyük ihtimal) her detayı anlatıyor profesyonel olabilirsiniz bu bilgiler sonuçunda siteyi alta bırakıyorum
bu siteden ögrendiğim bir bilgide şu; küçük evlerde 10 ışık orta büyüklükdeki evlerde 8 ışık malikanelerde 6 ışık açılabiliyormuş fazlasında jeneratör atıyormuş

bunların dışında konu yetersiz kalmış(bilgilendirme açısından)

Konu sonunda söylediğim gibi. Oyunu satın alıp oynadım ve bilgileri tamamen bunlara göre yazdım çok bir detaya değinmediğimi de ekstra olarak eklemiştim onun dışında evet h ile j harfini karıştırmışım. . Bu bir yanlış, oyunda çok detay var ve hepsine değinmek sandığın kadar kolay olmayabilir. Tuz hayaleti bulmak için önemli, bildiğin gibi oradan geçerse bir iz bırakır sen de hayaletin oralarda bir yerde olduğunu basitçe anlarsın.

Ayrıca yorumun ve görüşlerin için çok teşekkür ederim.

Bu korku oyununu daha önceden Youtuber arkadaşlarımızdan görmüştüm. Fiyatı da çok makulmuş. Anlatımı beğendim ;) :8

Fiyatı indirimlerde düşecek diye umuyorum o zaman satın almak daha iyi olabilir.
Sistem gereksimi yüksek olmasa aslında alırım oyunu

Sistem gereksinimi o kadar da yüksek değil grafik ayarlarını düşürerek de oynayabilirsiniz.
Gerçekten korkunç bir oyun, korku sevmeyenler için 24TL vermeye değmez fakat seviyorsanız kesinlikle değer :)

Evet, haklısın. Bir de gece saatleri daha da korkunç oluyor. Fiyat konusuna gelirsek kesinlikle hak ediyor.

MighTCraft

MighTCraft & Survival
Elmaslar
5
Puanlar
13.320
Yer
Italya
Minecraft
DoguErgul
oyunu yeni aldım fena sardı arkadaşlarla oynamak çok zevkli oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı