Sol Reklam
Sağ Reklam

Pardus Türk İşletim Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Atlas

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

Atlas Gencer#0492

Elmaslar
626
Puanlar
2.750
Yer
İzmir
Minecraft
Atlas
Twitter
@AtlasGencer
Pardus Nedir ?

Pardus Türk yazılımcıların yaptığı ve tasarladığı linux, windows gibi bir işletim sistemi aynı zamanda pardus
tamamen ücretsiz bir şekilde sunuldu bunun dışında hayla güncellenmeye ve yenilenmeye devam ediyor
tabi ki eksikleri başlangıçta olacaktır ama sonrasında Türkiyede kullanıla bilceğine inanıyorum şahsi görüşüm olarak.

1534276114_pardus-isletim-sistemi.jpg

İşte Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu ;

Pardus17_screenshot.png

siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce Türkiyede kullanılacak mı ?

KubaR

repl.it
Elmaslar
67
Puanlar
13.785
Yer
İstanbul
Minecraft
sevgilimeasigim_
Linux kişisel bilgisayarlar için genelde 2. tercihte kalıyor Windows daha ön planda, kişisel bilgisayarlar için pek umutlu değilim ama bir kez denemek isterim açıkçası

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
Linux işletim sistemi değil işletim sistemi çekirdeğidir (kernel) ve pardus debian tabanlı (pardus'ta yapılan packageleri toplamak, kodlamak değil maalesef) bir linux dağıtımı yani işletim sistemidir. Benden daha yaşlı olmasına rağmen hala büyük eksik ve hataları bulunması, topluluğunda Türklerin olmazsa olmazı "en iyisini ben biliyorum" mantığına sahip çok yetkilisi/üyesi olması ve LibreOffice'i sadece katkıda bulunan bir geliştiricinin kendi ekiplerinde olmasına dayanarak kendi projeleriymiş gibi lanse etmeleri pardus hakkında neden iyimser olmadığımı gösterebilecek birkaç şeydir. Bana kalırsa anadolu parsına yakışmayacak bir iş çıkarttılar.

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
628
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
İnanırmısın hoşuma gitti kurabiliyormuyuz şuan bunu?

S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
İnanırmısın hoşuma gitti kurabiliyormuyuz şuan bunu?
15 yıldan beri evet. Ayrıca sadece bu konudaki görselden etkilendiyseniz linux tabanlı farklı distroları ve desktop environmentı araştırmanızı öneririm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı