Oyuncular gözünüzü açın!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EmektaR_03

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!

Discord:

EMEKTAR

Elmaslar
190
Puanlar
75
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
MustafaPvP1
Merhaba, bu sıralar sunuculara bakıyorum hiç emek verilmemiş buildleri iğrenç sunucular doluyor adam akıllı emek verilmiş sunucular boş kalıyor böyle bir saçmalık yok!

Oyunculardan ricam sunucuya girdiğinde haritalara pluginlerin mesajilarının türkçe olup olmadığına baksın. Peki oyuncu ne için böyle birşey düşünsün veya yapsın. Eğer böyle sunucular dolarsa insalar görüp onlarda açar ve onlarda uğraşmaz. Ama herkez güzel sunucu açarsa ve oyuncular o sunucuyu doldurursa herkez güzel sunucu açar. Nedeni ise adam pluginleri editleyeyim der. Emek verilmemiş eften püften sunucuya bakar adamlar uğraşmamış ama yinede dolu ben neden uğraşayım der. Eğer böyle devam edersek kalitesiz sunucularda durmadan oynarız.

İyi forumlar.

MoonQS

Nether Kaşifi
Elmaslar
799
Puanlar
16.085
Yer
Türkiye
Minecraft
Grossy
Gerçekten hak veriyorum dostum. Birçok emek verilmiş sunucu var fakat dolmuyor. Oyuncuların bir anlayışı var bu sunucu çok eşya veriyor hep event ona gidelim. O sunucu ise sadece alıntılardan oluşmuş oluyor. Eğer her 30 dakikada bir event var hep 5 spawner deseler hemen gidiyorlar. Ama kalite bu olamaz. Kaliteli sunucu dediğin herşeyin belirli bir saati olur. Ancak üstün oyuncularımız bunun farkında olamıyor maalesef. Bunun farkında olunsa kimsenin emeği karşılıksız kalmaz herkes ne kadar emek verdiyse o olurdu. Malaesef bu kitlede bu mümkün olmuyor.

YasinAlabay

İman, Fakir dünyamda, göğsümdeki gömü!

Discord:

Yasinsioo#8152

Elmaslar
53
Puanlar
13.470
Yer
Türkiye
Ah bide bize sorun.

WaterSoon

Sınavda tüm kitaptan sorumlusunuz.
Elmaslar
146
Puanlar
6.570
Yer
Trabzon
Gerçekten haklısınız. Ben kendi sunucuma Build, Skript, Plugin paketini en ince ayrıntısına kadar ayarlıyorum yapıyorum. Ama oyuncu kitlesine ulaşamıyorum. Ama zamanla oyuncum da olmaya başladı. Şu an iyi gibiyim ama daha fazla oyuncu kitlesine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

RD_Doruk

Ayak bastığım her adım... Dur düşecek gibiyim.
Elmaslar
55
Puanlar
0
Minecraft
RD_Doruk
Haklısınız... Benimde durumum hep öyleydi. Sunucum var gayet emek verilmiş şekilde. Map kısmı hariç :) Acaba maplardan dolayı laf yer miyim merak ediyorum...

WaterSoon

Sınavda tüm kitaptan sorumlusunuz.
Elmaslar
146
Puanlar
6.570
Yer
Trabzon
Haklısınız... Benimde durumum hep öyleydi. Sunucum var gayet emek verilmiş şekilde. Map kısmı hariç :) Acaba maplardan dolayı laf yer miyim merak ediyorum...
Haritalarınız ne kadar iyi olursa dikkat çekmesi o kadar çok olur.

RD_Doruk

Ayak bastığım her adım... Dur düşecek gibiyim.
Elmaslar
55
Puanlar
0
Minecraft
RD_Doruk

UsainSrht

Administrator of PurpurMC
Altın Sunucu
Sunucu Sahibi

Discord:

UsainSrht#4957

Elmaslar
409
Puanlar
14.730
Yer
Çukurova, Adana
Minecraft
UsainSrht
Twitter
usainsrht
şu anda oyuncunun sunucularda olma sebebi reklam.
en önemli faktör. hiç emek verilmemiş bir sunucu bile olsa reklamı iyiyse sunucu dolar.

Ballewow

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
14
Puanlar
0
Harita bana göre iş değil ya yapanlarda paralı yapıyor :(
Onca saatlerini güzel bir yapı yapıp sunucu yu şık göstermek adına uğraşan mimarlar tabii ki para alıcak. Saatlerini verip birde free yapmazlar.

Asıl konuya gelicek olursak.

Bazı insanlar varki yaptığı sunucuyla ego kasıp her yerde boş beleş takılıp. Sürekli TPS sorunu yaşayan tayfa, bir kısmı vardırki işini temelli iyi yapar fakat reklam vermediği için sunucunuzu pek tutmaz. Bazıları vardırki op fekşın moruks aç 1 ay sonra kapatalım oyuncuların tüm haklarını ve emeklerini çöpe atan kesittir.

Sunucusuyla ego kasan kişilere gelecek olursak;
Eklentileri satın almak yerine leak kullanıp sürekli tps sorunu yaşayıp ve bunu pluginlerin gazabı adında adlandırılıp boş beleş takılan bir takım kişilerdir. Ve sunucusu Skript ve leak pluginlerle dolu olanlardır.

Şimdi bazıları yazmış yok reklamsız sunucu tutmaz vs. Yani gereksiz, sunucunun tutma etkeni şu şekildedir. Arkadaş ve ortam dediğimiz olay kurulduğu ve sürekli arkadaştan, arkadaşa geçen bir şeydir. Ve biri sunucuya girer beğenir ve arkadaşına önerir gel beraber oynayalım gibisinden. Ortam kurup takılmayı ve oyunu adam gibi oynamayı bilen kitledir.

Ve diğerlerinden bahsedecek olursak 1.8'den başka bir şey bilmeyen ve sürekli hile ile oynayan bir takım kimselerdir.
gözleri sadece op fekşını gören ve hiç bir konuda bilgi sahibi olmamış kimselerdir.

Konuyu daha uzatırdımda gerek yok anlamayacaklar sonuç olarak.

#MadNetWork

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

LordOfLast#7186

Elmaslar
81
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Police
  • Türkiyede Açılmış Binlerce sunucu var %30 u aternos vb free sunucular,​
  • Diğer %70 i paralı sunucu.​
  • Bu %70 paralı sunucunun %60 ı emek verilmemiş eften püften sunucular.​
  • Geriye Kalan %10 Sunucu Emek verilmiş herşeyine özen gösterilmiş sunucular.​
  • Bu Sunucuların %2 si bilinen, tutulan sunucular.​
  • Ya geriye kalan %8 i ?​
  • Adamların Açtığı Eften püften paketlerle gelene mod, ilk gelene kurucu gibi ödüllerin olduğu sunucular.​
  • Böyle sunucular Oyuncu çekiyor Herkese VIP vb gibi,​
  • Fakat o kadar emek verilmiş sunucular çekemiyor.​
  • Türk kardeşlerimiz işte burada hata yapıyor.​
  • Artık Sunucunun kalitesine bakmıyorlar.​
  • Baktıkları şey :​
  • Ne kadar kolay​
  • Ne kadar eventli​
  • Ne kadar beleşçilik​
  • Ne kadar oyunculu​
  • Adamlar bunlara bakıyor.​
  • Ve Bunlara bakıldığı için​
  • Türk sunucularının Emek Verilen %8 kısmı gelişemiyor.​
  • Örnek veriyoruz biz;​
  • Banner reklam verdik herşeyi yaptık fakat bir bakıyoruz aternos sunucusu +12 çekmiş veya her gün açılan kapanan server +20 çekmiş.​
  • Böyle sunucular görünce cidden içimize oturuyor. Gururumuza koyuyor.​
  • Adamlar Alıntı Paket alıntı map ile server açıyor​
  • Sonrada Biz Neden Gelişemiyoruz Sorusunu soruyor kendilerine %8 lik dilim.​
  • Aslında en iyi çözüm​
  • böyle sunucuları kapatmak​
  • makineye vuracaksın bu kadar basit​
  • Kapat gitsin​
  • Emek yok birşey yok​
  • Adamlar Para için açıyor.​
  • Haksız isem Belirtin Arkadaşlar.​
  • Haklıysam Rep + Beğeni Vermeyi unutmayın :)​

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Merhabalar, kaliteli sunucu kurunca da anca eklenti istemek için gelirsiniz. Boş yorumlar var. Kaliteli sunucular tutmuyor canım :D Kaliteli bir yetkiliye sahip olmak biraz şans işidir. Düşünmeden yazmayın arkadaşlar lütfen :D[DOUBLEPOST=1515187801,1515187454][/DOUBLEPOST]Ve işini iyi yapan her zaman hakkını ister. Bedavaya çok düşkün olan bir millet olduğumuz için yaaa ALLAH RIZASI için yap ALLAH var dersiniz of of :D

#MadNetWork

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

LordOfLast#7186

Elmaslar
81
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Police
Merhabalar, kaliteli sunucu kurunca da anca eklenti istemek için gelirsiniz. Boş yorumlar var. Kaliteli sunucular tutmuyor canım :D Kaliteli bir yetkiliye sahip olmak biraz şans işidir. Düşünmeden yazmayın arkadaşlar lütfen :D[DOUBLEPOST=1515187801,1515187454][/DOUBLEPOST]Ve işini iyi yapan her zaman hakkını ister. Bedavaya çok düşkün olan bir millet olduğumuz için yaaa ALLAH RIZASI için yap ALLAH var dersiniz of of :D
Beleşçilik Kanımızda var yapacak birşey yok, :D

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Onca saatlerini güzel bir yapı yapıp sunucu yu şık göstermek adına uğraşan mimarlar tabii ki para alıcak. Saatlerini verip birde free yapmazlar.

Asıl konuya gelicek olursak.

Bazı insanlar varki yaptığı sunucuyla ego kasıp her yerde boş beleş takılıp. Sürekli TPS sorunu yaşayan tayfa, bir kısmı vardırki işini temelli iyi yapar fakat reklam vermediği için sunucunuzu pek tutmaz. Bazıları vardırki op fekşın moruks aç 1 ay sonra kapatalım oyuncuların tüm haklarını ve emeklerini çöpe atan kesittir.

Eklentileri satın almak yerine leak kullanıp sürekli tps sorunu yaşayıp ve bunu pluginlerin gazabı adında adlandırılıp boş beleş takılan bir takım kişilerdir. Ve sunucusu Skript ve leak pluginlerle dolu olanlardır.

Şimdi bazıları yazmış yok reklamsız sunucu tutmaz vs. Yani gereksiz, sunucunun tutma etkeni şu şekildedir. Arkadaş ve ortam dediğimiz olay kurulduğu ve sürekli arkadaştan, arkadaşa geçen bir şeydir. Ve biri sunucuya girer beğenir ve arkadaşına önerir gel beraber oynayalım gibisinden. Ortam kurup takılmayı ve oyunu adam gibi oynamayı bilen kitledir.

Ve diğerlerinden bahsedecek olursak 1.8'den başka bir şey bilmeyen ve sürekli hile ile oynayan bir takım kimselerdir.
gözleri sadece op fekşını gören ve hiç bir konuda bilgi sahibi olmamış kimselerdir.

Konuyu daha uzatırdımda gerek yok anlamayacaklar sonuç olarak.
ee hmmm şey, TPS nedir ve neden düşer biliyor musun ?

DjuitieTR | oSoloTurk

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
380
Puanlar
11.525
Bak Bu Kısıma Katılmıyorum.
"Sunucusu Skript ve leak pluginlerle dolu olanlardır" Leak Plugini Geçiyorum O Benden Alakasızda
Skript Kısmına Gelirsem
Sanırsam Yaptığım Skriptleri Bilirsin Bilmiyorsanda İmzamda Birkaçı Var Ordan Girip Bakabilirsin
Sunucu Tasarladım Ve Yaptığım Sistemler Emin Ol Kimsede Yoktu. Skripti Küçümsemeyin.
Pluginlerden İyi İşler Çıkarabilir Kodlayan Kişi İşini Biliyorsa.
Bu Tür Ayrımlar Sadece Zümreleştirme Yaparak Kendine Özel Sınıf Çıkarma Mantığına Uymaktadır. (Bu Dediğimi Anlamayan Arkadaşlar Buna Yorum Yapmayın Lütfen Diğer Kısımları Eleştirebilirsiniz Tabiki.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı