Sol Reklam
Sağ Reklam

Oyun İncelemeleri #7 - Tropico 6 İnceleme!

• Konuyu başlatan ThanatosUltio
  • Başlangıç Tarihi
  • 807
T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Herkese merhaba MC-TR üyeleri, bugün sizlere "Oyun İncelemeleri #7 - Tropico 6 İnceleme!" adlı konumu sunarak sizlerin Tropico 6 adlı oyun hakkında bilgilenmenizi sağlayacağım. Eğer konumu beğendiyseniz, like atıp yorum yazmayı unutmayın.

Tropico6-2018-05-08-15-52-16-17.png

Tropico'ya giden yolunuz, aşamalı olarak üst üste istiflenen yeni sistemler tarafından bağlam ve karmaşıklık verilen nispeten basit bir yol. Aynı şekilde, gerçek dünyadaki ekonomilerimiz ticaret, antlaşmalar ve talepten ağır şekilde etkilenir.

Başlangıçta, birkaç ekonomiden biraz daha fazlası, dükkanlar, çiftlikler ve gelişmekte olan ekonominizi altyapı ve işletme yatırımlarıyla başlatmak için toplu bir miktarınız olacak. Ancak ekonomik büyüme ve yenilik basitçe gerçekleşmiyor. İlkel bir ekonomiye sahip olmadan önce bir araya getirmeniz gereken birkaç bileşen var. Tarım, yollar ve ekip ekipleri mutlak temeldir - yiyeceği büyütün ve insanlara taşıyın. Mal yaratmak ve taşımak, ne olduğuna bakılmaksızın büyük ölçüde aynı şekilde çalışır, ancak karmaşıklık, insanları besleyen ve sağlıklı tutan sistemlerin üzerine metal veya petrol nakliyesi iskeletini koymaktan gelir. Limanlar ve tedarik depoları, yollar ve işçiler yalnızca bu kadarını kaldırabilir.

Kendi başlarına, bu mekanizmalar yeterince iyi çalışacak. Türün temelleri neredeyse otuz yıldan beri cezalandırıldı ve şehir yapımcılarının çoğunun stokları ve akışları kullanması anlamında çok az şey değişti - bazı kaynakları ilerici aşamalarda tüketicisine ulaştırdı. Tropico, ayrıntı odaklı yaklaşımı nedeniyle birçok bakımdan merkezi öncülünün ötesinde bile farklıdır. Sadece her bireyi takip ederek değil aynı zamanda yaşam koşullarındaki küçük değişiklikleri bile simüle ederek çağdaşlarıyla çelişir.

Tropico6-Win64-Test-2018-05-04-16-30-45-38.png

Bu millet en başından beri diktatör olduğu için, hemen hemen her şey üzerinde kontrol sahibi olursunuz. Ekip ekiplerine ne kadar ödeme yapılır? Ev döşenmiştir? İnsanlarının barakalarda yaşamalarına izin mi veriyorsun? Bu da başka bir düzeye iner, çünkü zaman geçtikçe, nüfus oldukça organik olarak gelişir. Farklı fraksiyonlar kendi başlarına bir araya gelirler. Çoğu zaman, kendi çıkarlarına uygun siyasi hareketleri destekleyeceklerdir, ancak her zaman değil. Propaganda, ticaret, uluslararası politik hareketler ve hatta felaketler de sosyal yapı üzerinde belirgin etkiler yaratacaktır.

Bu detay kendi iyiliği için değildir; Nasıl oynadığın eleştirel olarak işteki politik güçlere bağlı. Yolsuzluk, gücü birleştirmek için ucuz ve hızlı bir yol olabileceğinden yararlıdır. Ancak bu, altta yatan sosyal meseleleri daha da kötüleştirmektedir. Yine de, rol oynama unsuru olduğu için - kendi avatarını yaratıyorsun, sarayını süslüyorsun ve nakit parayı susturmak için özel bir banka hesabın bile var - mekanik çeşitli seçenekleri desteklemek için inşa edildi.

p1_2547593_4e82d9ea.jpg

Varsayımsal olarak, insanları sınırlarını zorlayabilir ve ülkedeki kefaletlerini azaltabilirsiniz, ancak dinamik uluslararası politik ilişkileri yönetme zorluğuyla baş etmek için çok daha tatmin edicidir - işgali önleyin, insanlarınızı sağlıklı ve mutlu tutun ve dünyayı araştırmaya yönlendirin. Uygulanabilir tek yol bu değil, ama ödüller büyük ölçüde kendini belli ediyor ve yaklaşmaya teşvik edildiğin ölçeklenebilir bir zorluk eğrisi gibi davranıyor. Halklarının verimliliğini veya milletinin tırmanışını görmek isteyenler için birçok yol doğal olarak faydalıdır, ancak canlı, prizmatik bir turistik sıcak noktaya geçiş, estetik mucizeleri kendine çekebilir. Ada, düzinelerce Tamagotchi ile ilgilenmek ve tıpkı hissedilir şekilde tatmin etmek gibi hissedebilir.

Serinin endemik stilize mizahına hala dokunurken Tropico 6, politik paralellikleriyle biraz daha az esnek. Sömürgeciliğin izleri her zaman mevcuttu, ancak geçmiş kayıtlarda çok ciddi muamele görmediler. Çok uzak bazı krallar için bir elçi, zaman zaman kaprislerine uyum sağlamak için gülünç bir şey isterdi ve şaka her zaman gerçeklikten koptu ve insanların - özellikle de sömürgecilerin - ciddiyetle yaşadıklarını bilmiyordu. Bu iplikler hala burada, ancak sömürgecilik pek çözülmedi. Bunun yerine, Taç'ın elçileri doğrudan sömürülerek sömürülerinin haksız ve oldukça acımasız olduğunu belirttiler. Ama ne yapacaksın, bir süper güçle mi savaşacaksın? Aynı zamanda, devrimciler, bir zamanlar salakça salakça bir marka olarak görüldüler.

s7-87e458e994666a21c352391419020789.jpg

Artan simülasyon kalitesinin ötesinde, Tropico 6'nın en büyük değişikliği artan harita karmaşıklığıdır. Şimdi esasen yerleşmek için tüm takımadalara erişiminiz var. Bunlar sadece arkeolojik kalıntıları veya nadir mineralleri tutan sık sık kendi başlarına keşfetmekle kalmazlar, aynı zamanda mükemmel mekanik zorluklar da sunarlar. Tamamen yeni bir paralel altyapı oluşturmak kolay değildir ve öngörme, planlama ve yatırım gerektirir - ama yine de yapılması çok faydalıdır. Yeni sistemlerin entegrasyonu ve hatta kendi kendine yeten yerleşimlerin oluşturulması bile, nüansal lojistik zorluklarla ödüllendirilen zorluklardır. Altta yatan simülasyon gerçekten tahmin edilebilir olsa da, ada kendi başına biraz gelişiyor: ekonomiler ve politika zamanla değişiyor, işinize sürekli, düşük seviyeli bir dürtme sağlıyor.

Bu yeni eklemeden bile - vatandaşlar doğar, yaşar ve sonunda ölür ve adalarınızın kültürü buna göre değişir. Politika ile emeği nasıl dengelemeniz ve dengelemenizin devam etmesi, ihracat ve araştırmalar nüfusun ruhunda silinmez izler bırakacaktır. Bu petri kabı katmanlarının karmaşıklığı, özellikle oldukça büyük veya yoğun bir kentiniz varsa ve seriye yeniyseniz, iki katına çıkarsanız, kullanıcı arayüzünü zaman zaman en üst düzeye çıkarabilir. Şehir genişledikçe ve kamuoyu ve ihtiyaçlar değiştikçe, etkili bireyleri veya lojistik kırılma noktalarını izlemek bir düzine kadar farklı istatistik ve harita sayfalarını çevirmeyi gerektirir.

Tropico'da gerçekleşen her şeyi kontrol etmek için yeterli araçtan daha fazlasına sahipsiniz.

Tropico6_Win64_Test_2017_08_14_16_37_19_72.png

Tropico 6 Sistem Gereksinimleri:
  • Minimum:
    • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
    • İşlemci: AMD veya Intel, 3 GHz (AMD A10 7850K, Intel i3-2000)
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Grafikler: AMD / NVIDIA özel GPU, 2 GB özel VRAM (Radeon HD 7870, Geforce GTX 750)
    • DirectX: Sürüm 11
    • Depolama: 16 GB boş alan

• TAVSİYE EDİLEN:
    • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
    • İşlemci: AMD veya Intel, 3.3 GHz (AMD FX 8300, Intel i5 3000)
    • Bellek: 16 GB RAM
    • Grafikler: AMD / NVIDIA özel GPU, 4 GB özel VRAM (Radeon R9 380, Geforce GTX 960)
    • Depolama: 16 GB boş alan

Evet MC-TR üyeleri bu konum burada sonlanmakta, eğer gerçekten size Tropico 6 oyunu hakkında bilgi verebildiysem ne mutlu bana eğer siz de bir nebze bir şeyler öğrendiyseniz konumdan aşağıdan beğenip yorum yazmayı unutmayın iyi günler!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Gerçekten son zamanlarda böyle sakin bir oyun arıyordum. Sanırım aradığım oyunu sayenizde buldum. Ancak oyunun fiyatı çok pahalı böyle bir oyuna 99 lira değer mi? Ne biliyim yani bilemedim. Bu yaz bu oyunu alıp almamak için gerçekten karar vereceğim. Hoş bir anlatım olmuş.​

euxtr

Zombi Geldi, Beni Yedi
Yasaklandı
Elmaslar
122
Puanlar
0
Minecraft
euxx007
Güzele benziyor youtubeden bi videolarına bakayım belki oynarım.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı