Sol Reklam

İnceleme Oyun İncelemeleri #13 - The Witcher 3: Wild Hunt İnceleme!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Herkese merhaba MC-TR üyeleri, bugün sizlere "Oyun İncelemeleri #1 - The Witcher 3: Wild Hunt İnceleme!" adlı konumu sunarak sizlerin The Witcher 3: Wild Hunt hakkında bilgilenmenizi sağlayacağım. Eğer konumu beğendiyseniz, like atıp yorum yazmayı unutmayın.

maxresdefault.jpg

Eğer gerçekten, oyun oynamayı bilen biriyseniz ve oyun tutkunuysanız, The Witcher 3: Wild Hunt'u kesinlikle oynamalısınız. Daha önce The Witcher serisinin hiçbir oyununu oynamadınız, ama oyunu merak mı ediyorsunuz? Dert etmeyin, gönül rahatlığıyla önceki The Witcher oyunlarını oynamanıza rağmen The Witcher 3: Wild Hunt'u oynayabilirsiniz. Görsel hafızaya, yani Grafiklere önem veriyorum oyunun, en önemli şeylerinden beri Grafik diyorsanız kesinlikle The Witcher 3: Wild Hunt'u oynamalısınız. Eğer, oyun içerisinde dilediğinizde gezmek istiyorum diyorsanız, gene The Witcher 3: Wild Hunt'u oynayabilirsiniz çünkü oyunda istediğiniz gibi dolaşıp, avlanabiliyorsunuz kısacası özgürsünüz. Eğer, hikaye ve kurgulamaya önem veriyorsanız, gene The Witcher 3: Wild Hunt'u oynayabilirsiniz çünkü oyun hikaye ve kurgu konusunda da gayet başarılı bir iş çıkarmış.

witcher-3-vr.jpg

Oyundaki, arka plan hikayeleriyle de öne çıkıyor diyebiliriz. Ayrıca güzel bir özellik olarak da Yan görevler dediğimiz görevlerin, bir biriyle bağlantısı bulunmakta. Ayrıca, görevlerde size özgür bir dünya bırakılmış. Görevleri istediğiniz gibi yapabilir, birden fazla seçenekten birini seçerek görevinizi tamamlayabilirsiniz. Oyun gerçekten arka planda, çalan müziklerinden tutun taa görevlerine kadar çok sağlam ve emek verilmiş bir oyun. Ayrıca oyunda efsane görevler bulunmakta, yaparken sıkılmayacağınız aksine eğleneceğiniz görevler. Yan görevler içinde, aynı şekil diyebiliriz görevler eğlenceli genel olarak. Ayrıca, The Witcher 3: Wild Hunt'da The Witcher 2'nin 2 katı kadar görev var buda görev bolluğunun olduğunu gösteriyor.

maxresdefault.jpg

Oyundaki en çok beğenilen görev, White Orchard'dır isterseniz bu görevden biraz bahsedeyim. White Orchard, bir hayalet görevidir tuzaklı bir bölge vesaire mükkemmelliyetçi bir şekilde bize sunulmuş ve hikayenin bitişindeki o güzel konuşma ve o tiz sesler oyundaki en iyi görev olmayı hakerttiriyor White Orchard'a. The Witcher 3: Wild Hunt'un hikayesi çok dolu, çünkü çok görev var ama gerçekten çok güzel görevler var. Grealt, oyunun fragmanında cool bir şekilde dediği lafı hatırlayalım “Dünyanın bir kahramana ihtiyacı yok, bir profesyonele ihtiyacı var.” oyun gerçekten, bu lafın karşılığını hakkıyla veriyor. Oyunda para çok önemli çünkü her şey parayla diyebiliriz. Ufacık bir işlemde bile paranızın %50'si gidiyor diyebiliriz bu açıdan birazcık kötü olmuş. Buyüzden oyunu kesinlikle zor (hard) seviyesinde oynamanızı tavsiye etmem, ama ben hardcore seviyorum zoru severim diyorsanız memnuniyetle oynayabilirsiniz ama sizi zorlayabilir.

witcher3whparche01999x0-1200x600.jpg

Oyunu hard (zor) gibi seviyede oynuyorsanız, canınızı meditasyon yaparak dolduramassınız. İlgi yeteneği açmanız halinde canınız biraz biraz doluyor. Bu yüzden altınlarınızın çoğu gıda bölümüne gidiyor diyebiliriz eğer hard (zor) mod da oynuyorsanız. The Witcher serisi, ilk defa The Witcher 3: Wild Hunt ile bir açık dünya oyunu çıkarıyor The Witcher serisinde. Açık dünya oyunu yapmak da ne biliyim yani, canınız çıkana kadar uğraşmanız gerekiyor bir açık dünya oyunu yapmak gerçekten çok zor. Hele ki böyle geniş bir yapıya sahip bir oyunda, kat kat daha zor olmuştur eminim. Ama sürekli açık dünya oyunlarında serisi bulunan, Rockstar ve benzeri firmalar bu işte pek zorlanmıyordur çünkü bu işi çoktandır 20 yıldır falan yapıyorlar. Ama The Witcher serisinde ilk defa bir açık dünya oyunu görüyorsuz ve bu oyun çıkmadan önce çok tartışıldı. İyi yönde yorumlar yapan, kötü yönde yorum yapalanlar da oldu ama sonuç oratada oyun mükkemmel olmuş.

maxresdefault.jpg

Oyun sizi bir alan ile sınırlandırıyor yani Skyrim gibi değil. Öyle kafanız estiğinde bir yere gidemezsiniz, oyun size ne alan sunduysa o alan içerisinde işlerinizi gidermek zorundasınız. Bence bu özellik çok iyi olmuş, en azından oyunu diğer açık dünya oyunlarından farklı bir yanı bulunuyor. Öyle bir bölge veriyor dediğimide bakmayın, bu bölge küçük değil küçük olsa bile emin olun görevleri hiç de küçük değil. Görevler gerçekten zorlayıcı ve eğlenceli bir his vermekte. Haritayı, seneryoda ilerledikçe bölge bölge açıyorsunuz. The Witcher 3: Wild Hunt'u dövüş mekanikleriyle de mükkemmel bir şekilde eleştirebiliriz, oyunun dövüş mekanizması çok güzel.

25277230b29c5c83a0c54801cc9a85ac.jpg

Minimum Sistem Gereksinimleri
  • CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz or AMD Phenom II X4 940
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 660
  • RAM: 6GB
  • HDD Space: 40 GB
  • DirectX 11
Önerilen Sistem Gereksinimleri
  • CPU: Intel Core i7 3770 3.4 GHz or AMD AMD FX-8350 4.0 GHz
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 770
  • RAM: 8GB
  • HDD Space: 40 GB
  • DirectX 11

Evet MC-TR üyeleri bu konum burada sonlanmakta, eğer gerçekten size The Witcher 3: Wild Hunt hakkında bilgi verebildiysem ne mutlu bana eğer siz de bir nebze bir şeyler öğrendiyseniz konumdan aşağıdan beğenip yorum yazmayı unutmayın iyi günler!

Son düzenleyen: Moderatör:

Forgean

Her şey güzel olacak..
Emektar

Discord:

Forgean#7305

Elmaslar
240
Puanlar
6.570
Minecraft
Forgean
The Witcher oyununu hiç oynamadım ama bu konudan sonra oynamayı planlıyorum.Başarılı bir konu olmuş.İyi günler dilerim.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Bu oyunu zaten satın alacaktım. Genel bir bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim ve benden bir adet elması kaptın adamım!
tenor (1).gif

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
The Witcher oyununu hiç oynamadım ama bu konudan sonra oynamayı planlıyorum.Başarılı bir konu olmuş.İyi günler dilerim.
Bu güzel yorumunla, konumu renklendirdiğin için teşekkür ederim.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu oyunu zaten satın alacaktım. Genel bir bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim ve benden bir adet elması kaptın adamım!
Eki Görüntüle 65258
Canımsın

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Gerçekten bu aralar oyun arayışı içerisindeyim. Bu tür eskinimsi hayatlar içeren oyunlardan arıyordum. Sanırım aradığımı buldum.​

Burak Çakır

Java Developer
Elmaslar
87
Puanlar
1.025
Harika oyun, ama yüklemeye üşeniyorum :D:D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı