Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aselgeia

Evren Etkin | Helio Art Director

Discord:

Aselgeia #7842

Elmaslar
373
Puanlar
7.070
Yer
İstanbul
Minecraft
Aselgeia
MC-TR.png

Minecraft’ın izinden giden, onları anımsatan en iyi oyunları sizlere sunuyoruz.

Esenlikler MC-TR üyeleri! Bazılarınızın Minecraftdan sıkıldığını sezer gibiyim.
Ben şahsen arasıra küçük molalar versem de Minecraft gibi özgür bir oyundan sıkılamadım.
Bu konumuzda sizlere Minecraft'ı en baştan, hiçbir şey bilmeden oynarmış hissine kaptıracak,
Minecraft'a öyle yada böyle bir özelliği ile benzeyen, yani tamamıyla Minecraft kopyası olmayan oyunları sunacağız
Şimdiden iyi oyunlar!

Terraia_Görseli.jpg

,​
Terraria

Listemizdeki en çok bilinen oyunlardan birisi olan ve Minecraft’tan yaklaşık iki yıl kadar sonra oyunlar arasında yerini alan Terraria’yı en sade haliyle “Minecraft’ın iki boyutlu uyarlaması” şeklinde tanımlamak mümkün. Açık dünyada, sıradan bir karakter olarak başlıyor, önce kaynak toplayıp kendimize yeni eşyalar ve bir ev yapıyor, sonra da bulunduğumuz dünyayı keşfe çıkıyoruz. Tanıdık geldi değil mi? Bu süreçte tabii ki karşımıza bol bol düşman çıkıyor ve biz de hayatta kalmaya çalışıyoruz. Terraia'yı Minecraft'dan ayıran en büyük özellik sayısız eşyalar, birçok farklı biomlar ve tabiki bolca yenmeniz gereken bosslar.

Bulunduğu Platformlar:
Windows, Mac OS, Linux, Wii U, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, Nintendo 3DS, Nintendo Switch, Android, iOS.

Steam'de Terraria
Gamepedia'da Terraria
Resmi Websitesi

Fragmanı:

Dragon_Quest_Builders_Görseli.jpg

Dragon Quest Builders

İlk başta sadece PlayStation platformları için hazırlanan Dragon Quest Builders, daha sonra Nintendo Switch için ilk çıkış yapan oyunlardan oldu.
30 yılı aşkın geçmişe sahip Dragon Quest serisinin bir tür Minecraft uyarlaması olarak tanımlanabilecek oyunda hem bol bol inşaat yapıyor, hem de bol bol oyunun RPG öğeleriyle bezenmiş mekanikleri eşliğinde verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

Bulunduğu Platformlar:
PlayStation 4, PlayStation Vita, PlayStation 3, Nintendo Switch.

Nintendo'da Dradon Guest Builders
IGN Wiki'de Dragon Quest Builders
Resmi Websitesi

Fragmanı:

Lego_Worlds_Görseli.jpg

Lego Worlds

Minecraft benzeri oyunlar listemizde olmazsa olmaz oyunlardan birisi de LEGO Worlds demek yanlış olmaz çünkü halihazırda bloklardan oluşan bir dünyası var LEGO’nun. LEGO’lardan oluşan bu dünyada keşfe çıkıyor, etrafı dilediğimiz gibi şekillendiriyor, yeni yapılar inşa ediyor ve tüm bunları arkadaşlarımızla beraber yapabiliyoruz. Üstelik Lego Worlds'u Minecrafttan ayıran özelliği; bu süreçte yol alırken motosiklete, helikoptere, hatta bir ejderhaya binmek mümkün.

Bulunduğu Platformlar:
PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows

Steam'de Lego Worlds
FandomWiki'de Lego Worlds
Resmi Websitesi

Fragmanı:

Starbound_Görseli.jpg

Starbound

Minecraft’tan çok listemizdeki ilk oyun olan Terraria’ya benzeyen Starbound'un Terraria'dan farkı oyunun hikayesi. Hasarlı uzay gemimizle seyahat ederken mecburen bilinmeyen bir gezegene iniş yapıyoruz ve bu noktada başlayan maceramızın nasıl ilerleyeceği tamamen bize bağlı, yani kendi hikayemizi yazıyoruz. Önümüzdeyse tıpkı listedeki çoğu oyunun ortak özelliği olan keşfedilmeyi bekleyen bilinmezlikler.

Starbound gibi uzay temalı oyunları seviyorsanız daha fazlası için şu listeye bir göz atmak isteyebilirsiniz: Çevrimiçi Uzay Oyunları

Bulunduğu Platformlar:
Microsoft Windows, Linux, Mac OS.

Steam'de Starbound
Starbounder - Resmi Starbound Rehberi
Resmi Websitesi

Fragmanı:

Trove_Görseli.jpg

Trove

Listemizde en çok bilinen oyunlardan biri de Trove. MMORPG tarzındaki oyunda, her MMORPG oyununda olduğu gibi farklı sınıflardan karakterler oluşturup arkadaşlarımızla birlik olabileceğimiz oyunda yeteneklerimizi geliştirebiliyor ve daha güçlü bir karakter haline gelebiliyoruz. Oyunun yıkılabilir ortamında kendimize bir ev inşa etmek, çevremizdeki dünyayı şekillendirmek ve zindanlara dalıp ganimet peşinde koşmak mümkün.
En iyi kısmı da tamamen ücretsiz oluşu!

Bulunduğu Platformlar:
PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Mac OS.

Steam'de Trove
Microsoft Store'da Trove
FandomWiki'de Trove
Resmi Websitesi
Resmi Websitesi 2

Fragmanı:

Portal_Knights_Görseli.jpg

Portal Knights

Bilgisayarda ve konsolda oynanan oyunlardan bahsettik ve şimdi de karşınızda mobil platformlarda da oynanabilen Portal Knights var.
Portal Knights’ın dünyası tabii ki dev bloklardan oluşuyor. Bir “portal şövalyesi” rolündeki biz, oyunda bol bol kaynak topluyor ve özgürce inşaat yapabiliyoruz. Oyun RPG yönüyle de karakter seviyesini yükseltme, güçlü silahlar edime ve düşmanlarla mücadele ederken büyüler kullanabilme gibi özellikleriyle bizleri büyülüyor. Oyunun Türkçe dil desteği sunduğunu da belirteyim.

Bulunduğu Platformlar:
PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Nintendo Switch, Android, iOS.

Steam'de Portal Knights
Gamepedia'da Portal Knights
Resmi Websitesi

Fragmanı:

Ace_of_Spades_Görseli.jpg

Ace of Spades

Minecraft benzeri bir oyunu, Call of Duty veya Battelfield ile birleştirip yeni bir oyun yapıldığını düşünün. İşte karşınızda Ace of Spades, daha çok patlayıcı ve daha çok silah olan voxel tabanlı, Minecraft benzeri oyun. Oyunun en güzel yanı, rakiplerinizin arkasına çıkıp ani saldırılar yapmak için tüneller kazmak ve onları roketlerinizle havaya uçurmak. Emin olun, Minecraft’taki Creeper’lar burada beş dakika bile hayatta kalamaz.

Bulunduğu Platformlar:
Microsoft Windows, Mac OS.

Steam'de Ace of Spades
Oyunun Ücretsiz Versiyonu

Fragmanı:

Unturned_Görseli.jpg

Unturned

Zombi hayatta kalma oyunu ve tamamen ücretsiz olan Unturned listemizdeki bir diğer ünlü oyunlardan birisi. Greenlight üzerinden Steam kullanıcılarının yüksek oy vermesi ile destek alarak hayat bulmuş bu oyun birçok kişi tarafından Minecraft ile Dayz karışımı olarak görülüyor. Arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirmek için güzel oyunlardan birisi olan Unturned de listemizde sizlerle.

Bulunduğu Platformlar:
Microsoft Windows, Linux, Mac OS.

Steam'de Unturned
FandomWiki'de Unturned

Fragmanı:

Roblox_Görseli.jpg

Roblox

Tabiki de listemizde olmazsa olmaz isimlerden birisi de Roblox. Roblox listemizdeki en özgür oyunlardan birisi olmakla beraber birçok oyun türüyle de sıkılmamanız için elinden geleni yapmaktadır. 8-18 yaşındaki kişileri hedefleyen bu MMOG türü oyun da listemizde sizlerle.

Bulunduğu Platformlar:
Xbox One, Android, Microsoft Windows, iOS, macOS, Mac OS, Fire OS.

Microsoft Store'da Roblox
Resmi Websitesi

Fragmanı:

Cube_World_Görseli.jpg

Cube World

Listemizdeki son oyun da, Trove ile sürekli kapıştırılan MMORPG türü Cube World. Cube World'ün esin kaynakları Minecraft, Zelda, Diablo, World of Warcraft ve başka birkaç oyun. Arkadaşlarınızla oynamak için bir başka harika Minecraft benzeri oyun!

Bulunduğu Platformlar:
Microsoft Windows.

Resmi Websitesi

Fragmanı:

Bugünkü konumuzun da sonuna geldik.
Sizin en çok ilginizi çeken oyun hangisiydi? Yorumlarda belirtin lütfen!
İlginiz için teşekkürler.

G

Garp

Ziyaretçi
Ace of Spades'ı uzun zamandır severek oynuyorum ve oynamaya devam edeceğim. O kürek ile kırma, blok koyma gibi özellikler çok hoş. Kendi savaş alanımızı oluşturabiliyoruz kısaca.

Oynamayan fakat oynamayı düşünen herkese öneriyorum.

Alpho320