Sol Reklam
Sağ Reklam

Outlast | Korkmaya Hazır mısın?

G

Garp

Ziyaretçi
01f30d7e58567757353953d17654a9812ce460c35cd6e9f3b96897c0d7cbfeb6.jpg

“İnsanları harekete geçirmek için iki manivela vardır. Menfaat ve korku.”
~ Napolyon Bonapart

Outlast'ta Nedir?
Outlast, korku ve hayatta kalma oyunudur. Assassin’s Creed, Uncharted gibi oyunların yapımına ortak olmuş Red Barrels bağımsız olarak yapmış olduğu ilk oyundur.
4 Eylül 2013 tarihinde çıkış yapan Outlast dönemin diğer oyunları arasında başarı elde edemeyecek gibi görünsede oldukça başarılı bir yapım oldu.
Oyun senaryo gidişatı ile oynandığı için çoğu yere giriş yapamıyoruz. Outlast; cinsellik, argo, kan ve şiddet farkı ile piyasadaki korku oyunlarından daha fazla hürmet görüyor.

Kısaca Outlast; korku, gerilim ve hayatta kalmanın harmanlanmış halidir. Muhteşem karakterleri, muhteşem atmosferi, muhteşem müzikleri ve eşsiz diyalogları ile korku deneyimini size baştan yaşatacak.

Peki Oyunun Hikayesi Nasıl?
Biz bir gazateciyiz. Hırsımız yüzünden giremeyeceğimiz delik yok. Bize asılsız bir mail gelmesi sonucunda Monte Masif Akıl Hastanesi'ne gidiyoruz. Arabamız ile gittiğimiz yolda hastanenin giriş bölümüne geldiğimiz andan itibaren radyo sinyali kesiliyor. Hastaneye ana kapıdan giremediğimiz için farklı bir yol arıyoruz. Hastaneye girdiğimiz andan itibaren bir takım olaylar gerçekleşiyor ve hastaneden bir an önce çıkmak için yol arıyoruz. Çıkış yolunu ararken dostlar edindiğimiz gibi düşmanlarda ediniyoruz. Çıkışa ulaştığımız zaman...

Dost mu? Düşman mı? - Karakterler
Oyunda oldukça fazla karakter var lakin biz ana karakterleri tanıtacağız.

Miles Upshur: Yönettiğimiz karakterdir. Çok fazla konuşmaz (Hiç konuşmaz.) sadece "ağğ, uğğ" gibi sesler çıkartır. Ölümü ......... tarafından olmuştur.

Martin Archimbaud: Oyundaki dostlarımızdan biridir. Kendisi bir rahiptir. Silah kullanmaz lakin iğne, tornavida, fener gibi aletleri kullanır. Ölümü Walrider'e kurban edilmesi ile olmuştur.

6521567a8e93fb930b991d1c4e6df84f.png

Trager: Tüm hastaların korkulu rüyalarından biri olan Trager eski bir doktordur. Hastalar üzerinde deney yaptığı için bir grup akıl hastası onu öldürmek istiyor. Ölümü bizim tarafımızdan olmuştur.

tumblr_n7fvzz4w5B1r87ctio3_500.gif

Chris Walker: Şişman, uzun ve güçlü bir karakterdir. Oyun boyunca karşısına çıkan tüm canlıların kafasını kopartmıştır ve oyun boyunca bizi takip etmiştir. Ölümü Walrider tarafından olmuştur.

e42a7897e96c4ff49598b9562ca886b6.gif

Walrider: Şu övdüğünüz Walrider'da nedir? Walrider oyundaki en güçlü karakter olarak tanımlanabilir. Kendisi William Hope'nin ruhudur. Ölümü ve yeniden doğuşu ......... tarafından olmuştur.

bTTE2P.gif

Sistem Gereksinimleri Ve Oyun Fiyatı
İşletim Sistemi :Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İşlemci :Intel Core 2 Duo @ 2.2 Ghz / AMD Athlon 64 X2 4600
Ekran Kartı :Nvidia Geforce 9800 / ATI Radeon HD 4870
Ekran Kartı Hafızası :512 MB
RAM :2 GB
HDD: 5 GB

Fiyat: 31,00 TL (Steam fiyatı.)

Yazarın Yorumu - Fikri - Eleştirisi
Kendi yorumum, fikrimi ve eleştirimi paylaşacak olursam, Outlast korku oyunları arasında bir baş yapıt. Vereceğiniz paranın kuruşuna kadar değeceğini size garanti ediyorum tabii bu tarz oyunları seviyorsanız. Oyunu gece geç saatlerde, karanlık bir odada ve tek başınıza oynamanız oyundan alacağınız zevk ve korkuyu ikiye katlar özellikle çabuk korkan biri iseniz. Oyunda güzel olan şeyler kadar olmayan şeylerde var. En basitinden hatalar. Oyunda karakterlerde ara sıra hatalar oluyor, belirli bölgelere girebilecek kapasitede olmamıza rağmen giremeyişimiz ve birkaç mantık hatası.

Konum buraya kadardı, okuduğunuz için teşekkür ederim. Sizde korku oyunlarını seviyorsanız Outlast'ı almanızı öneririm. Aklınızda kalan sorular var ise yorum kısmından sorabilirsiniz.

Ekler

• 1533735211807.jpeg
    1533735211807.jpeg
    4,6 KB · Görünt.: 194

zNightLastTR

SilentNetWork
Yasaklandı

Discord:

zNightLastTR | EmreCan#8990

Elmaslar
103
Puanlar
0
Minecraft
zNightLastTR
Bu oyunu bitirmistim :D Nerde ne olacagını biraz biliyorum bilsem bile tekrardan giremiyorum :D

G

Garp

Ziyaretçi
Bu oyunu bitirmistim :D Nerde ne olacagını biraz biliyorum bilsem bile tekrardan giremiyorum :D
Başlarda oyunda bir adım dahi atamıyordum, eğilerek yoluma devam ediyordum. Daha sonra bir cesaret geldi o cesaret ile oyunu bir buçuk saat gibi bir sürede bitirdim. (Outlast 1) Ara ara girer tekrar oynarım.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu oyun daha ne kadar güzel tanıtılabilirdi ki tebrikler güzel anlatım olmuş.​

Dryse

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
14
Puanlar
0
Eline sağlık, çok güzel anlatmışsın. Bu tarz oyunları çok sevdiğini biliyorum. :D

G

Garp

Ziyaretçi

Bu oyun daha ne kadar güzel tanıtılabilirdi ki tebrikler güzel anlatım olmuş.​
Teşekkürler lakin aklımda oluşturduğum şemaya uygun olmadı gibi geliyor.

Eline sağlık, çok güzel anlatmışsın. Bu tarz oyunları çok sevdiğini biliyorum. :D
Ee oyuncu dediğin her oyundan bir tutam oynamalı, her oyundan bir tutam bilgi edinmeli.

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Ben Outlast'dan daha çok Whistleblower'da korkmuştum.

G

Garp

Ziyaretçi
Ben Outlast'dan daha çok Whistleblower'da korkmuştum.
Outlast Whistleblower korkudan çok dehşet ve iğrençlik içeriyor. Korkulu anlar yaşatmıyor değil elbet.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı