Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım OtomatikPiston | Büyüyen Bitkiler İçin Redstone'suz Pistonlar!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kekn9ne

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
17
Puanlar
420
Minecraft
Kekn9ne
OtomatikPiston
OtomatikPiston Minecraft için kızıl taş olmadan pistonların büyüyen bitkileri kırmasını sağlayan bir eklentidir. Piston herhangi bir kızıl taş sinyali almayacağı için olduğu gibi duracak, bu sayede sunucularda lag yapmayacaktır.

Desteklenen Bitki Türleri

• Karpuz (1.16 - 1.8)
  • Bal Kabağı (1.16 - 1.8)
  • Şeker Kamışı (1.16 - 1.8)
  • Su Yosunu (1.16)
  • Bambu (1.16)

Kullanım

1. Sunucunuza uygun sürümü indirin.
  2. İndirdiğiniz dosyayı sunucunuzun plugins klasörüne yerleştirin.
  3. Sunucunuzu başlatın.

İndirme Bağlantıları

Örnek Görüntüler
şekerkamışı.gif

bambu.gif

• 1.8.x desteği getirildi. Sürümünüze uygun jar dosyasını indirin.
  • /otomatikpiston kapat komutu kaldırıldı. Bunun yerine config dosyasından manuel olarak eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz.

• Belirlenen dünyalarda otomatik pistonları devre dışı bırakma eklendi
  • Eklentiyi tamamen devre dışı bırakma komutu eklendi (/otomatikpiston kapat). otomatikpiston.kapat yetkisine sahip olan oyuncular bu komutu kullanabilir.
  • Kod düzenlemeleri
    /otomatikpiston kapat komutunu kullandıktan sonra eklentinin yeniden aktif edilmesi için config.yml dosyasında enabled: true olarak ayarlanmalı, daha sonra sunucunun yeniden başlatılması gerekli.

İyi kullanımlar.
(Kaynak kodlar: https://github.com/kekn9ne/OtomatikPiston)

Son düzenleme:
T

Tema

Ziyaretçi
Çok teşekkür ederiz. tema3dev#0781 eklermisin.

kekn9ne

Elmaslar
17
Puanlar
420
Minecraft
Kekn9ne
Çok teşekkür ederiz. tema3dev#0781 eklermisin.
Ekleyemiyorum, yanlış kullanıcı adı vermişsiniz.
// Düzenleme: Tema#0781 kullanıcı adına istek yolladım.

I

irfandumanx

Ziyaretçi
OtomatikPiston
OtomatikPiston Minecraft için kızıl taş olmadan pistonların büyüyen bitkileri kırmasını sağlayan bir eklentidir. Piston herhangi bir kızıl taş sinyali almayacağı için olduğu gibi duracak, bu sayede sunucularda lag yapmayacaktır. 1.16.5 sürümünde denenmiştir.

Desteklenen Bitki Türleri

• Karpuz
  • Bal Kabağı
  • Bambu
  • Şeker Kamışı
  • Su Yosunu

Kullanım

1. Buradan son sürümü indirin.
  2. İndirdiğiniz dosyayı sunucunuzun plugins klasörüne yerleştirin.
  3. Sunucunuzu başlatın.
Örnek Görüntüler
Eki Görüntüle 160308

Eki Görüntüle 160309

İyi kullanımlar.

(Kaynak kodlar: https://github.com/kekn9ne/OtomatikPiston)
if (event.getBlock().getType() != Material.SUGAR_CANE && event.getBlock().getType() != Material.MELON && event.getBlock().getType() != Material.PUMPKIN && event.getBlock().getType() != Material.KELP_PLANT) return;
ne yani kaktüs koymadın mı? PÜ..

Bu arada önemsiz bir öneri ama yine de söyleyeyim.
Runnable oluşturacakken new Runnable yazıp altına run methodunu implement etmek yerine direkt lambda yani () -> {} yaz ki run methodunu yazmak zorunda olmayasın. Kod daha güzel gözükebilir.

Onun dışında güzel düşünmüşsün. Bana da wipeoutda redstone sistemi olmadan çalışan piston lazımdı fakat 1.12.2de kodlamıştım ve o pistonu çalıştırmak biraz sıkıntıydı kodlarla. Nms falan girmek gerekiyordu, biz de direkt arkasına redstone bloğu yerleştirdik ahhasfhdsha.

Son düzenleme:

Dazshy

Bazı haksızlıklar oldu..

Discord:

Dazshy#8198

Elmaslar
55
Puanlar
3.975
Minecraft
Dazshy
emek skyblock sunucuları için çok güzel yararlı bi sistem olmuş fakat çok büyük farm'ı olan oyuncular sayesinde lag sorunu oluşturabilir.

kekn9ne

Elmaslar
17
Puanlar
420
Minecraft
Kekn9ne
if (event.getBlock().getType() != Material.SUGAR_CANE && event.getBlock().getType() != Material.MELON && event.getBlock().getType() != Material.PUMPKIN && event.getBlock().getType() != Material.KELP_PLANT) return;
ne yani kaktüs koymadın mı? PÜ..

Bu arada önemsiz bir öneri ama yine de söyleyeyim.
Runnable oluşturacakken new Runnable yazıp altına run methodunu implement etmek yerine direkt lambda yani () -> {} şeklinde kullan ki run methodunu yazmak zorunda olmayasın. Kod daha güzel gözükebilir.
Önerileriniz için teşekkür ederim, ilk kez Java ile kodlama yaptım diyebilirim. Eklenti için birkaç güncelleme fikrim var, onları yaparken önerinizi de dikkate alacağım ?

kekn9ne

Elmaslar
17
Puanlar
420
Minecraft
Kekn9ne
emek skyblock sunucuları için çok güzel yararlı bi sistem olmuş fakat çok büyük farm'ı olan oyuncular sayesinde lag sorunu oluşturabilir.
Büyük bir sunucum olmadığı için deneme şansım olmadı ancak lag yapacağını zannetmiyorum, tek yaptığı büyüyen bitkiyi kırmak. Pistonlar herhangi bir şekilde güç almadığı için çalışmıyorlar. Teşekkür ederim.

I

irfandumanx

Ziyaretçi
Büyük bir sunucum olmadığı için deneme şansım olmadı ancak lag yapacağını zannetmiyorum, tek yaptığı büyüyen bitkiyi kırmak. Pistonlar herhangi bir şekilde güç almadığı için çalışmıyorlar. Teşekkür ederim.
kısmen haklı aslında. 100 tane skyblock adasında büyük büyük sugar cane farmları düşün. Her büyüdüğünde senin eklentindeki growEventi tetikleyecek ve etrafında piston var mı diye kontrol edecek ve bunu sürekli yapacak. Yine de dediğim gibi fikri beğendim ben.

Mr_Obliviate

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Mr Obliviate#0001

Elmaslar
153
Puanlar
4.420
Minecraft
Mr_Obliviate
Hayır lag yapmaz pistonu açmıyor sadece kontrol yapıp dropluyor daha basit yapılamaz. Pistonu bulduktan sonra neden break; ile çıkış yapmadığını anlamadım. Ayrıca yaptığın for döngülerinde çaprazdaki pistonları da kontrol etmiyor mu?

edit: etmiyormuş.

I

irfandumanx

Ziyaretçi
Hayır lag yapmaz pistonu açmıyor sadece kontrol yapıp dropluyor daha basit yapılamaz. Pistonu bulduktan sonra neden break; ile çıkış yapmadığını anlamadım. Ayrıca yaptığın for döngülerinde çaprazdaki pistonları da kontrol etmiyor mu?
Büyük farmlarda iyi ram yer bu arada, işlemciyi de biraz yorar diye düşünüyorum ben.

kekn9ne

Elmaslar
17
Puanlar
420
Minecraft
Kekn9ne

edit: etmiyormuş.
break; eklemeyi unutmuşum, birazdan güncelliyorum eklentiyi. Uyarınız için teşekkürler.

Mr_Obliviate

Discord:

Mr Obliviate#0001

Elmaslar
153
Puanlar
4.420
Minecraft
Mr_Obliviate
Büyük farmlarda iyi ram yer bu arada, işlemciyi de biraz yorar diye düşünüyorum ben.
kendi sunucumda neredeyse aynısını kullanıyorum saniyede 100'e yakın balkabağı, şeker kamışı ve karpuz büyüyor.

I

irfandumanx

Ziyaretçi
İlk önce radius ile döngüye alıp ardından distance kontrolü yapmak başlı başına performans israfı ardından boşuna o kadar location objesi oluşturulmuş. Bunun yerine WEST, EAST, UP, NORTH, SOUTH içeren BlockFace arrayi ile const oluşturup bunları döngüye alıp block.getRelative atıp type kontrolü yapmak yeterli. Döngüyü async yapmak da mantıklı olabilir. Mevcut eklentinin bu hali ve bu önerilerden sonraki hali ile timings kıyaslaması yapılırsa farkı gayet göreceksiniz. @Mr_Obliviate bu fikrim senin eklentin için de geçerli :) Baktığım koda göre bu kod bir süre sonra lag yapar, bunu diretmen hoşuma gitmedi.

Mr_Obliviate

Discord:

Mr Obliviate#0001

Elmaslar
153
Puanlar
4.420
Minecraft
Mr_Obliviate
İlk önce radius ile döngüye alıp ardından distance kontrolü yapmak başlı başına performans israfı ardından boşuna o kadar location objesi oluşturulmuş. Bunun yerine WEST, EAST, UP, NORTH, SOUTH içeren BlockFace arrayi ile const oluşturup bunları döngüye alıp block.getRelative atıp type kontrolü yapmak yeterli. Döngüyü async yapmak da mantıklı olabilir. Mevcut eklentinin bu hali ve bu önerilerden sonraki hali ile timings kıyaslaması yapılırsa farkı gayet göreceksiniz. @Mr_Obliviate bu fikrim senin eklentin için de geçerli :) Baktığım koda göre bu kod bir süre sonra lag yapar, bunu diretmen hoşuma gitmedi.
radius ile döngüye alırsan location objesi oluşturmuyor mu async yaparsan saniyede 100 tane thread açıp kapatmak sence işlemciye ne yapar.

sen diyorsun ki lag yapar.
ama ben sana lag yapmaz demiyorum lag yapmıyor diyorum.

neyse sen daha iyi bilirsin tabi sonuçta ram yiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı