Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Ormanın Gizemli Yapısı: Orman Piramidi - Minecraft Yapı Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
2020-03-28_18.04.00.png

Yağmur Ormanlarının Gizemli Yapısı: Orman Piramidi!
Oyunun En Eski Yapısı Hakkında Bir Şeyler Öğrenmeye Ne Dersin?
Oyunumuza renk katan yapılar arasında bulunan orman piramidi, birçok oyuncu tarafından bilinmiyor. Birçok oyuncu ise içinde ne olduğunu bilmiyor. Aslında hazinelerle dolu bu piramit, oyunun en eski ve en önemli yapıları arasında yer alıyor. Oyunumuza renk, macera ve heyecan katan orman piramidi, yağmur ormanlarına renk katan yapılar arasında bulunuyor. Oyuncular tarafından görmezden gelinen bu yapının içinde onlarca tuzak ve sandık bizi bekliyor. Bunların yanında eski görünümü ve güzel mimarisi ile bizleri karşılıyor. Oyunun en eski ve en önemli yapısının detaylarına doğru bir yolculuğa var mısın? O zaman başlayalım!

2020-03-28_18.44.17.png

Orman Piramidini Nerede Bulabilirim?
Bu eski ve mükemmel yapıyı bulmak için yola çıktınız fakat nerede bulacağınızı bilmiyorsunuz. Sizin sorularınızı cevaplandırmak için buradayız! O zaman ilk sorunuzdan başlayalım, bu yapıyı nereden bulabilir? Adından da anlaşılacağı üzere yağmur ormanı, yağmur ormanı tepeleri, bambu yağmur ormanı ve bambu yağmur ormanı tepelerinde karşımıza çıkabiliyor. Eski yapısı, yosun taşlı görünümü ile her yerden anlaşılabilir. Bu yapıyı bulduktan sonra her yerde karşınıza tuzak çıkabilir, dikkat etmenizde fayda var. Tuzakları etkisiz hale getirdikten sonra içi hazine dolu sandıkları aramaya tutulabilirsiniz. O zaman bu sandıkların içinde ne çıkabileceğini konuşmaya başlayabiliriz!

2020-03-28_18.09.59.png

Sandıkların İçerikleri ve Tuzaklar!
Bu yapıyı buldunuz ve içeriye doğru adım attınız fakat içerideki tuzaklardan korkarak geri adım attınız. Merak etmeyin, bu tuzaklar sizin canınızı yakarak öldürecek derecede büyük değil. Bu tuzaklardan önce karşınıza gelecek bir yer var, şifreli hazine. Bu hazineyi bulmak için ufak bir şifreyi çözmeniz gerekmektedir. Daha sonra güzel hazineye ulaşacaksınız. Tuzakların detaylarına inmeden, hazineden çıkabilecek eşyalara bir göz atalım!
Eşya Adı
Eşya Miktarı
Bulunma Şansı
Kemik
4-6
1.6
Çürük Et
3-7
1.9
Altın Külçesi
2-7
2.0
Bambu
1-3
2.0
Demir Külçesi
1-5
2.7
Elmas
1-3
7.8
Eyer
1
7.8
Zümrüt
1-3
11.4
Büyülü Kitap
1
22.4
Demir At Zırhı
1
22.4
Altın At Zırhı
1
22.4
Elmas At Zırhı
1
22.4
Bir piramit içinde bulabileceğiniz sandık sayısı maksimum 2'dir. Bunların dışında ilk sandığı bulurken bir tuzak ile karşılaşmazsınız fakat 2. sandığa doğru yol alırken karşınıza 2 farklı tuzak çıkar. Bu tuzakların ikisi de ok ile doldurulmuş fırlatıcılar tarafından yönlendirilir. Konumun en başında dediğim gibi bu tuzaklar öldürmez fakat hasar verir.

2020-03-28_20.14.07.png

Orman Piramitlerinin Tarihi!
Orman piramidinin detaylarını öğrendiğimize göre tarihine ufak bir göz atmaya ne dersiniz? Oyunun en eski ve en önemli yapıları arasında yer alan orman piramidi, ufak değiştirmeler dışında yapısını koruyarak 1.16 sürümüne kadar geldi. Bakalım bu eşsizliğini devam ettirebilecek mi? Şimdi tarihlerine bakmaya başlayalım. 1.3.1 sürümünün 12w22a deneme sürümü ile eklenen orman piramidi, en son güncellemesini 1.14 sürümünün 19w06a deneme sürümünde almıştır. O güncellemede ise orman piramitlerinin bambu yağmur ormanlarında bulunmasına imkan tanınmıştır. Bunların dışında 3 farklı güncellemeyi alan orman piramitleri, eşsizliğine devam ediyor.

1585421675709.png

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minecraft'a ilk başladığım zamanlar bu bölgeyi geçici evim olarak kullanmıştım. Her ne kadar gereksiz bir yer olsa da can dostu diyebilirim ?

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
O bahsettiğiniz şifreyi çözmeye çalışmak son derece saçmalık olur. Şartelin yanındaki blokları kırıp arkasına geçin arkasındaki tnt ve benzeri tehlikeli şeyleri ve sistem parçalarını kırın. Ayrıca yerde bir sürü ip olacaktır kırmaya çalışarak yürümeniz daha mantıklı olacak. Ayrıca eğer setiniz vs. yoksa bu tuzaklar ölümcüldür :]

S

sooply

Ziyaretçi
Hiç iyi bir yapı değil. Saçma bir yapı. Elmas çıkmasından başka hiçbir işime yaramaz ama yol üstündeyse gidin bir bakın.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Daha önce birçok kez rastlamıştım. Anlatım çok güzel olmuş. Eline sağlık.

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.633
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Bunu hep görüyorum fakat içi boş çıkıyor sadece etrafı yosunlu taş ile kaplı :(

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad

Minecraft'a ilk başladığım zamanlar bu bölgeyi geçici evim olarak kullanmıştım. Her ne kadar gereksiz bir yer olsa da can dostu diyebilirim ?
O bahsettiğiniz şifreyi çözmeye çalışmak son derece saçmalık olur. Şartelin yanındaki blokları kırıp arkasına geçin arkasındaki tnt ve benzeri tehlikeli şeyleri ve sistem parçalarını kırın. Ayrıca yerde bir sürü ip olacaktır kırmaya çalışarak yürümeniz daha mantıklı olacak. Ayrıca eğer setiniz vs. yoksa bu tuzaklar ölümcüldür :]
Hiç iyi bir yapı değil. Saçma bir yapı. Elmas çıkmasından başka hiçbir işime yaramaz ama yol üstündeyse gidin bir bakın.
Daha önce birçok kez rastlamıştım. Anlatım çok güzel olmuş. Eline sağlık.
Bunu hep görüyorum fakat içi boş çıkıyor sadece etrafı yosunlu taş ile kaplı :(
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Aslında işi boş değil. İçinde gizli sandıklar var fakat sen görmüyorsun.

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
Bu yapıyı ormanda çok görsemde hiç içine girmiyorum sayende içinde bulunan sandıklarda ne olduğunu öğrendim teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı