Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
yeni_logo.png

Merhaba değerli forum üyeleri, bugün sizlerle birlikte Operencia: The Stolen Sun adlı oyunu inceleyeceğiz. Keyifli okumalar!

header.jpg

Öncelikle oyunumuz Zen Studios tarafından 2019'un sonlarına doğru veya 2020 yılında piyasaya sürüleceği duyuruldu fakat net bir tarih bulunmuyor. Oyunumuz ilk olarak Epic Games Store'da ve Xbox One platformlarında oyun severlerle buluşacak. Aynı zamanda Xbox Game Pass'ta da mevcut olacak. Oyun motoru olarak Unreal Engine 4 kullanılmış. "Peki neden Steam'da çıkış yapmayacak?" sorusuna cevap verecek olursak Zen Studios ekibi bunun gerçekleştirilemeyeceğini belirtmiş durumda. Yani oyun Steam platformunda piyasaya sürülmeyecek. Dijital oyun piyasasında son zamanlarda gittikçe yükselişte olan Epic Games Store, Steam'e kafa tutacak gibi görünüyor. Bu kadar bilgi yeter, hadi oyunumuzun özelliklerinden biraz bahsedelim.

The_Great_Forest_2.jpg

Oyunumuzun Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Minimum
İşletim SistemiİşlemciBellekEkran KartıDirectXDepolamaSes Kartı

Windows 7, 8.1 ve 10 (64bit)

Intel Core i5-2500K veya AMD eş değeri

8 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 760 (2048MB) veya Radeon HD 7970 (3072MB)

Sürüm 11

15 GB kullanılabilir alan

DirectX uyumlu ses kartı

Önerilen
İşletim SistemiİşlemciBellekEkran KartıDirectXDepolamaSes Kartı

Windows 7, 8.1 ve 10 (64bit)

Intel Core i7-3770/AMD FX-8350 veya daha iyisi

16 GB RAM

NVIDIA GTX 1060 veya AMD Radeon RX 570

Sürüm 11

15 GB kullanılabilir alan

DirectX uyumlu ses kartı

Ne Tür Bir Oyun?

Oyunumuzda orta çağ zindanlarına adım atıyoruz! Bu zindanlarda birinci şahıs oynayış türüyle zindanları keşfederek düşmanlarımızla savaşıyoruz. Oyunumuz klasik zindan keşfetme oyunlarındaki çoğu şeyi barındırıyor. En güzel RPG + FPS oyunlarından birisi olacak gibi duruyor.

Diesel%2Fproduct%2Flily%2Fhome%2FOperencia_Glass_Palace-1920x1080-5ae750de807f443cdb931f26947a...jpg

Oyunumuz Operencia adlı bir ülkede geçiyor. Bu ülke tarihin efsane ile tanıştığı orta çağ halkında, yüzlerce yıl boyunca anlatılan ve uzak bir alan olan geleneksel ve fantastik bir dünyadır. Oyunumuzun daha gerçekçi olması için oyuna gerçek yaşamdan figürler eklenmiş. Kral Attila ve karısı Réka'nın efsaneleri gibi şeyler bulunuyor. Oyunda; fantastik kaleleri, mezarları ve ormanları keşfedeceksiniz. Oyunumuz kötü niyetli canavarlarla, sapkın tuzaklarla ve beyin yakan bulmacalarla dolu. Oyunumuzdaki fantastik evrende kendinizi kaybedeceksiniz!

Diesel%2Fproduct%2Flily%2Fhome%2FOperencia_Lake_of_Anna_2_UI-1920x1080-bfa442529537a90034ea0c5...jpg

Oyunumuzun Temel Özellikleri Nelerdir?

Oyunda 13 farklı bulmaca dolu seviye bulunuyor. 50'den fazla düşman türü bizi biraz zorlayacak gibi duruyor. Oyunda birden fazla karakter bulunuyor ve bu karakterler arasında geçiş yapabiliyoruz. Karakterlerimizin tamamı yükseltilebiliyor. Oyunumuzun genel olarak müzikleri Arthur Grosz adlı film müziği bestecisi tarafından destansı ve çok güzel bir şekilde bestelenmiş durumda. Oyunumuzun tamamı üç boyutlu ortamlardan, düşmanlardan ve nesnelerden oluşuyor, ayrıca dinamik gölgeler ve ışınlandırma ile kaliteli ve gelişmiş efektler bulunuyor.

Diesel%2Fproduct%2Flily%2Fhome%2FOperencia_UI_Inventory_1-1920x1080-4d4ca9b70b0a058e59e9126d60...jpg

Karakterlerimize Ne Gibi Şeyler Yapabiliyoruz?

Yukarıdaki fotoğraftan yola çıkacak olursak eğer oyunumuzda karakterlerimize kıyafet ve şapka gibi şeyler giydirebiliyoruz. Yan taraftaki beyin ikonunda ise benim teorime göre karakterimizin yeteneklerine bakabiliyor ve güçlendirebiliyoruz. Kitap ikonu büyük ihtimalle büyüler ile ilgili. Büyüteç kısmıyla ilgili pek bir bilgi bulamadım fakat kıyafetler ile ilgili şeyler olacak gibi duruyor. Sizin teorilerinizi yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Diesel%2Fproduct%2Flily%2Fhome%2FOperencia_Prologue_UI-1920x1080-dc6c7cfb257aaff8b88df02857017...jpg

Oyunumuz tamamen keşiflere dayanıyor. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi sol alt köşede ufak bir harita bulunuyor. Sağ alt köşede ise büyük ihtimalle bir iksir bulunuyor ve bence bu iksir sayesinde karakterimizin eksiklerini giderebiliyor veya daha da güçlendirebiliyoruz.

Diesel%2Fproduct%2Flily%2Fhome%2FOperencia_UI_Cauldron_1-1920x1080-1e1f2660d86cac0868fb1a8b9fe...jpg

Yukarıdaki fotoğrafta olan kısmın başlığı kazan. Benim teorime göre bu kazanda doğadan topladığımız eşyaları yerleştirerek iksirler üreteceğiz ve bu iksirleri genellikle canavarlarla savaştığımız zaman kullanacağız.

Kendi Yorumum

Oyunu çok beğendiğimi söyleyebilirim fakat grafikler açısından kaliteli grafikler kullanıldığından dolayı iyi bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Oyundaki mekanlar da çok güzel gibi gözüküyor. Oyunda kullanılan efektler de oldukça güzel. Oyunda kullanılacak olan müzikler Arthur Grosz adlı güzel bir besteci tarafından bestelenmiş. Bu da gösteriyor ki oyunun müzikleri şahane olacak. Merak edenler için bir tane orkestra bestesi buldum. Dinlemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Oldukça hoş bir orkestra.

ayrac.png

Evet arkadaşlar bir konumuzun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Konumu okuduğunuz için hepinize teşekkürlerimi sunar, iyi günler ve iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

Electra

Eventually, everything goes away.

Discord:

Electra#9331

Elmaslar
835
Puanlar
2.310
Bazı yazım yanlışlıkları ve mantık hataları var fakat içerik ve anlatım güzel olmuş, konu tasarımı biraz daha geliştirilebilir. <3

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Bazı yazım yanlışlıkları ve mantık hataları var fakat içerik ve anlatım güzel olmuş, konu tasarımı biraz daha geliştirilebilir. <3
Teşekkürler.

SoulX

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
2.565
Puanlar
19.570
Yer
Antalya
Steam'de yoksa oynamam açıkçası.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı