Sol Reklam
Sağ Reklam

Okullar Yaz Tatilinde Devam Edecek!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Okullar Yaz Tatilinde Devam Edecek!

10 Mart tarihinde kedisini göstermeye başlayan ve can almaya başlayan koronavirüs sebebiyle ülkemizde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyine kadar bütün okulların koronavirsüna karşı önlem olarak geçici süre ile kapatılması kararı alınmış ve ara verilmişti. Bu karar ile birçok öğrenci etkilendi. Verilen bu aranın telafisiyle ilgi düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu ve kabul edildi.

dyad-dokuls.jpg

Okullara verilen aranın uzatılması kafalarda soru işaretleri bıraktı. En büyük soru telafi eğitimin ne zaman yapılacağı oldu ve bu gibi soruları vatandaşlardan ve öğrencilerden sıkça duymaya başladık. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan ve kabul edilen telafi eğitim sistemi düzenlemesinde; "Jüri üyelikleri, jüri, değerlendirmeye esas alınan raporlar ve başvuru sonucu ilgililere elektronik ortamda açılır; meslek Yüksek Okullarının öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olma şartı aranacaktır; araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilecek için sınavın yapılacağı yılın ocak ayının birinci günü itibarile otuz beş yaşını aşmamak gerekir; açık öğretim öğrencileri katkı payı ve öğrenim ücretlerini ödemeleri ve her dönem başında kayıtları yenilemeleri koşuluyla bu sürelerle kısıtlı değildir" gibi başlıklar yer aldı. Bakan Selçuk yaptığı açıklama şu sözlere yer verdi; TBMM'de kabul edilen 'Telafi eğitimi düzenlemesi' kısmi ve hızlandırılmış bir 'telafi' sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz"

Yani bakan Selçuk yaptığı açıklamayla kısaca yaz tatilinin ortan kalmasının söz konusu olmadığını ve bu telafi sürecinin hızlandırılmış bir eğitim olacağını söyledi tahminlerime göre bu süreçte 1,2 veya 3 ay olması yönünde. Umarız bu koronavirüsün tedavisi en yakın zamanda bulunur.

Son düzenleme:

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.489
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Keşke şu virüs olayı hemen bitse..​

ekrem_tg06

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

ekom06

Elmaslar
31
Puanlar
6.305
Yer
Ankara Çankaya
Minecraft
Ekrem06
hayır ben baktımda nedense böyle bir söz münkün olamaz dendi yani tatilimizi gene yapcakmısız ?

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Arkadaşlar, şimdi kafanızın karışmaması açısından o olayı kısaca özetleyeceğim. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Milli Eğitim Bakanlığı'na 2 aya kadar yaz tatilini kısaltma yetkisi verdi. Eğer isterse Milli Eğitim Bakanlığı, 2 ay 2 hafta olan tatilden 2 ayı silebilir ancak Ziya Selçuk da, "Gençlerimizin içi rahat olsun. Doyasıyla tatillerini yaşayacaklar." benzerinden bir açıklama yaptı. Yani bu cümleden de okulların o yaz tatili içerisinde de en fazla 2-3 hafta açılacağını anlıyoruz ve bana kalırsa okullarda virüsten kurtulduğumuz takdirde Ağustos sonuna doğru açılır. ( Bence ayın 30'unda açılmaz. )

Simple Anarchist

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

! ℘ A Simple Anarchist #5051

Elmaslar
4
Puanlar
0
Minecraft
SimpleAnarchist
Üniversitelerin uzaktan eğitim altyapısı olacağı için yökün üniversite öğrencilerine zorunlu şekilde yaz okuluna bırakacağını sanmıyorum ama ilköğretim ve ortaöğretim için aynı şeyi diyemem

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Üniversitelerin uzaktan eğitim altyapısı olacağı için yökün üniversite öğrencilerine zorunlu şekilde yaz okuluna bırakacağını sanmıyorum ama ilköğretim ve ortaöğretim için aynı şeyi diyemem
Hiç sanmıyorum, yakınım özel bir üniversitede okuyor ki onda bile saçma sapan bir sistemleri var sınav sistemi desen hatalarla dolu ders sistemi desen drop dolu yani özel bir üniversitede durum buysa şu anda devlet üniversitelerini hayal bile edemiyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Üstün körü artık bu sene okulların kesin olarak kapandığını söyleyebilirim ancak LGS gibi yoğun da sınav gruplarının rahatlaması gerekiyor ?

JESUS?

JESUS
Elmaslar
385
Puanlar
7.585

Üstün körü artık bu sene okulların kesin olarak kapandığını söyleyebilirim ancak LGS gibi yoğun da sınav gruplarının rahatlaması gerekiyor ?
Ziya selçuk demişti saten yazın okul olamaz diye çocukların yaşamasını istiyoruz diye,bu corona uzarsa uzucaktır lgs gibi sınavlar seneye olcak tahminim ve diğer viruslere baktım hebsi 1 2 yılda tedavileri bulunmuş.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Ziya selçuk demişti saten yazın okul olamaz diye çocukların yaşamasını istiyoruz diye,bu corona uzarsa uzucaktır lgs gibi sınavlar seneye olcak tahminim ve diğer viruslere baktım hebsi 1 2 yılda tedavileri bulunmuş.

Birde bu virüsün sağı solu da belli olmuyor. Yani başka ülkeden başka ülkeye zıplıyor desem yeridir. Bence de sınavlar seneye ertelenebilir omg

xChairs

iFruuzAhmet
Elmaslar
115
Puanlar
9.305
Yer
Dünya
Bende Öyle düşünüyorum ziya selcuk bu yıl yapacam desede

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı