Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Oksijene Neden İhtiyaç Duyarız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Oksijene Neden İhtiyaç Duyarız?
Oksijen bizim için neden bu kadar önemlidir?

gökyüzü-dyad.jpg

Bildiğiniz üzere oksijen insan oğlu için en önemli şeylerden birdir. Peki ya düşündünüz mü neden bu kadar önemlidir? bunun bir alternatifi bulunamaz mı? gelin isterseniz bu soruların cevaplarını sizlere özet şekilde anlatayım.

Oksijenin bir alternatifi olamamasının en büyük ve kesin cevabı vücudun enerji üretebilmesi için oksijene ihtiyacı vardır. Yani enerji olmadan biz insanlar hatta hiç bir şey çalışmaz aynı bir elektrikli araç gibi. Vücudumuz enerjiyi kimyasal bir yol ile, çoğunlukla ATP yani adenosin tri fosfat diye adlandırılan bir molekül halinde üretir ve depolar. Enerji bedenin bütün kimyasal reaksiyonlarını beslemek amacıyla kullanılır. ATP'yi bir aracın yakıtı gibi düşürsek de aslında ondan daha fazlasını yapar yani buna yakıt değilde bir araca yüklenmiş bir mobil fabrika olarak düşüne biliriz. Yani bu enerji sadece hareket etmeyi değil araç üretilmesini, geliştirilmesini, tamir edilmesini ve ona yeni yakıtlar üretmesini sağlar kısaca bu her şeydir. İşte bu mobil fabrikanın yani ATP'nin aracımıza enerji ve birçok şey üretebilmesi için oksijene ihtiyaç duyar. Ve oksijenin bir alternatifi yoktur. İlerleyen yıllarda çok gelişmiş bir medeniyet olursak belki bu bağımlılığımızdan kurtula biliriz ancak 21. yüzyıl'da bunun bir alternatifi bulunmamaktadır.

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.489
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Emek var ama yazılar çok karmaşık duruyor biraz ilgi çekiçi yaparsan daha çok kişi okuyabilir.
(Hepsini okudum bu arada )​

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Emek var ama yazılar çok karmaşık duruyor biraz ilgi çekiçi yaparsan daha çok kişi okuyabilir.
(Hepsini okudum bu arada )​
Karmaşık derken yazım tarzımı yoksa yazı stillerini (yazının büyüklüğü, yazının konumu vs.) mi diyorsunuz?

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.489
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Karmaşık derken yazım tarzımı yoksa yazı stillerini mi diyorsunuz?
Karmaşık derken anlatmak istediğim şey yazıları ortalayıp ilgi çekiçi bir hale getirebilirdin aklımda daha çok fikir var ilgi çekiçi olması için ama dışa aktaramıyorum kusura bakma :)

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
A
Karmaşık derken anlatmak istediğim şey yazıları ortalayıp ilgi çekiçi bir hale getirebilirdin aklımda daha çok fikir var ilgi çekiçi olması için ama dışa aktaramıyorum kusura bakma :)

Bunun için üzgünüm ancak sabit o kısımlar :/
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca değerli yorumun için teşekkürler.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlar için oldukça işlevli ve yararlı bir konu olmuş ki ayrıca da lisenin olmazsa olmaz konusudur :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı