Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

aLoneX

a.k.a Acyd
20 Eylül 2017
674
594
840
4cyd#8229
4cyd

Merhaba değerli MC-TR Üyeleri ve Yetkilileri, bugün sizlere Null Plugin ile Orjinal Plugin arasındaki
farkları ve neden önemli olduğunu açıklayacağım.

Null Pluginler nedir, nelerdir? Null plugin binevi korsancılıkla eş değerdir. Size bedava satın alınan
pluginler yok demiyorum fakat Null plugin diğer adıyla Leak Pluginler korsancılıktır. Nasıl mı yapıyorlar,
ilk önce bir kişi bu plugin SpigotMC.org sitesinde ücretini ödeyerek alıyor ve kodlarını düzenleyerek
hiç bir şey değiştirmeden küçük bir Trojan Virüsü ekliyorlar. Bu olaydan onlarda karlı çıkıyor. Sunucunuza
eklediğiniz o Null Plugin sunucunuzun her detayına bakabiliyor ve inceleyebiliyor.

Orjinal pluginler kesinlikle güvenli olup SpigotMC.org'un yetkilileri tarafından inceleniyor. Nasıl mı indirebilirsiniz.
SpigotMC.org'un sitesinde konu seçme bölümü bulunuyor.

Resources bölümünde Paralı veya Bedava pluginleri gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Fakat yinede güvenemiyorsanız kullanıcıların
konu altlarındaki yorumları inceleyebilirsiniz.

Eğer NULL Plugin kuracak veya indirmeyi düşünüyorsanız içinde Trojan bulunup bulnumadığını
öğrenmek istiyorsanız; Plugine girip içinde NULL yazıyor mu yazmıyor mu diye kontrol etmeniz gerekir.
Anlamanın bir diğer yöntemi ise plugin dosyasını .winrar ile açmak ve plugin.yml metinini incelemektir. Unutmayın her NULL pluginin içinde trojan bulunmamaktadır.

Not: Sitede Resources burada bulunuyor:
Bu linki görüntülemek için iznin yok. Şimdi giriş yapın veya kayıt olun.

Son düzenleme:

XaSaqLyTR

Sudan Çıkmış
6 Kasım 2017
5
1
0

Önceden açılmış olmasına rağmen tekrar tazelenmesi iyi oldu :)
İyi Forumlar :)

aLoneX

a.k.a Acyd
20 Eylül 2017
674
594
840
4cyd#8229
4cyd

Önceden açılmış olmasına rağmen tekrar tazelenmesi iyi oldu :)
İyi Forumlar :)
Bu konu güncel olacaktır, eski konu sabitten kaldırılacaktır.

Joka

Our life is gradient.
Emekli
31 Ocak 2017
933
479
1.190
SmoJka
Ich Bin Joka#0326

"Arasındaki Farklar" adı altında açılmış bir konu fakat pek bir ayrıntı yok. Şöyle diyeyimki NULL pluginler bir kişi tarafından satın alınıp içindeki kaynak kodlarına ek kodlar eklenip trojan gibi sizin bilgilerinizi NULL plugini yapan kişiye gider. Null plugin olup olmadığını anlamanın bir kolay yolu eğer pluginde about gibi bir komut varsa girip null yazıyormu yazmıyormu diye bakmaktır. Bir diğer yöntem ise plugini winrar ile açıp diyio plugin.yml metninin içini incelemektir :) Böyle bir bilgi ekleyebilirsin :)

aLoneX

a.k.a Acyd
20 Eylül 2017
674
594
840
4cyd#8229
4cyd

"Arasındaki Farklar" adı altında açılmış bir konu fakat pek bir ayrıntı yok. Şöyle diyeyimki NULL pluginler bir kişi tarafından satın alınıp içindeki kaynak kodlarına ek kodlar eklenip trojan gibi sizin bilgilerinizi NULL plugini yapan kişiye gider. Null plugin olup olmadığını anlamanın bir kolay yolu eğer pluginde about gibi bir komut varsa girip null yazıyormu yazmıyormu diye bakmaktır. Bir diğer yöntem ise plugini winrar ile açıp diyio plugin.yml metninin içini incelemektir :) Böyle bir bilgi ekleyebilirsin :)
Ekleniyor...

ImperialSwag

2 günlük premium sahibi <3
5 Nisan 2017
103
92
440

Arasında fark olmaz mı, "Null plugin" dediğimiz çalıntı pluginlerin, emek hırsızı insanlar tarafından dağıtımı ve görgüsüz kişilerin kullanması, ve spigot sitesinden emeğe saygı duyularak parası ödenmiş bir plugini kendi serverında kullanan cana yakın kişilerin arasındaki fark. Bu tarz şeylere çok büyük emek ve zaman harcanıyor. Korsancılığa hayır demeyi öğrenin.

IrfanDmn

İyilik cezasız kalmaz
Onaylı Satıcı
1 Mayıs 2016
2.124
3.237
5.890
IrfanDmn#1966
live:alecool919
IrfanDmn

Trojanmiş :D Tek akıllı sizsiniz zaten :D

Wizzy1301MC

Pluginer&Builder&skripter
Yasaklandı
6 Kasım 2017
80
38
190
UnravelsTR
Wizzy1301/Berk/15#5195
Wizzy1301MC
Sasaki

Peki şimdi Merak ettim Bende EpicWorldGenerator diye bir plugin var spigot da paralı gözüküyo ben bunun leak mı orjinalmi oldugunu nerden bilcem ?

aLoneX

a.k.a Acyd
20 Eylül 2017
674
594
840
4cyd#8229
4cyd

Peki şimdi Merak ettim Bende EpicWorldGenerator diye bir plugin var spigot da paralı gözüküyo ben bunun leak mı orjinalmi oldugunu nerden bilcem ?
Eğer paralı ise leak olamaz ama bunu başka bir yerde ücretsiz bir şekilde bulursan leak olabilir; ama unutma bütün ücretsiz pluginlerde virüs vs. bulunmuyor sadece belirli ve güvenilmeyen sitelerden alınca leak olabilir.

Son düzenleme:

MrskeletCraft

Demir Madencisi
14 Mayıs 2018
249
17
80
MrskeletCraft

Tamam güzel anlatım yalnız şöyle 2 sorum var.
1. Si - Mesela ben sw me null pl yükledim. Pl yi silince bu virüs gidermi?
2. Si - Madem adamlar virüs ekliyor bu virüsü plugin cinler vb. vb. Niye Silip te kullanmıyor?