Sol Reklam
Sağ Reklam

Nisuaz Pastanesi #1 | Sabahattin Ali - İçimizdeki Şeytan

Batuhan Yenidogan

oyna.zeromc.net
Site Sahibi

Discord:

Batuhan Yenidogan#6666

Elmaslar
1.665
Puanlar
16.545
Yer
Ankara
41zghb2JPRS._AC_SY1000_.jpg

Merhaba değerli MC-TR kullanıcıları,
İçimizdeki şeytan lise yıllarımda okuduğum ilk romanlardan biriydi. Hatta bana kitap okumayı sevdiren bu roman karakterimin şekillenmesinde de birçok rol oynadı diyebilirim. Sabahattin Ali'nin anlatımı ve romanın akışı beni o dönem büyülemişti. O kadar hızlı hızlı okuyordum ki; bitmesi için değil resmen meraktan.

Roman ufak bir vapurda yolculuk eden iki dost Ömer ve Nihat'ın arasında geçen bir konuşmayla başlar. Ömer Nihat'a hayattan ve her şeyden sıkıldığını, hiçbir şeyin kendisine artık eski tadı veremediğini ve heyecanlandıramadığını anlatır. Tam da o anda vapurda gördüğü bir kıza ilk görüşte aşık olur.

Başlangıçta fazlasıyla basit ve tekdüze bir hikayesi varmış gibi gözüken bu roman ilerisinde öyle bir hal alıyor ki; o zamanın toplumsal sorunlarını, ideolojilerini, insanların duygularını kaleme alıyor resmen Sabahattin Ali.

Beni kitaplarla bu kadar içli dışlı yapan bu roman ile başlatmak istedim seriyi. Daha çok büyük eserler gelecek bu listeye (belki de daha çok sevdiğim) ancak bu kitabın bende yeri çok ayrı.

Değerli vaktinizi ayırarak okuduğunuz için çok teşekkürler.

S

Silinen üye 36023

Ziyaretçi

Sık sık lise derslerinde adını duyduğumuz Sabahattin Ali'nin romanını yakından özetlemeniz hoş olmuş. Teşekkürler ☺️

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı