Sol Reklam

Neden YODA.HOST'u tercih etmemeliyiz?

RenatElChapo

CheriaBuilds I CheriaNW I Yoda.host
Hosting Görevlisi

Discord:

! ✪Renat ElChapo#5730

Elmaslar
34
Puanlar
3.770
Minecraft
RenatElChapo
Silinen konudan tekrardan selam ;)
[-]
Neden yoda.host sitesinde satılan sunucuları tercih etmemeliyiz?
[-]
Yoda.Host olarak dışarıdan bizi gören kullanıcıların başlıca tercih etmemelerinin nedenini öğrenmek istiyoruz. Bu yüzden sizlere daha doğrusu forum üyelerine sormak istedik.
Sizin verdiğiniz yorumlara göre iyileştirmeler ve güncellemeler getirmeyi planlıyoruz.
Umarım bize yardımcı olursunuz ve size kaliteli hizmet sunarız. -Yoda.Host

[-]

Unutmadan: X5670/X5690 Sunucuları kaldırdık. Bunun yerine daha performanslı olan E5-2690v2leri stoklara ekledik.
Son olarak biliyorsunuz ki 20 yaş ve altına sokağa çıkma yasağı geldi bu ne kadar ücüzü bir durum olsa da merak etmeyin yüzünüzü güldürmek için bir şeyimiz var %20 indirim kodu! : COVID-19

[-]
logo-1.png

ağaağ.png

auauau.png

Konu sabah açılmıştı fakat bir aksilikten dolayı silindi. Yeniden yüklenmiştir.

[-]

İYİ GÜNLER! -YODA.HOST

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Benim fikrimce sizin kurulma tarihinizi bilmiyorum fakat yakın bir tarihte kurulduğunuzu var sayıyorum.
Bu yüzden insanlar yeni kurulan bir yeri güven açısından kullanmak istemiyor gibime geliyor bana göre​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Doğruyu söylemek gerekirse insanlarımız bir sunucu açmadan önce geniş kapsamlı bir firma arayışına giriyor ve firma seçerken de bazen ikilim de kalabiliyor. Sizin gibi kaliteli bir firmanın da bu ikilemleri gidermek için hazırlamış olduğunuz konuda gayet hoş olmuş ki hayırlı satışlar dilerim :))

bihency

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!
Emektar

Discord:

bihency#1337

Elmaslar
517
Puanlar
8.950
Minecraft
bihency
Doğruyu söylemek gerekirse insanlarımız bir sunucu açmadan önce geniş kapsamlı bir firma arayışına giriyor ve firma seçerken de bazen ikilim de kalabiliyor. Sizin gibi kaliteli bir firmanın da bu ikilemleri gidermek için hazırlamış olduğunuz konuda gayet hoş olmuş ki hayırlı satışlar dilerim :))
sen neden heryerdesin

Burakydn

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Burakydn#2209

Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
Burakydn
Yeni bir hosting firması ve hosting olarak sizi kullanan sadece bir sunucuya rastlamıştım ama fiyatlarınız gayet uygundu kaliteli gözüküyordunuz bu sebeple sizi tercih ettim, bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyordum ama pişman oldum. Sunucu işlerine yeni atılmış biriyim ve sunucumu plugin paketi olsun mapi olsun sizin sunucu üzerinden geliştiriyordum ve bu sunucuya erişimimi kaybettim. gerekli bilgilendirmeyi daha sonra yaptınız, sunucuyu teslim ettiniz (bu süreçte epey sürdü) ve telafi olarak süreyi 2 ay uzattınız ama içerisindeki verilerim sunucuyla birlikte silindi. Telafi edebilmek için 2 ay uzatmış olmanız güzel bir şey ama ben şahsen içindeki verileri tercih ederdim, sunucuyu hiç teslim etmiyecek olsanız bile bile, böyle bir sorun yaşanacağı büyük ihtimalle planlı bir durumdur (ki verdiğiniz bilgilendirmeye göre böyle) e-posta - telefon - destek talebi artık ne şekilde ulaşıyorsanız bilgilendirme yapsaydınız ne ben mağdur olurdum ne de kalitenizi düşürürdünüz, tabi bu verileri başkası için bu kadar önemli olmayabilir kaybettiklerini yerine koyabilir ama dediğim gibi bu işlerde yeni olduğum için veriler benim için daha değerliydi. Yaşadığım ikinci sorun ise yine aynı, foruma sunmak için sunucuyu geliştiriyordum (silinen verileri toparlayabilmek için), o sırada mevcut oyuncularıma oynamaya devam etmeleri için yine bu hostingden aldığım 2. sunucuya minecraft sunucusunu kurdum bir süre böyle devam etti daha sonra yine bağlantı koptu ve anlaşıldı ki yine aynı şekilde sunucu silinmiş veriler gitmiş, oyuncuların emekleri gitti, tekrardan yenisini teslim ettiler ve sunucuya bağlantının kopacağının duyurusunu yaptıklarını iddia ettiler ve discord mesajının ss'ini attılar, ama ne daha önceden discorda katılmalısınız diye bir şey söylediler ne de siteyi incelediğim zaman discord adresi bulabildim, iş işten geçtikten sonra destek talebi açıp discord adresi talep ettim ve discorda katıldım.

Bu kadar yazmışsın madem o veriler o kadar değerliydi neden yedek almıyorsun diye düşünüyorsunuzdur.
sunucunun kapanması beklenmedik bir hata olsa eyvallah ama duyurmadan planlı bir şekilde kapanıyor sunucu daha vaktim varken yedek almamış olmam benim suçum değildir.

biraz uzun oldu :D kötüleme olarak algılamayın tersine kendinizi geliştirirseniz daha iyi yerlere gelebileceğinizi düşünüyorum, tüm bu sorunlar bilgilendirme yapılmadığı için yaşandı, umarım en kısa sürede eksiklerinizi giderirsiniz, bizde uygun fiyatlı sunucularınızdan tereddüt etmeden yararlanırız, ama uzun bir süre sizden alışveriş yapmayacağım ortada :D

Castle Network

Zombi Geldi, Beni Yedi
Elmaslar
153
Puanlar
13.820
ucuz ve korumasız

ardainan74

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
ardatr_by
deneme şansım olmadı ama denemek isterim makinelerinizi

Chroke

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Chroke #6947

Elmaslar
41
Puanlar
0
Yer
Kurtuluş Mah. Hüseyin Tümer Cad. NO:88/A Gönen/Bal
Yeni bir hosting firması ve hosting olarak sizi kullanan sadece bir sunucuya rastlamıştım ama fiyatlarınız gayet uygundu kaliteli gözüküyordunuz bu sebeple sizi tercih ettim, bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyordum ama pişman oldum. Sunucu işlerine yeni atılmış biriyim ve sunucumu plugin paketi olsun mapi olsun sizin sunucu üzerinden geliştiriyordum ve bu sunucuya erişimimi kaybettim. gerekli bilgilendirmeyi daha sonra yaptınız, sunucuyu teslim ettiniz (bu süreçte epey sürdü) ve telafi olarak süreyi 2 ay uzattınız ama içerisindeki verilerim sunucuyla birlikte silindi. Telafi edebilmek için 2 ay uzatmış olmanız güzel bir şey ama ben şahsen içindeki verileri tercih ederdim, sunucuyu hiç teslim etmiyecek olsanız bile bile, böyle bir sorun yaşanacağı büyük ihtimalle planlı bir durumdur (ki verdiğiniz bilgilendirmeye göre böyle) e-posta - telefon - destek talebi artık ne şekilde ulaşıyorsanız bilgilendirme yapsaydınız ne ben mağdur olurdum ne de kalitenizi düşürürdünüz, tabi bu verileri başkası için bu kadar önemli olmayabilir kaybettiklerini yerine koyabilir ama dediğim gibi bu işlerde yeni olduğum için veriler benim için daha değerliydi. Yaşadığım ikinci sorun ise yine aynı, foruma sunmak için sunucuyu geliştiriyordum (silinen verileri toparlayabilmek için), o sırada mevcut oyuncularıma oynamaya devam etmeleri için yine bu hostingden aldığım 2. sunucuya minecraft sunucusunu kurdum bir süre böyle devam etti daha sonra yine bağlantı koptu ve anlaşıldı ki yine aynı şekilde sunucu silinmiş veriler gitmiş, oyuncuların emekleri gitti, tekrardan yenisini teslim ettiler ve sunucuya bağlantının kopacağının duyurusunu yaptıklarını iddia ettiler ve discord mesajının ss'ini attılar, ama ne daha önceden discorda katılmalısınız diye bir şey söylediler ne de siteyi incelediğim zaman discord adresi bulabildim, iş işten geçtikten sonra destek talebi açıp discord adresi talep ettim ve discorda katıldım.

Bu kadar yazmışsın madem o veriler o kadar değerliydi neden yedek almıyorsun diye düşünüyorsunuzdur.
sunucunun kapanması beklenmedik bir hata olsa eyvallah ama duyurmadan planlı bir şekilde kapanıyor sunucu daha vaktim varken yedek almamış olmam benim suçum değildir.

biraz uzun oldu :D kötüleme olarak algılamayın tersine kendinizi geliştirirseniz daha iyi yerlere gelebileceğinizi düşünüyorum, tüm bu sorunlar bilgilendirme yapılmadığı için yaşandı, umarım en kısa sürede eksiklerinizi giderirsiniz, bizde uygun fiyatlı sunucularınızdan tereddüt etmeden yararlanırız, ama uzun bir süre sizden alışveriş yapmayacağım ortada :D

Estağfurullah bu konuyu sadece müşterilerimizin gözünden nasıl görünüyoruz onu öğrenelim diye açtık.

Sizi çok iyi hatırlıyorum ilk müşterilerimizdendiniz olayı açıklamak gerekirse ilk seferinde cihazın RAID Kartında bir arıza meydana geldiği için RAID Yapısı bozuldu ve disk içerisindeki veriler kullanılamaz bir hale geldi o makinedeki yaklaşık 10-12 müşterimizde bu durumdan etkilendi sorun yaşayan tüm müşterilerimize 2-3 ay uzatma olarak telafisi yapıldı dediğimiz gibi teknoloji şans işi bizde ne çıkacağını bilemiyoruz bu yedekte tutulacak ve arıza anında değişebilecek bir parçada olmadığından bizimde elimizden müşterilerimize telafi veya iade yapmak dışında başka bir şey gelmiyor.

İkinci seferde ise @Castle Network adlı arkadaşımızında söylediği gibi korumadan dolayı müşteri bazlı bir çok şikayet alıyorduk ve bir çözüm üretmemiz gerekiyordu bizde yeni bir IP Classı alıp gerekli korumaları(Örn:Mikrotik, Veri merkezinin sunduğu firewall vb.) aldık tüm müşterilerimizide tek tek arayıp ve Discord üzerinden duyurular atıp X5670 Sunucuları kapatacağımızı iki katı işlemci gücüne sahip ve daha da güvenli olan E5-2690v2 işlemcilere geçiş yapmalarıyla ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaptık lakin size ulaşamadık sanırım sistemde kayıtlı telefon numarası farklıydı.

Şu an sizinde aktifte bir E5-2690v2 hizmetiniz var ve arada ki farkı anlamışsınızdır.

Size böyle şeyler yaşattığımız için tekrar tekrar özür dileriz.

Saygılarımızla,
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ucuz ve korumasız

Değerli görüşleriniz için teşekkürler.

Bir süredir üzerinde calıştığımız ve kendi altyapımız üzerinde geliştirdiğimiz game firewall hizmetini yavaş yavaş müşterilerimize vermeye başladık , yapıdan bahsetmek gerekirse yurt dışı atackları Voxility üzerinde filtre edebiliyoruz.

Fakat oyun sunucularında sık yaşanan sorunlardan birtanesi 2 mbps 10 mbps gibi portlara yapılan saldırılar ile oyun sunucuları devre dışı kalabiliyor FreeBSD üzerinde geliştirdiğimiz bir yazılım ile oyunlarda %90 oranında verimlilik sağlayabiliyoruz.

TR içi attacklar ise ayrıca TTNETDDOS üzerinden filtre edip çözümleyebiliyoruz yukarda bahsettiğim gibi ufak saldırılarıda ayrıca kendi geliştirdiğimiz sistem üzerinden transparent modda direk filtre edebiliyoruz.

Lakin bu koruma işi sadece bize bağlı değil aylar önce Comnet veri merkezinden hizmet alırken 100Gbit' lere ulaşan ve Voxility' yi bypass eden saldırılar aldığımızda Comnet bizlerle çalışmayı kesti.

Oyunlara DDoS koruması yapıyoruz dememiz aynı classtaki her IP' yi korumamız gerektiği anlamına geliyor. Çünkü gerçek anlamda DDoS atan birisi oyuna değil sizinle aynı classta bulunan tüm ip lere sürekli küçük saldırılar atarak tüm hattı düşürmeye uğraşıyor. Ciddi anlamda sorunlu ve sıkıntılı bir iş.

Çok saldırı alan müşterilerimize yurtiçi dahil tüm hattı tamamiylen voxility üzerinden geçirdiğimiz 213.142.157.0/24 Classımıza taşıyoruz(Örn: LCTR) lakin bu bile bazen iş görmüyor.

Sizler için altyapımızı her geçen gün güçlendiriyor ve yeni çözümler üretiyoruz.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

deneme şansım olmadı ama denemek isterim makinelerinizi
Destek sistemi üzerinden iletişime geçebilirseniz size 6 saatlik bir test makinesi sağlayabiliriz. <3

Son düzenleme:
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı