Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft'taki En Nadir Biyom: Değiştirilmiş Orman Kenarı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Merhaba değerli forum okurları, bu konumuzda Minecraft'ta bulunan en nadir biyom; değiştirilmiş orman kenarı hakkında konuşacağız.

1605824253922.png

Minecraft'taki En Nadir Biyom: Değiştirilmiş Orman Kenarı
Oyunun yeryüzü şekilleri, tonlarca biyom ve alt biyomdan oluşmaktadır. Hepsinin kendine göre bambaşka nadirlikleri bulunmaktadır. Bu konumuzda ise oyunun en nadir biyomu "Değiştirilmiş Orman Kenarı" biyomuna göz atacağız.

Adından da anlayabileceğiniz gibi orman biyomunun alt biyomu olan "Değiştirilmiş Orman Kenarı", oyundaki en nadir biyomdur. Ondan sonra ise mantar biyomu gelmektedir. %0,056 görülme oranı ile oyunda görülme ihtimali en nadir olan 2. biyomdur. Değiştirilmiş orman kenarı biyomu ise tamı tamına %0,00027 oran ile oyunda görme şansınızın en düşük olduğu biyomdur.

1605882916345.png

Bu biyomu bulmak için 2 nadir biyomu yan yana bulmanız gerekmektedir. Bataklık ve orman biyomlarının yan yana olduğu biyomların yanında "Orman Kenarı" biyomu bulunur. Bu biyom, iki biyom arasında bulunan düzlüktür. Bu biyomdan sonra ufak bir dağlık alan bulunuyorsa değiştirilmiş orman kenarı biyomuna rastlamış olabilirsiniz. Genellikle 100 blok uzunluğunda olan biyom, bazen 10 hatta bazen 3 blok genişliğinde bile olabiliyor. Çok farklı bir blok bulunmadığı için bulsanız bile anlama ihtimaliniz çok düşük. Alt biyomların en büyük sorunu da ana biyomdan farkları olmadığı için anlaşılmasının zor olması.

Bu konumuzda oyunun en nadir biyomu olan "Değiştirilmiş Orman Kenarı" biyomuna göz attık. Gerçekten çok nadir bir biyom, bulursanız bir dört yapraklı yonca bulmuş gibi sevinebilirsiniz!

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

İşin doğrusu biyomun kendisi pek tanıdık gelse de böyle nadir bir biyom olduğunu bilmiyordum. Konu için çok teşekkürler ;) <3

Y

Yıldız Sky

Ziyaretçi
Güzel Bi Bilgilendirme Olmuş Açıkcası Bende Bilmiyodum Şimdi Öğrendim Güzel Konu Ellerine Sağlık Teşşekürler

A

ATAK1910

Ziyaretçi
R

RC Network

Ziyaretçi
Değişik ve güzel bir konu olmuş. Tebrik ederim.

JasperRuiz96

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

JasperRuiz#9282

Elmaslar
13
Puanlar
3.770
Minecraft
JasperRuiz96
Evet arkadaşlarında dediği gibi çok tanıdık ama bilmiyordum minecraft da her gün yeni bir şey öğreniyorsun... :)
ellerine sağlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı