Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft'ta Yaratık Kafaları Nasıl Düşürülür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zekignydn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

zekidayim

Elmaslar
20
Puanlar
13.320
Yer
Ankara
Minecraft
ZekiReis
İyi forumlar, değerli MC-TR Ailesi,
bu yazımızda sizleri "Minecraft'ta Yaratık Kafaları Nasıl Düşürülür?" , bu konuda aydınlatacağım. Dilerseniz bilgileri aktarmaya başlıyorum. Öncelikle, yazımda 5 adet mob türünden kafa nasıl düşürülür bunu anlatacağım.Anlatacağım moblar sırasıyla, (Wither Skeleton,Skeleton,Zombie,Creeper,Dragon) moblarıdır.

1. Wither Skeleton Kafası Nasıl Düşürülür?
Wither Skeleton"lar bildiğiniz üzere cehennem kalelerinde bulunurlar, bunun yanı sıra bulmak bazen zor bazen kolay olabiliyor.Wither Skeleton Kafası'nı bulmak için Nether'a gittikten sonra, cehennem kalesi aramaya başlayın.Bu mobları öldürmeye başladığınızda sizlere şansınıza bağlı olarak (%5.5 gibi drop oranında) Wither Skeleton kafası düşecektir.
TcC862.jpg

2. Skeleton,Zombie,Creeper Kafası Nasıl Düşürülür?
Bu adımları dilerseniz sizlere resimlerle (daha öğretici olacağını düşündüğüm açısından) gösteriyorum. (Öncelikle gerekli olanlar, örs, trident-üçlü mızrak,Loyalty III-Sadakat III,Channeling-Saldırı büyü kitapları) Ardından bu kitapları örs ile tridente basıyoruz.

Ng3LDB.jpg

RynuSM.jpg

cMNDdP.jpg

Diğer adımda görseldeki gibi tuzak kapısı ile tuzak kuruyoruz.(6x6 yapabilirsiniz.)
CEv2ne.jpg

Artık creeperı tuzağa düşürebiliriz.

jog9zc.jpg

Creeper tuzağa düştükten sonra trident ile kafasına atış yapıyoruz.

hoS1an.jpg

Artık bu creeperın yanına zombie ve skeletonu tuzağa düşürmeliyiz. (Hangi mobun kafasını düşürmek isterseniz o mobu o creeperın yanına düşürün.) Artık yapmanız gereken tek şey çakmak taşı ile creeperı yakmak olacaktır.(Bu olaydan sonra creeper patlar ve yanındaki mobun kafası patlama
sonrası düşecektir.)

(!)Creeper kafasının düşmesi için yanında mob bulunmaması gerekir.

24NiHW.jpg

3. Dragon Kafası Nasıl Düşürülür?
Bunun için yapmanız gereken end'e gitmek olacaktır.Ende gittiğinizi varsayarak yazıyorum.
Endde gemiyi andıran (uzay gemisi de diyebiliriz) yapılar bulunacaktır.Bu yapılara giderek rahatlıkla dragon kafasını düşürebilirsiniz.

9WSWCw.jpg

fNEhWm.jpg

Umarım bu rehber işinize yaramıştır. Sağlıcakla kalın...

Son düzenleme:
S

sooply

Ziyaretçi
Hayatta kalma modunda oynayıp da kafa düşürmek isteyenler için harika bir konu olmuş, ellerine sağlık.

zekignydn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

zekidayim

Elmaslar
20
Puanlar
13.320
Yer
Ankara
Minecraft
ZekiReis

Atlas

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

Atlas Gencer#0492

Elmaslar
626
Puanlar
2.750
Yer
İzmir
Minecraft
Atlas
Twitter
@AtlasGencer
Epey iyi bi anlatım olmuş ellerinize sağlık birde hangi sürüm için geçerli trident geldiği ve üzeri değilmi ?

zekignydn

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

zekidayim

Elmaslar
20
Puanlar
13.320
Yer
Ankara
Minecraft
ZekiReis
Epey iyi bi anlatım olmuş ellerinize sağlık birde hangi sürüm için geçerli trident geldiği ve üzeri değilmi ?
Evet hocam, bu yöntemi trident sürümü ile kullanabilirsiniz.

Atlas

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

Atlas Gencer#0492

Elmaslar
626
Puanlar
2.750
Yer
İzmir
Minecraft
Atlas
Twitter
@AtlasGencer
O

Oguzhan_27

Ziyaretçi
Zor olucak ama farmını yapmaya çalısacağım teşekkürler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı