Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Minecraft'ta Mimar Olmanın Temelleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars
Merhaba değerli forum üyeleri,
Bugün sizlere Minecraft'ta mimar nasıl olunur, mimarlığın püf noktaları gibi konulardan bahsedeceğim.

Öncelikle mimarlıkta modern yapılar ve orta çağ yapıları olmak üzere iki temel konu vardır.

Modern Yapılar

Modern yapılar, genellikle ahşap, tahta gibi bloklardan yapılmaz. Modern yapıtlarda genellikle kuvars, beyaz yün, kil gibi bloklar kullanılır. Villa, apartman, havuz, otel gibi yapıtlar örnek gösterilebilir.

bBP7y0.png

Orta Çağ (Medieval) Yapılar

Orta Çağ yapılarında genellikle ahşap, tahta gibi bloklar kullanılır. Kale, şato, orta çağ evleri örnek gösterilebilir.

EPj9gD.png

Mimar Nasıl Olunur ?

Mimar olmanın en temel noktası hayal gücüdür. Hayal gücünüz genişse mimarlığa bir adım önde başlamış olursunuz. Gerçekten güzel evler, binalar vb. yapmak istiyorsanız size birkaç püf noktadan bahsedeceğim.

YouTube'dan Minecraft Mimari Videoları İzleyin

YouTube'da birçok Minecraft yapı videoları bulunmaktadır. "Minecraft modern ev nasıl yapılır, Minecraft kale nasıl yapılır," diye aratarak videoları izleyip yapmaya çalışın. Sonra kendinizde izlediğiniz videolardan yola çıkarak kendinize özgü yapılar yapın.

Tek Bir Bloktan Yararlanmayın

Güzel bir yapı yapmak istiyorsanız birçok bloktan yararlanın ama diğer kullandığınız bloklarla uyumlu olmasına özen gösterin.

Sunuculara Göz Atın

Minecraft sunucularındaki yapılara göz atın, sunuculardaki yapıları gezin. Benzerlerini yapmaya çalışın.

Zamanınızı ayırarak okuduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. İyi Forumlar...

YasinAlabay

İman, Fakir dünyamda, göğsümdeki gömü!

Discord:

Yasinsioo#8152

Elmaslar
53
Puanlar
13.470
Yer
Türkiye
Güzel ve faydalı olmuş :) Başarılar

S

sooply

Ziyaretçi
Hoş bir konu olmuş :D

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

MitterWeaL

Ben cebimdeki son para ile kitap alırım.

Discord:

MitterWeaL#4202

Elmaslar
116
Puanlar
0
Yer
Londra
Minecraft
MitterWeaL

KL ʲᵃᵛᵃᵈᵉᵛ

Altın Benim Yeni Sevgilim
Elmaslar
201
Puanlar
9.350
Yer
İstanbul
Orta çag her zaman iyidir kim nederse desin

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

bydemir06

Block Tale Studio Ceo

Discord:

bydemir06#0787

Elmaslar
620
Puanlar
15.475
Yer
Canada
Minecraft
bydemir06

Güzel bir yapı yapmak istiyorsanız birçok bloktan yararlanın ama diğer kullandığınız bloklarla uyumlu olmasına özen gösterin.

KATILMIYORUM !

Sunuculara Göz Atın

Minecraft sunucularındaki yapılara göz atın, sunuculardaki yapıları gezin. Benzerlerini yapmaya çalışın.

KATILMIYORUM !

YouTube'da birçok Minecraft yapı videoları bulunmaktadır. "Minecraft modern ev nasıl yapılır, Minecraft kale nasıl yapılır," diye aratarak videoları izleyip yapmaya çalışın. Sonra kendinizde izlediğiniz videolardan yola çıkarak kendinize özgü yapılar yapın.

KATILMIYORUM !

Merhabalar, bu konuyu açarken neye dayandırdığınızı bilmiyorum ama, bu dedikleriniz anca 2-3yıl önce geçerliydi şimdi artık tamamen olay farklı sadece katıldığım nokta "Hayal gücü" kısmı için geçerli. Lakin sizin mimarilerinizi merak etmekteyim insanlara yararlı olabilmek için açılan bir konu tabi ki de saygım sonsuz ama mimari kariyer ve hayatınızı merak etmiyor da değilim...

Lütfen bana yapılarınızı gösterirmisiniz. Çünkü ben yıllardır build yapıyorum ve ben daha kendim bu tarz geliştirici konular, açamıyorum. Aramız da ki farkın bilgi olmadığını düşünüyorum. Videolar sizi başlangıç seviyesinde tutacak ve iyi buildler gördükçe gözünüz korkacak benim en iyi önerim insanlara nasıl yapmak istiyorsan öyle yap bizler size gösterir ve geliştiririz. Tek bir şekilde uzmanlığı artıra bilirsiniz. (Akademi) sayesinde.

Tavrım uslubüm biraz kaba olduysa kusuruma bakmayınız amacım yanlışlara sert tepki vermek di.

eyüp

kayıplarım beni azaltmaz
Emektar
Elmaslar
518
Puanlar
15.220
Yer
Mars

KATILMIYORUM !

Sunuculara Göz Atın

KATILMIYORUM !

KATILMIYORUM !

Merhabalar, bu konuyu açarken neye dayandırdığınızı bilmiyorum ama, bu dedikleriniz anca 2-3yıl önce geçerliydi şimdi artık tamamen olay farklı sadece katıldığım nokta "Hayal gücü" kısmı için geçerli. Lakin sizin mimarilerinizi merak etmekteyim insanlara yararlı olabilmek için açılan bir konu tabi ki de saygım sonsuz ama mimari kariyer ve hayatınızı merak etmiyor da değilim...

Lütfen bana yapılarınızı gösterirmisiniz. Çünkü ben yıllardır build yapıyorum ve ben daha kendim bu tarz geliştirici konular, açamıyorum. Aramız da ki farkın bilgi olmadığını düşünüyorum. Videolar sizi başlangıç seviyesinde tutacak ve iyi buildler gördükçe gözünüz korkacak benim en iyi önerim insanlara nasıl yapmak istiyorsan öyle yap bizler size gösterir ve geliştiririz. Tek bir şekilde uzmanlığı artıra bilirsiniz. (Akademi) sayesinde.

Tavrım uslubüm biraz kaba olduysa kusuruma bakmayınız amacım yanlışlara sert tepki vermek di.
Ben zaten hiç anlamayanlar için temellerden bahsettim ayrıntıya inmedim. En azından birkaç şey öğrensinler diye bu konuyu açtım. İsteyenler bu taktikleri kullansın isteyenler farklı kaynaklardan yararlansın. :)

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
I'm Medieval Builder my old team Dream BT

Good bye!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı