Sol Reklam

Haber Minecraft'ta Destiny 2'nin Tower'ı Yeniden Oluşturuldu!

Ravolt

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
8.805
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt
Minecraft'ta Destiny 2'nin Tower'ı Yeniden Oluşturuldu!
Destiny 2'de Bulunan Kule Bir Youtuber Tarafından Minecraft'a Uyarlandı!

Yazar_Ekibi_Tasarm.jpg

Minecraft, dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer almasıyla birlikte, oyunculara tanımış olduğu özgürlük ve çeşitli keşif özellikleriyle fazlasıyla öne çıkan bir oyun. Bu sunulan özellikler doğrultusunda yüzlerce filmin,oyunun,dizinin en çok dikkat çekilen noktaları, bölümleri, sahneleri Minecraft evreninde hayranları tarafından oluşturuldu.

Daha önce açmış olduğum Mojang Studios'dan MINECON 2020 Etkinliğine Onay Geldi! konusunda da buna benzer bir örnek vermiştim. Alice Glass'ın da yer aldığı Brooklyn'de bulunan bir gece klübünün pandemi dolayısıyla sahip oldukları mekanı Minecraft evrenine taşıyıp yüzlerce kişinin katılabileceği bir etkinlik haline getirmişlerdi.

Bunun yanı sıra sıkı hayranları tarafından oluşturulmuş Yüzüklerin Efendisi'ndeki Barad Dur, Harry Potter'dan bildiğimiz Hogwarts da Minecraft evrenine dahil olan nice örneklerden birkaç tanesi.

Geçtiğimiz haftalarda EetzJosh isimli youtuber tarafından yayınlanan bir videoda, Destiny 2'de sosyal alan olarak kullanılan Tower'in Minecraft üzerinde oldukça detaylı bir halde tasarladığını gördük. Bu projenin yapımında kendisine yardımcı olan Mealyac ve Limonada'nın da fazlasıyla emeklerinin olduğunu belirtmekten de kaçınmıyor EetzJosh.

EetzJosh, bu projenin yaklaşık 3 aylık bir süreçte 168 saatte bitirildiğini ve tamamlanana kadar toplamda 226 bin 89 blok kullandıklarını da söyledi. Tower'i Minecraft'a uyarlanabilmesinde BSL Shaders ve Optifine modlarından da fazlasıyla yararlandıklarını da ekledi. Oyuncular tarafından gelecek geri bildirimlerde arz ve talep doğrultusunda yapılan bu haritayı dosya olarak paylaşacağını ve kulede istedikleri gibi tur atıp gezebileceklerini de dile getirdi.

Aramızda Destiny 2 oynamış arkadaşlara da ithafen, oluşturulan bu yapı hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha öncesinde yapılmış olan ve beğendiniz başka bir proje var mıydı? Yorumlarınızı bekliyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Söz konusu oyunu ilk defa duysam da gerçekten kulenin tıpa tıp aynısı Minecraft'a uyarlanmış, helal olsun. Anlatım tarzını da çok beğendim ;)

Ordinary

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
25
Puanlar
920
Gayet hoş bir anlatım olmuş, eline sağlık.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı