Sol Reklam

Tanıtım Minecraft'ta Bulunan En İyi 5 Shader

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
Oyununuza görsel şenlik katacak en iyi 5 shader!
Minecraft, aslında bize görsel olarak bir şenlik oluşturmasa da bu açığı kapatmamızı sağlayan shader paketleri bulunmakta. Bu shader'lar arasından en iyi 5 tanesini seçtik. Hem performans için hem de görsel şölen oluşturmak üzere toplam 5 tane shader bulunmakta. Listeye geçelim!

seus33.jpg

Sonic Ether's Unbelieveable Shaders
Kısa adıyla SEUS, oyununuzun atmosferini ve grafiklerini çok büyük oranda değiştirmekte. Işın izleme özelliğine benzer gölge ve ışıklandırma sistemine sahip SEUS Minecraft RTX'e kafa tutabilecek kadar güçlü bir shader. Kenar ve gölge keskinleştirme konusunda en iyi shader diyebilirim. Sistem dostu olmadığı için ortalamanın üstünde bir bilgisayara ihtiyaç duyabilirsiniz, sonuçta oyunda büyük çaplı değişiklikler yapmaktasınız. Eğer farklı tatta bir shader arıyorsanız SEUS'u denemenizi tavsiye ederim.

shader-kuda.jpg

Kuda
Kuda, her ne kadar oyunu SEUS kadar yükseltmese de gölge ve kenar şekillendirmelerini düzeltmenize yardımcı oluyor. Daha çok bir performans için üretilmiş shader diyebiliriz. Bir nevi performans-grafik temeli üzerinde işleyen bir shader olduğu için en iyiler arasına kolaylıkla girebilmesi kolay oluyor. Kuda, diğer performans üzerine kurulu shader'lara göre bizlere daha iyi bir görüntü sunuyor. Renkler ve tonlar daha belirgin, ağaç yapraklarının şeffaflığı daha orantılı ve gökyüzü çok daha doğal bir biçime sahip. Herkesin denemesini tavsiye ediyorum, harika bir shader.

bsl4.jpg

BSL
BSL, ne SEUS kadar güçlü ne de Kuda kadar bir performans shader'ı, ikisinin tam ortasında diyebiliriz. Orta seviyeli bilgisayarlarda çalışması için tasarlanmış BSL'in en büyük etkisi aslında su birikintileri diyebiliriz. Denizler ve okyanuslar bu shader ile harika görünmekte. Suyun üzerinden gelen ışık yansımaları da bir o kadar muazzam. Aslında bu shader birtakım konularda SEUS'dan üstün diyebiliriz. Işık ve yansımalarda daha öne çıkan bir shader. Blok, hayvan ve eşyaların dokularında herhangi bir değişime sebep olmayan, sadece dünyanın genel yapısını değiştiren bir shader dersek tam olur.

minecraft-shaders-lumo.jpg

LUMA
LUMA, Kuda'nın yapamadığı bazı noktaları kendi oluşturuyor ve bize güzel bir görsel keyif sunuyor. Eğer ben daha fazla içerik eklemesi istiyorum diyorsanız LUMA'yı Kuda'ya tercih etmelisiniz. Sudaki ışık kırılmaları, dalgalanma etkileri ve gölgelerin yer değiştirmesi durumlarında daha iyi izlenim alabilirsiniz. Yine BSL ve Kuda'da olduğu gibi doku değişimi bulunmamakta. Shader'a uygun bir doku paketi bulup uygularsanız, alacağınız izlenim eminim ki çok daha iyi olacaktır.

shaderofsildur.jpg

Sildurs
Geldik son shader'a. Sildurs, bir nevi LUMA ve Kuda'nın birleşimi gibi bir shader fakat daha da ötesi. Oyunun atmosferini ve rengini en çok etkileyen shader modlarından birisi demek yanlış olmaz. Renk ve ton uyumları çok güzel olduğu için önerebileceğim bir shader'dır. Orta seviyeli bilgisayarların hemen hepsinde rahatlıkla çalışabilen Sildurs, doku paketiyle beraber deneyiminizi en üste çıkarabilecek seviyede. Yansımalar da hoş durmuyor değil, ama bu shader'ın olayı daha çok renk üzerine kurulu ve ona göre indirmenizi tavsiye ederim.

Ben Memo XD

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Premium

Discord:

Ben Memo XD#9216

Elmaslar
89
Puanlar
6.570
Minecraft
xFormyall
Wow Cidden Shaderlar Güzelmiş Bir Tanesini Kullanmayı Düşünüyorum.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Monster Laptop'a geçmem ile birlikte Minecraft'ı Shader ile deneyimlemeyi çok istemiştim. Sağ olun, hatırlattınız. Deneyeceğim :)

ogbeta

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
56
Puanlar
1.405
Minecraft
TahaOffi
Shaderlar gayet güzel uzun zamandır Sildurs Shader'ını kullanıyordum.

devilbreak

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
75
Minecraft
devilbreak
en baştaki güzel duruyor

Atlas

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

Atlas Gencer#0492

Elmaslar
626
Puanlar
2.750
Yer
İzmir
Minecraft
Atlas
Twitter
@AtlasGencer
Shaderlar harika hele ilk fotoğrafta ki aşırı gerçekçi ama bilgisayarımın gereksinimlerini karşılıyacağını düşünmüyor umudum bir gün iyi bir bilgisayarda bende böyle bir shader ile Minecraft oyanayabilirim, zaten böyle güzel görsel kaliteyi RTX ile birleştirsem alıp off ne harika olurdu gerçekten aşırı güzel değil mi ? ellerinize sağlık güzel bir konu olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı