Sol Reklam
Sağ Reklam

Paylaşım Minecraft'ta Bear Grylls Gibi Nasıl Hayatta Kalacağınızı Öğrenin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Garp

Ziyaretçi

~Earth-Mine çölünde birbirinden tehlikeli canavarlar ile karşılaştık. Bu canavarların bazıları ile savaştık, bazılarından kaçtık.~

Bear G: İnanın bana çölün ortasında böyle canavarlar ile karşılaşmaktan daha kötü bir şey olamaz. Çölde su bulmak zordur, bu yüzden çok sıcaklarsınız. Sıcağı geçirmek için idrarınızı kıyafetinizin üstüne yapabilirsiniz, bu biraz sizi serinletecektir. Bunun dışında canavarlar ve yemek sıkıntınız olacak. Barınmayı saymıyorum bile. Şimdi M. D. Garp'ın anlatımı ile bunların nasıl üstesinden geleceğini öğreneceksiniz.

Minecraft.jpg

Merhabalar, bugün sizlere nasıl Bear'cımğım gibi hayatta kalacağınızı göstereceğim. Bear'ı televizyon programından tanıyorsunuzdur. İnsan, doğaya karşı adındaki televizyon programının baş karakteri. Şimdi Bear gibi nasıl hayatta kalacağınızın püf noktalarına geçelim.

1. GIDALARI DÜZENLİ KULLANIN
Bulduğunuz gıdaları envanterinizde saklayın. Bir süre sonra acıkmaya başladığınız zaman ısıtılabilen gıdaları ısıtın, direkt yenebilen gıdaları yiyin. Eğer gıdalarınız az ise bilinçli kullanın. Bir patates veya karpuzu yemektense tohum yapın ve ekin. Oyuna ilk başladığınızda ilk günü sadece ağaç kırarak geçirin. Ağacın yapraklarını sakın unutmayın çünkü yapraklardan elma gibi bir nimet çıkıyor. Bunu devam ettirebilmek için fidanları geri dikin.

Şimdi gelelim bir başka gıda bulma olayına. Oyunda birçok canlı bulunmakta. Tavuk, inek, koyun, tavşan, mantar inek ve hatta yeni sürümde gelen balıklar gibi birçok canlı. Ben yeni güncelleme de gelen gıdaları konuda bahsetmeyeceğim. Öncelikle çapa yardımı ile birkaç tane tohum elde edin. Daha sonra yine çapa yardımı ile sulak bir yere tohumları ekin. Tohumlar bir süre sonra büyüyecektir ve buğday olacaktır. Buğdayları kırın ve tohum elde edin. Çitflik biri bir alan inşa edin. İnşaat bitince inek ve tavuk arayın. Başlıca gereken iki canlı bunlar. İnekleri buğday ile çifliğe, tavuklarıda tohum ile çiftliğe götürün. Sakın ha bu canlılara zarar vermeyin.

Şimdi farklı bir aşamaya giriyoruz. İnek için kova yapın. Kova yapımı için daha önceden demir elde etmeniz gerekiyor. Kova ile inekten süt alın, tavuğun yumurtalarını sakın boşa harcamayın. İnekten aldığınız sütü envanterinizde saklayın. Tavuktan çıkan yumurtaları fırlatın ve yavru tavukların çıkmasını sağlayın. Böylece tavuk sayınız artacak. Yeni tavukların yumurtladığı yumurtaları fırlatmayın, envanterinizde saklayın. Şimdiki etebımız ise başta ekmiş olduğumuz buğdaylar. Bu buğdayları gidin kırın ve tohumları tekrar ekin. Şimdi sıra şeker. Sulak alanlarda şeker kamışı bulunmakta. Şeker kamışlarını kırın. Birkaç tane şeker kamışını ekin. Bir kısmını ise şeker yapmak için kullanın.

Şimdi elimizdeki şeylere bir bakalım. Buğday, süt, şeker ve yumurta. Bunlar ile ne yapılabilir peki? Pasta yapılabilir. Yapacağınız pasta sizin açlığınızı büyük ölçüde giderecektir. Eğer şans eseri kakao çekirdeği bulduysanız, buğday ile birlikte kurabiye yapabilirsiniz. Kurabiye çok fazla açlığınızı gidermez fakat hiç yoktan iyidir. Buğdaylar ile farklı bir yiyecek daha yapabilirsiniz. 3 adet buğday ile kolayca ekmek yapabilirsiniz. Bu sizin açlığınızı büyük ölçüde giderecektir.

Şimdi gelelim son hayvanımıza. Konuda koyun ile ilgili bir şeyden bahsetmedim çünkü sadece etini kullanabiliyoruz. Ben onlardan elde edebileceklerimiz ile hayatta kalmayı gösteriyorum. Son hayvanımız mantar ineği, bu ineğe kase ile sağ tıkladığınız zaman mantar çorbası veriyor. İneği bulmak oldukça zor. Mantar biomuna gitmeniz gerekiyor.

Minecraft.jpg

2. CANAVARLARA DİKKAT EDİN
Canavarlar oyundaki en sıkıntılı yaratıklar. Sanırım bunda hepimiz hemfikiriz. Açlık birinci sıkıntı olduğu gibi ikinci sıkıntıda canavarlar. Canavarlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler geliştirebiliriz. Demir Golem, Kardan Adam gibi bizi koruyacak şeyler yapabiliriz. Hiç değilse evimizi yüksek bir yere, bol ışıklı yapabiliriz. Canavarları öldürmek için en garanti yol elmas kılıç. Neden mi? Çok fazla hasar veriyor ve şu zamanda çoğu kişi hile kullanıyor. Hile kullanmayan kısım ise çok hızlı tıklayarak canavarın işini bitiriyor. Tabii ki hızlı tıklayan olduğu gibi tıklayamayan da var. Bunlar için ise yay ve ok devreye giriyor. Uzak mesafeden yay aracılığı ile canavarları çok kolay avlayabiliyorlar.

3. KAMP NOKTANIZI İYİ SEÇİN
Kamp noktanızda ayrı bir sıkıntı. Gece siz tam uyuyacakken bir Creeper ziyaretine maruz kalabilirsiniz. Bundan kötü ne olabilir dediğinizi duyar gibiyim. Bundan kötü ne olabilir biliyor musun? Süper Creeper saldırısı. Yatağınızda mışıl mışıl uyurken yanınızda bir Süper Creeper patlıyor ve tüm kamp alanınız yok oluyor. Çok sinir bozucu. Bu yüzden benden size tavsiye kamp alanınızı yüksek bir yere yapın. Ben genelde ağaç evlere yapıyorum ve bol ışık koyuyorum. Böylece canavarlar yaklaşamıyor.

4. İKSİRLER VE DİĞER DÜNYALAR
Oyunda bulunan iksirlerin hepsini içmeyin. Güzel etki veren büyülerin yanında, yan etkisi olan büyülerde bulunuyor. Tüm iyi etki veren büyülerde çok sağlıklı değil. Hız büyüsü içen biri maden kazarken, Süper Ultra Mega kazması ile yanlışıkla lava düşebilir. Bu çok sık başınıza geliyor biliyorum :D. Earth-Mine'da bulunan bir canavar daha var. Adı Cadı. Bu arkadaş bize güzel etkiler verebiliyor. Genelde bataklıkta yaşıyor fakat zaman zaman gezmeye çıkabiliyor. Bunun dışında Nether ve End gibi farklı bölgelerde bulunuyor. Bu bölgelerde gezerken özellikle Nether'da Wither İskeletlerine dikkat edin. Size çok güzel bir etki veriyor fakat tekrar aynı etkiyi alırsanız tahtalı köyü boyluyorsunuz. Aynı şekilde End'de Enderman ve Ender Dragon'un gazabına uğrayabilirsiniz. Bu saydıklarımız oldukça zorlu rakipler.

5. HER ZAMAN BİR YANDAŞ
Etrafta gezerken saldırgan canlılardan korunmak için bir yandaş edinin. At ve eşşek gibi canlılar sizi beladan hızlı bir şekilde uzaklaştırır fakat kurt gibi canlılar siz ile savaşa katılır. Benim önerim tabii ki eşşek. Neden mi? Eşşeğe semer taktıktan sonra sandık koyabiliyoruz. Bu sandığa zaman zaman eşyalarımızı, zaman zaman gıdalarımızı koyabiliyoruz. Yani bir nevi çanta ve binek görevi görüyor. Bu yüzden ne diyoruz "Eşşek adamdır!" :D :;p .

Minecraft.jpg

Evet, konumu Bear'ın bir sözü ile tamamlayacağım ve konuyu noktalayacağım.

~ Sen sen ol iki kişi takıl! - Bear Grylls

Ekler

• Minecraft-Türkiye.png
    Minecraft-Türkiye.png
    84,5 KB · Görünt.: 282
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı