Sol Reklam

Tanıtım Minecraft'ın Witchcraft & Wizardy Modu Paylaşıldı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
Harry Potter sevenlere küçük bir müjdemiz var, Witchcraft & Wizardy Modu artık yayınlandı. Yani Harry Potter dünyasını artık Minecraft'ta da tadabileceksiniz. (bknz: Minecraft'a Harry Potter Modu Geliyor!) Hogwarts'a katılmak ve o atmosferi yaşamak artık mümkün. Harry Potter'ın sihirli dünyasını yaşamak sadece kitaplarla kalmasın!

maxresdefault.jpg

Ücretsiz olarak piyasaya ve oyunculara sunulan bu mod, sizi Harry Potter'ın dünyasında eşlik ediyor. Mod geliştiricileri bu haritayı ve modu en ince ayrıntısına kadar detaylı olarak yapmış ve sunmuş. Witchcraft & Wizardry adlı bu mod, ücretsiz ve herkes ulaşabilir. Mod paketi ve harita sadece Java Edition'da çalışıyor. Bedrock Edition kullananlar bu moda maalesef ulaşamayacak.

Bu mod paketi sadece haritayla ve birkaç süslemeyle kısıtlı değil. Minecraft'ı değiştirip yeni bir oyunmuş gibi size sunuyor. Biraz detayından bahsedecek olursak; elinizdeki sihirli asa ile istediğinizi yapabiliyorsunuz. Küçük bir örnek verelim, o asa ile istediğiniz bir yeri işaretliyorsunuz ve o yere ışınlanıyorsunuz. Bu asa ile ayrıca dünya ile etkileşime girebiliyor, nesneleri yerinden hareket ettirebiliyorsunuz.

Süpürge ile uçabilmek de artık mümkün. Oyun mekanikleri ve karakterler çok detaylıca dizayn edilmiş. Hoş bir görünümü var. Bize Harry Potter'ın evrenini sunuyor diyebiliriz. Bunların yanı sıra birçok ruh emiciyle savaşıyoruz, bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

S8MFuZe.jpg

Modun ve haritanın üstünde uğraşan ekip olan Floo Network, Witchcraft & Wizardry'yi 4 yılda bitirdiler. Böyle uğraşılmış bir modun ve haritanın ücretsiz olarak bizlere sunulması gerçekten müthiş. Ayrıca ekip bu harita ve mod için özel bir doku paketi hazırladı. Bunun sebebi harita dışında (haritanın içindekilerini saymazsak) ek bir şey yapmadı. Yani demek istediğim, haritanın içinde datapack var. Sadece haritayı indirip uygun sürümde kurmanız yeterli olacaktır.

Not: 1.13.2 sürümüyle uyumludur, eğer arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız ek olarak onların da kaynak paketi indirmeniz gerekir. Detaylar için
Planet Minecraft'a bakabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızın donanımı düşükse
ikonundan, bilgisayarınızın donanımı yüksekse ikonundan indirebilirsiniz. (İndirme linki Mediafire'a bağlıdır.)

Rawlex

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
3.700
Minecraft
Rawlex
Bundan bi youtube serisi çıkar ha :)

S

sooply

Ziyaretçi
Bundan bi youtube serisi çıkar ha :)

Evet çıkma ihtimali yüksek çünkü iyi bir mod. Candycraft gibi değil ve gayet iyi bir ortamı var. Bilgisayarı çok yoruyormuş gibi gözükse de öyle değil. 1.13'de önceki sürümlere göre optimizasyon fazla ve daha fazla FPS alıyorum ben. Datapackler ile yapmışlar. Haritanın ücretsiz olması da ayrı güzel tabii.

Rawlex

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
3.700
Minecraft
Rawlex
Evet çıkma ihtimali yüksek çünkü iyi bir mod. Candycraft gibi değil ve gayet iyi bir ortamı var. Bilgisayarı çok yoruyormuş gibi gözükse de öyle değil. 1.13'de önceki sürümlere göre optimizasyon fazla ve daha fazla FPS alıyorum ben. Datapackler ile yapmışlar. Haritanın ücretsiz olması da ayrı güzel tabii.
ya oynamak isterim fakat tek kişilik ne oyun sarıyor nede bilgisayarım bu modu kaldırır :)

S

sooply

Ziyaretçi
ya oynamak isterim fakat tek kişilik ne oyun sarıyor nede bilgisayarım bu modu kaldırır :)

Kaldırma ihtimali yüksek düşük donanımlar için mod var. Deneyebilirsin. Çok zararı olacağını düşünmüyorum.

Rawlex

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
3.700
Minecraft
Rawlex
Kaldırma ihtimali yüksek düşük donanımlar için mod var. Deneyebilirsin. Çok zararı olacağını düşünmüyorum.
denerim fakat dediğim gibi tek kişilik sarmaz aslında modlu bir sunucu açabilirim :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Ocak ayının başında bu mod hakkında bilgilendirici bir konu açmıştım. Tabii o zaman mod daha yapım aşamasında olduğu için indirip oynamak mümkün değildi. Şimdi ise bu esrarengiz modun nihayet bittiğini öğrenmek bana iyi geldi ki modu da gayet güzel anlatıp hoş da göstermişsin. Doğruyu söylemek gerekirse de bu mod paketiyle güzel de bir video serisi de yapılabilir ki son olarak da eline, emeğine ve de kalemine sağlık :))

S

sooply

Ziyaretçi
Ocak ayının başında bu mod hakkında bilgilendirici bir konu açmıştım. Tabii o zaman mod daha yapım aşamasında olduğu için indirip oynamak mümkün değildi. Şimdi ise bu esrarengiz modun nihayet bittiğini öğrenmek bana iyi geldi ki modu da gayet güzel anlatıp hoş da göstermişsin. Doğruyu söylemek gerekirse de bu mod paketiyle güzel de bir video serisi de yapılabilir ki son olarak da eline, emeğine ve de kalemine sağlık :))

Yorumun için teşekkür ederim

Garoz

Simplicitas tollit virtutem.
Emekli

Discord:

MonBoyhiner#2885

Elmaslar
469
Puanlar
16.160
Yer
Türkiye
Minecraft
GarozLite
Bir mod mu yoksa mod paketi mi? Tam olarak anlayamadım.

S

sooply

Ziyaretçi
Bir mod mu yoksa mod paketi mi? Tam olarak anlayamadım.

Haritayı indirmen yeterli. Bir datapack ama mod desek yanlış olmaz. Mod paketi değil.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.130
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
Harry Potter ve malboy kokan bu konunda modun büyüsü ve akıcı anlatımın beni büyüledi. Yoksa modu yükleyip bana büyü mü yaptın? Eminim asayı eline alamadan seni öldürürüm. Her neyse, eline ve emeğine sağlık.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Bu güzel konu için teşekkürler. Ellerine sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı