Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Minecraft'ın Sevilmeyen 3 Farklı Sürümü - Tartışma Yaratan ve Sevilmeyen Sürümler!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
1583699831193.png

Minecraft'ın Sevilmeyen ve Tartışma Çıkaran Sürümleri
Oyuncular Tarafından Sevilmeyen ve Tartışmalara Neden Olan Sürümler!

Minecraft sürekli geliştirilen ve yeni eşyalar, canavarlar eklenen bir oyundur. Birçok canavar ve hayvanı içinde bulunduran oyun, birçok sürümü içinde bulunduruyor. Oyuncuların isteklerine göre yürüyen yapımcılar, düzenli olarak sürümler çıkarıyor ve çıkarmaya devam ediyor. Kimi sürümler oyunu baştan sona değiştirirken bu değişikliklerin bazıları oyuncuları memnun etmiyor. Mesela 1.9 sürümü, birçok oyuncuyu memnun eden ve oyunu baştan sona değiştiren bir sürüm olarak görülüyor. Peki bu sürüme karşı çıkan onlarca oyuncunun olduğunu söylesem şaşırır mıydınız? 1.8 sürümünün en büyük özelliği, eski vuruş özelliklerinin olduğu son sürüm olmasıdır. 1.9 sürümü ile değişen vuruş özellikleri, 1.8 oyuncularının büyük tepkisini aldı. Bunun gibi birkaç adet sürüm bulunuyor. Bu sürümler optimizasyon, yenilikler ve hatalar nedeniyle sevilmedi veya tartışmalara neden oldu. O zaman listemize doğru yol alalım!

1583700348587.png

Vuruşları Değiştiren Sürüm: 1.9 Güncellemesi
Oyunun vuruşlarını baştan sona değiştiren bu sürüm, 1.8 kullanıcılarını üzdü. Oyunun en büyük güncellemeleri arasında yer alan 1.9 sürümü, birçok kişi tarafından sevilirken, bir o kadar da tepki aldı. End gibi oyunun en önemli noktalarını baştan sona değiştiren, kanat, End Şehri gibi birçok şeyi oyunumuza ekleyen bu sürüm, vuruşları değiştirmesi nedeniyle öne çıkmadı ve oyuncular tarafından büyük bir linç yedi. Tabii ki bu güncellemenin birçok seveni oldu. Hatta bu güncellemeyi savunmak için birçok konu, birçok tartışma yaratıldı. Seven, var, sevmeyeni var fakat bu güncelleme gerçekten oyunu derinde etkiledi.

Güncelleme hakkında daha detaylı bilgi almamız için eklenen temel eşyalara bakalım. Bu güncelleme sayesinde kanat, ejderha kafası, End Şehri, Shulkerlar gibi birçok eşya oyuna eklendi. Kısacası şu anki End'in temelleri atıldı. Bunların dışında 1.9 sürümünün üstüne hataları düzeltildiği ve optimizasyon yapıldığı 4 farklı sürüm eklendi. Bunların dışında "Combat Update" başlığı altında oyun içi tüm vuruşlar değiştirildi. Bu sürüm itibariyle vuruşlar daha gerçekçi bir hal aldı. Bu güncelleme ile oyuncu vuruşları yaparken bir saniye gibi kısa bir süre beklemeli, aksi takdirde vuruşları etkisiz ve hasarsız olur.

1583701024540.png

Oyunun En Hatalı Sürümlerinden Biri: 1.8 Güncellemesi
Hepiniz bu sürümde hata olmadığını düşünebilir ya da tüm sürümlerde hata olduğunu söyleyebilir fakat bu sürümde olan hatalar diğer sürümlere göre daha fazla bundan emin olabilirsiniz. Bunların dışında 1.9 sürümündeki vuruşları destekleyen kişiler, 1.8 sürümünden pek haz etmiyor. Bu nedenle 1.8 sürümünü destekleyenler ve 1.9 sürümünü destekleyenler arasında büyük bir kavga bulunuyor.

Oyunun optimizasyonu eksik sürümlerinden biri olan 1.8 güncellemesinin diğer sevilmeyen ise eşya ve blok görünümleri olacaktır. Tabii ki eski sürümlerde bulunan eşya ve blok görünümleri hatalı fakat 1.8 güncellemesini onların toplanmış hali olarak alabilirsiniz. Şu anki güncellemeler ile yenilenen eşya görünümleri, 1.8 sürümünde gerçekten eski ve tuhaf görünüyordu. Birçok kişi nostalji olarak 1.8 sürümünün eşya görünümlerini sevse de 1.15 sürümündeki görünümler,1.8 sürümündeki görünümler ile boy ölçüşemez. Birçok eşyanın görünümü ilerleyen sürümlerde değiştirildi. Bunların en başında aletler geliyor. Balta, kılıç, kazma, kürek gibi birçok eşyanın görünümü, ilerleyen sürümlerde değiştirildi.

Bu güncellemenin detaylarına inmeye ne dersiniz? O zaman eklenen eşyalara bir göz atalım. Oyunda kullandığımız yapı blokları andezit, diyorit ve granit oyuna bu sürümde eklenmiştir. Bunların dışında okyanus anıtında olan tüm eşyalar bu sürüm ile eklenmiştir. Bunların arasında deniz feneri, prizmarin, gardiyan gibi oyunumuza renk katan eşyalar ve canavarlar bulunuyor. Bunların dışında bariyer, flama gibi oyunda işimize yarayan eşyalar da bu sürümde eklenmiştir.

1583702515905.png

Dünyamızı Renklendiren Güncelleme: 1.12 Güncellemesi
Oyunumuza renk katan, birçok bloğu ve papağanları oyunumuza ekleyen 1.12 güncellemesinin sevmeyeni olduğunu biliyor muydunuz? Bu güncellemenin en büyük sıkıntısı optimizasyonunun düzgün yapılmaması ve birçok hata olacaktır. Oyundaki hatalar ilerleyen sürümlerinde düzeldi fakat optimizasyon sorunu 1.15 sürümüne kadar geldi ve çözülmeye çalışılsa bile devam ediyor. Bu sorunun kaynağı ise 1.12 sürümü olarak görülüyor. Oyunumuza renk katan bu güncelleme, birçok bilgisayarda hatalar veriyor. Tabii ki bu güncellemenin sevilen yönleri daha baskın fakat listemize girmeye hak kazandı. Bunun nedeni ise optimizasyon olacaktır.

Oyuna papağan gibi renkli ve tatlı canlıları ekleyen bu güncelleme, birçok kişi tarafından seviliyor ve oynanmaya devam ediyor. Tabii ki sevmeyenleri bulunuyor fakat 1.8 ve 1.9 sürümlerinin arkasında kaldığı için sevilmeyen demek yanlış olur. Aslında sorunları bulunan ve oyuncular tarafından tercih edilmeyen sürümler arasında demek daha mantıklı olur. Tabii ki sevmeyeni ve nefret edeni bulunuyor fakat sevenleri daha baskındır.

Güncelleme hakkında bilgi öğrenmek ister misin? O zaman eklenen eşyalara göz atalım. Bu sürüm ile papağan oyuna eklenmiştir. Bunların dışında terekota, beton gibi bloklar oyuna eklenmiştir. Birçok eşyanın ve blokun görünümleri değiştirilmiştir. Güncellemeyi özetlemek gerekirse oyunun renk tonlarını derinden etkilemiştir.

Liste birçok kişinin görüşüne ve yapılan birçok yoruma göre yapılmıştır. Liste hakkında şikayetleriniz veya haksız bulduğunuz yerleri DarkSad#7914 hesabından bana iletebilirsiniz.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Özellikle oyuna 1.9 sürümünün gelmesiyle oyunun artık savaş anlamında bittiğini düşünmeye başlamıştım. Neyse ki son sürümlerde düzelttiler :)

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.489
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Evet 1.9 çıktığında hiç sevmemiştim. Çünkü o zamanlar pvp üzerine bir minecraft hayatım vardı.​

EchTR

echtr of legend

Discord:

EchTR#1848

Elmaslar
630
Puanlar
8.060
Yer
İzmir
BANA GÖRE:

1.15 sürümünün çıktığı dönem ile 1.8 sürümünün çıktığı dönem çok farklı. Ki 1.8'de bu tür özelliklerin olmaması o dönem için gayet normaldi. Ayrıca 1.8, görüntü olarak da zamanına göre iyiydi.

Bu nedenlerden dolayı hatalı diye başlık atmanız saçma olmuş. Hiç bir şey olmayan özelliklerinden ve "kötü" görüntüsünden dolayı hatalı sayılamaz. Eksik sayılır ama hatalı sayılamaz.

Hatalı sözcük tanımı: Yanlış yapılmış olan, kusuru bulunan, kusurlu.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
BANA GÖRE:

1.15 sürümünün çıktığı dönem ile 1.8 sürümünün çıktığı dönem çok farklı. Ki 1.8'de bu tür özelliklerin olmaması o dönem için gayet normaldi. Ayrıca 1.8, görüntü olarak da zamanına göre iyiydi.

Bu nedenlerden dolayı hatalı diye başlık atmanız saçma olmuş. Hiç bir şey olmayan özelliklerinden ve "kötü" görüntüsünden dolayı hatalı sayılamaz. Eksik sayılır ama hatalı sayılamaz.

Hatalı sözcük tanımı: Yanlış yapılmış olan, kusuru bulunan, kusurlu.
Ben hiçbir şekilde 1.15 ve 1.8'i karşılaştırmıyorum fakat 1.8 sürümündeki bazı şeyleri detaylı incelersen birçok hatanın yani bugun bulunduğunu görebilirsin. Hatadan kastım o dur.

We Gon' Be Al

SkyDanger.MaynKraft.com

Discord:

hamsi.1

Elmaslar
19
Puanlar
13.345
1.9 kötüydü bencee

qhmetsen

sunolia.keyubu.com
Elmaslar
29
Puanlar
0
Minecraft
qhmetsen
1.8 sürümünü uzunca kullandıktan sonra 1.9'daki komut blokları ile karşılaşınca oyunu bırakmıştım. son zamanlar tekrar başladım ve 1.15 sürümü ile karşılaştım. oyunun fena değiştiğini söylemek istiyorum güzelleşmiş güzelleşmesine fakat optimizasyon sorunu ciddi oranda artmış. 1.8de boş gökyüzüne bakınca 900 civarı fps alıyorum fakat 1.15te 120lere kadar düşüyor. şimdi monitör iyi olmadıktan sonra fpsin fark etmediğini savunanlar olacak onlara da şunu söylemek istiyorum, shader kullandığım zaman 1.8de aldığım fps 65 iken, 1.15te 30lara kadar düşüyor.

OyunGG Network

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

-

Elmaslar
11
Puanlar
910
Minecraft
OyunGG Network
Bence en güzel sürüm Minecraft Bedrock Edition v1.14.30 :)

Club Mineriel

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Cavalry#5436

Elmaslar
11
Puanlar
1.980
Minecraft
Cavalry
1.7 öncesi özellikle 1.2. ve 1.4 arası olan sürümler benim için en güzel sürümler

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
1.12.2 ve 1.8 sürümlerini seviyorum fakat sevilmemesine şaşırdım 1.9 sürümünü bende pek sevmiyorum :'D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı