Sol Reklam
Sağ Reklam

Minecraft'ın Geçmişten Günümüze Silinmiş Olan Biyomlarıyla Tanışın!

reallifealp

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

AlpAlpAlp#8258

Elmaslar
35
Puanlar
13.420
Yer
İstanbul
biym.png

Minecraft'ın Geçmişten Günümüze Silinmiş Olan Biyomlarıyla Tanışın!
Minecraft'ta Şu Ana Kadar Neler Silindi?
Minecraft'ta silinen şeyler arasında: Bloklar, eşyalar, zanaat tarifleri, harita ayarları, canavarlar, sesler ve dosyalar gibi bir sürü silinen şey bulunmaktadır. Oyundan silinen şeylerin sayısı hayli fazla, bazıları belki de oyuncuların seveceği şeyler. Belki de en ilginci, "Far Lands" olabilir, bilerek eklenip eklenmediğini bilemeyiz ancak oldukça garip bir bölge, resmini görmek istersiniz diye hemen aşağıya koyuyorum.

300px-FarLandsCorner.png

Bir başka silinen şeylerden en çok bilinenleri: Rana, Steve, Black Steve ve Beast Boy bu canavarlar iyi ki silinmiş diyoruz! Berbat karakter dizaynları ve yürüme animasyonları kalsaydı, oyunumuzun halini düşünemiyorum. Resimlerini görmek istersiniz diye aşağıya koyuyorum.

Rana.png
SteveMob.png
BlackSteve.png
BeastBoy.png

minecraft-seed-thick-bamboo-forest.jpeg

Minecraft'ta Silinen Biyomlar Nelerdir?
Silinen biyomlar sırasıyla: Tundra, Rain Forest, Seasonal Forest, Ice Desert ve Shrubland olmak üzere beş adettir. Silinen biyomlar haricinde bir de kullanılmayan biyomlar vardır, bunlar sırasıyla: Mountain Edge, Deep Warm Ocean ve Legacy Frozen Ocean olmak üzere üç adettir.

2017-08-09_16.32.36.png

Tundra
Çok az ağaçlı ve karlı çorak arazi. Su buza dönüşebilir. Nadiren de olsa ağaçlar vardır. Kar, tundralarda mevcut sıcaklık değeri yüzde 50'nin altında ve yağış yüzde 20'nin altında olursa oluşur.

Tundra.jpg

Rain Forest
Birçok ağaçlı çok ıslak biyomlardır. Sadece meşe ağaçları vardır ve çok miktarda uzun ot ve eğrelti otuna sahiptirler. Sıcaklık yüzde 97'den fazla ve yağış yüzde 90'dan fazla ise biyom yağmur ormanı olarak sınıflandırılır.

Rainforest.jpg

Seasonal Forest
Genellikle orman ve yağmur ormanları arasında ve ova biyomlarının yakınında bulunurlar. Sadece meşe ağaçları üretebilirler. Biraz da uzun otları var.

SeasonalForest.jpg

Ice Desert
Beta 1.8'den önce kullanılmamış bir biyom. Nedense sıcaklık / yağış tablosuna asla uygulanmadı ve bu yüzden oluşturulmadı. Bol kar yağışlı ve buzlu bir biyomdur.

Ice_Desert.jpg

Shrubland
Birkaç ağacın olduğu bu biyomda, uzun otlar yoktur. Ova biyomuyla aynıdır ve oyundaki en küçük biyomlardan biridir. Sadece yüzde 50 ile 97 arasındaysa ve yağış değeri yüzde 35'in altındaysa, bu biyom oluşur.

Shrubland.jpg

Son düzenleme:
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Dünden bugüne birçok biyoma şahitlik etmemiz gerekirken çoğu kaldırılmış ve listede olan çoğu şeyi de ilk defa görüyorum. Kalemine sağlık <3

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.489
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Far Lands gerçektende baya ilginçmiş

Rona

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
82
Puanlar
0
Yer
Azerbeycan,Baku
Rana ismi bana bir yerden tanıdık geldi sanki siz ne dersiniz? ;)

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı