Sol Reklam

Rehber Minecraft'ın Çorak Topraklarına Yolculuk! - Dev Çöl Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
desert1.png

Minecraft'ın Çorak Topraklarına Yolculuk! - Dev Çöl Rehberi
Uzun bir yolculuğa çıkıyoruz! Yanına su almayı unutma, burası çok sıcak!

Herkese merhaba sevgili okurlar, bu konuda sizlerle uzun mu uzun; sıcak mı sıcak bir yolculuğa çıkıyoruz. Sıcak hava nedeniyle, yanınıza bir bardak soğuk su almayı unutmayın. Minecraft'ta çöller, Dünya'nın aksine çok daha yaşanabilir ve modern. Minecraft'ın hayatta kalma modunu seven oyuncuları, çöl biyomlarından pek ayrılmazlar. Bunun sebebine örnek olarak, özel çöl yapıları, yeni gelen çöl gölleri ve çöl tepeleri verilebilir. Terlemeye hazırsanız, konumuza geçelim.

desert2.png

Eşsiz Çöl Yapıları!

Evet sevgili okurlar, eşsiz çöl yapılarından da sizlere birkaç örnek vereyim dedim. Öncelikle, çöl yapıları, Minecraft çöllerinde nadiren bulunan ve bulundu mu, hayatta kalmaya çalışan oyuncuyu fazlasıyla sevindiren bir yapı çeşididir. Nedeni ise, tapınağın içinden çıkan eşyalardır. Bu eşyalar, tabii ki, oyuncunun daha rahat hayatta kalabilmesini sağlar. Bunun yanı sıra, oyuncuya, oyunda macera hissi verir. Maceracı oyuncular da bu hisse asla hayır demezler.

desert3.png

Çöl Varyasyonları: Tip - 1

Evet arkadaşlar, yavaştan Minecraft'ta bulunan çöl varyasyonlarına geçeyim dedim. ilk çölümüzün, spesifik bir ismi olmadığından ötürü, biz direkt çöl diyelim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; bu çölün bulunma olasılığı diğer çöllere göre çok daha fazladır. Bu nedenle Minecraft'ta bir çöl bulursanız, o çöl yüzde altmış tip-1 çöldür. Bu çölde her çölde olduğu gibi sıcaklık ikidir. Ayrıca, bu çölde toplam 5 birbirinden farklı yapı bulunabilir. Bunlar; çöl tapınakları, köyler, fosiller, kuyular ve yağmacı alanıdır. Bazen ise piramit görülür. Ek olarak, bu çöl biyomunda 4 çeşit blok yapısı görülebilir. Bu blok yapıları ise; kum, kumtaşı, kaktüs ve ölü bitkidir.

Çöl Varyasyonları: Tip - 2
Yeni biyomumuzun ismi, çöl tepeleri! Çöl tepelerinde, aynı normal çöllerde olduğu gibi sıcaklık iki derece. Normal çöllere göre az, diğer çöllere göre fazla bulunan çöl tepelerinin, yaklaşık olarak size denk gelme şansı yüzde otuz civarında. Ayrıca, blok yapısı olarak, yine 4 çeşit blok yapısı taşır. Bunlar; kum, kumtaşı, kaktüs ve ölü bitkidir. Ek olarak, bu biyomda 3 farklı yapı bulunur: Fosiller, çöl piramitleri ve kuyular.

Çöl Varyasyonları: Tip - 3
Son biyomumuzun ismi, çöl gölleridir. Bu çöl göllerinde gerek fosiller, gerek kuyular bulunur. Bunların yanı sıra, blok yapılarından, kum, kumtaşı, su ve ölü bitki bulunur. Ek olarak, yüzde on ihtimal ile bulunan bu çöl tipinde, fosil ve kuyuların haricinde hiç bir şey yoktur.

desert4.png

Son
Bu konumda, çöl biyomlarını anlattım. Umarım beğenmişsinizdir. İyi forumlar!

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim
Premium

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.488
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Oyuna ilk başladığımda çöl tapınağını bulduğumda çok sevinmiştim ama direk aşağıya atlayınca Tntler patlamıştı eşyalarım felan her şey gitmişti o günden beri Çöl tapınağını sevmiyorum. Bende kötü bir anı oluşturdu​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Oyuna ilk başladığım zaman, sadece bu çölün bir tane türünün olduğunu sanırdım ki öyle değil. Özellikle de son sürümlerde baya değişik şeyler gelmiş ki haliyle oyunun gelişmesiyle de hiç alışık olmadığım şeylere de konu içerisinde tanık oldum. Güzel konu olmuş ve de kalemine sağlık <3

ChiaX

xo xo Gossip Girl

Discord:

ChiaX#6271

Elmaslar
363
Puanlar
7.625
Yer
London, UK
Discord İzni
Minecraft
ChiaX
Oyuna ilk başladığımda çöl tapınağını bulduğumda çok sevinmiştim ama direk aşağıya atlayınca Tntler patlamıştı eşyalarım felan her şey gitmişti o günden beri Çöl tapınağını sevmiyorum. Bende kötü bir anı oluşturdu​

Olur böyle şeyler. :D

Oyuna ilk başladığım zaman, sadece bu çölün bir tane türünün olduğunu sanırdım ki öyle değil. Özellikle de son sürümlerde baya değişik şeyler gelmiş ki haliyle oyunun gelişmesiyle de hiç alışık olmadığım şeylere de konu içerisinde tanık oldum. Güzel konu olmuş ve de kalemine sağlık <3

Yorumun için teşekkür ederim şef!

S

sooply

Ziyaretçi
Bence fontu değiştir, yakışmıyor bu font. Ellerine sağlık, bilgi açısından güzel bir konu.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun

EmreSHN

Seven sevdiğiyle güzelleşir.
Emektar

Discord:

EmreSHN#4551

Elmaslar
2.634
Puanlar
18.485
Yer
Ankara
Minecraft
EmreSHN
Eline sağlık çölü bilmeyenler için güzel bilgilendirme olmuş.

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
Çöl hakkında çok iyi bilgisi olmayanlar için gayet güzel bir rehber olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı